فاز دوم مجتمع میگوی گمیشان با ۲۲۲ مزرعه فعالیت خواهد کرد

گرگان- مدیر کل شیلات گلستان گفت: فاز دوم مجتمع میگوی گمیشان با ۲۲۲ مزرعه فعالیت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید جواد قدس علوی اظهارکرد: از دهه ۷۰ در ده ها هزار هکتار اراضی شور، کم بازده و غیرقابل کشت مناطق ساحلی و مرزی در شمال استان پرورش میگو آغاز شد.

مدیر کل شیلات گلستان گفت: طی این مدت شاهد رشد قابل توجه هستیم و تولیدات از ۳۰۴ تن با اشتغال ۲۵۱ نفر در سال ۹۲ به دو هزار و ۵۸۵ تن با اشتغال زایی هزار و ۴۰۵ نفر در سال ۹۷ رسید که این رقم معادل ۷۵۰ درصد رشد است.

وی از رشد قابل توجه سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی در این مجتمع یاد کرد و افزود: میزان سرمایه گذاری دولتی در بخش زیرساخت ها در فاز یک مجتمع پرورش میگو گمیشان تا پایان سال ۹۲، حدود ۶۰ میلیارد ریال بوده که این رقم در حال حاضر در فاز یک و دو به ۵۶۰ میلیارد ریال رسیده است.

قدس علوی بیان کرد: همچنین میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی هم تا سال ۹۲ در این مجتمع، ۵۲ میلیارد ریال بوده و اکنون به رقمی بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال ارتقا یافته است.

وی ادامه داد: تعداد مزارع پرورش میگو هم در استان از ۱۱ مزرعه درسال ۹۲ به ۶۰ مزرعه در سال ۹۸ رسیده و سطح مفید مزارع هم از ۱۶۶ هکتار در سال ۹۲ به ۹۳۷ هکتار در سال ۹۸ افزایش یافت.

مدیر کل شیلات گلستان در خصوص راه اندازی فاز دوم مجتمع پرورش میگو گمیشان گفت: فاز دوم این مجتمع به مساحت ۶ هزار هکتار با هدف تولید ۲۲ هزار تن میگو در قالب ۲۲۲ مزرعه طراحی شده که در حال واگذاری به بخش خصوصی از طریق شرکت شهرک های صنعتی است.

قدس علوی افزود: در فاز دوم مجتمع میگو گمیشان اشتغالی حدود پنج هزار و ۹۹۴ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم هدف گذاری شده و هزینه احداث زیرساخت ها و تأسیسات مشترک، احداث مزارع و تأسیسات حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال برآورده شده است.

کد خبر 5199164

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =