انس با قرآن از کودکی/مسیر حفظ را خستگی‌ناپذیر ادامه می‌دهم

بیرجند- حافظ نوجوان اهل سنت قرآن کریم با اشاره به اینکه از کودکی با قرآن مأنوس بوده است، گفت: مسیر حفظ قرآن را تا پایان خستگی ناپذیر ادامه می‌دهم.

امیر محمد ماخونیکی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: من کار حفظ قرآن‌کریم را به طور رسمی و تخصصی از دو سال پیش آغاز و مسیر حفظ قرآنم را هنوز ادامه می‌دهم و تا رسیدن به آرمان و خواسته‌ام از تلاش دست برنمی‌دارم.

آغاز حفظ از ۱۲ سالگی

این حافظ اهل سنت قرآن‌کریم که عصرهای ماه رمضانش معطر به نور قرآن و حضور در کلاس‌های حفظ شده است، با بیان اینکه کار حفظ قرآن کریم را از ۱۲ سالگی و شروع نوجوانی آغاز کرده است، بیان‌کرد: بر اساس گفته‌های والدینم من از همان کودکی علاقه خاصی به قرآن کریم داشتم.

وی افزود: این علاقه به کتاب قرآن در کودکی به گونه‌ای بود که هر زمان که یکی از اهل خانه به تلاوت قرآن مشغول بود به نزد او رفته و قرآن را می‌گرفتم تا نزد خودم باشد تا جایی که دیگر اهل خانه مجبور می‌شدند در تنهایی قرآن تلاوت کنند.

ماخونیکی که در حال حاضر حدود ۱۲ جز قرآن را حفظ کرده است، ادامه‌داد: یکی از علل و عواملی که باعث شد من در مسیر حفظ قرآن، کارم استمرار داشته باشد، معلم و مربی قرآنم آقای سالاری است که در مسیر حفظ به من بسیار کمک کردند.

وی با بیان اینکه کار حفظ را در دارالقرآن مسجدالنبی (ع) بیرجند آغاز کرده است، بیان‌کرد: مسئولیت این دارالقرآن با آقای سالاری است که با شیوه‌ای زیبا و جذاب و متناسب با سن قرآن آموز کار آموزش قرآن را انجام می‌دهد و کار ایشان به گونه‌ای زیبا و جذاب است که انسان خسته نمی‌شود.

هفته‌ای سه صفحه قرآن حفظ می‌کنم

این حافظ نوجوان اهل سنت درباره روش و شیوه حفظ قرآن ادامه‌داد: ما با راهنمایی و کمک مربی هفته‌ای سه صفحه قرآن حفظ می‌کنیم و استاد و مربی قرآن شرایط را برای ما به گونه‌ای فراهم می‌کند که در مسیر حفظ خسته نمی‌شویم.

ماخونیکی گفت: من در ابتدای کار حفظ جز سی‌ام قرآن کریم که حاوی سوره‌های کوچک‌تر است را حفظ کردم و بعد از آن نیز از جز یکم قرآن کریم ادامه حفظ دادم و این راه نورانی را همچنان ادامه می‌دهم.

وی اظهار کرد: علاوه بر مربی قرآن یکی دیگر از مسائلی که باعث شد، مسیر حفظ قرآن را خستگی‌ناپذیر ادامه دهم، حمایت‌های همیشگی پدر و مادر است.

این حافظ نوجوان قرآن‌کریم بیان‌کرد: والدینم که هر جا نام قرآن کریم و آیات وحی بود و من می‌خواستم در آنجا فعالیت کنم من را مورد حمایت خودشان قرار می‌دادند و خودشان نیز با قرآن کریم مأنوس هستند.

ارتباط و انس با قرآن

در این باره که با کدام آیه و سوره قرآن انس خاصی برقرار کرده است، یادآور شد: نمی‌توانم در این زمینه نظر قطعی بدهم چرا که هیچ سوره‌ای از قرآن کریم با سوره‌ای دیگر برای من تفاوت ندارد و تلاش کرده‌ایم که با همه آیاتی که حفظ می‌کنم، انس و ارتباط برقرار کنم.

ماخونیکی گفت: امیدوارم الله متعال به من توفیق عنایت کند تا در مسیر حفظ قرآن کریم هیچگاه خسته نشوم و بتوانیم تمامی سوره‌های قرآن‌کریم را حفظ کنم چرا که این هدف یکی از علاقه‌های همیشگی من بوده است. و از طرف دیگر قدردان زحمات بی شائبه پدر و مادرم و مربی قرآنم نیز باشم.

کد خبر 5207468

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =