آمده‌ام درمقابل شبکه‌های فساد بایستم

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: من می‌آیم تا با اتکای به نیروی ملت در مقابل شبکه‌های فساد بایستم.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران، گفت:بنده نگران این هستم که با ارزیابی اشتباه از قدرت سخت مان، «گرازان» در منطقه چیره شوند همانطور که شاهد ریخته شدن خون بی گناهان در بسیاری از کشورهای منطقه هستیم.

وی بیان کرد: متاسفانه ما با پدیده چند دولتی یا دو دولتی مواجه هستیم و دولت مستقر در این شرایط امکان سیاست گذاری ندارد و کمتر سیاستی را می تواند به نتیجه برساند و مشکلات بر هم انباشته می شود.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: شاهدیم دولت حتی توان مدیریت بیماری کرونا را هم از دست داده است به گونه ای که ۱۰ هزار کسب و کار فرو پاشیده و سه میلیون نفر بیکار شدند و دولت امکان حمایت از خانوارها را نداشته است.

آخوندی ادامه داد: سطح عمومی قیمت ها و بهای اقلام خوراکی هر روز افزایش می یابد و هیچکس نمی تواند قیمت ها را طی روزهای آینده پیش بینی کند. نرخ ارزهای خارجی روزانه تعیین می شود و مردم باید هر روز نگران نوسانات نرخ ارز باشند.

وی اظهار داشت: قدرت خرید مردم هر روز کاهش می یابد و مفهوم تفکیک قوا به غلط به تجزیه قوا و شکل گیری دولت های چند گانه انجامیده و دولت های چندگانه به جای پرداختن به درد مردم، در پی جنگ و نزاع با هم هستند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: بر اساس قانون، دولت موجودیتی مستقل از ملت ندارد و ملت تنها یک اراده دارد و آن هم باید در دولت ملی و مدرن متجلی شود و لازم است موانع بر سر راه برداشته شود و دولتی کارآمد ایجاد شود.

آخوندی تصریح کرد: متاسفانه میل به سرمایه گذاری در ایران از بین رفته و نرخ رشد سرمایه گذاری طی ۱۰ سال اخیر منفی شده است. همچنین هیچ گاه اصلاح سیاست های پولی در بانک ها و موسسات مالی و اعتباری به طور جدی و غیرقابل بازگشت در دستور کار قرار نمی گیرد.

وی تصریح کرد: نپیوستن به FATF منجر به زیرزمینی شدن تجارت و وابسته ساختن فعالان اقتصادی شده و دنبال آن هستم که گلوگاه های تجاری را باز کنم. متاسفانه شاهد فسادهای هزاران میلیاردی هستیم و هر کس به جنگ با این باندها برود با هزاران تله و مانع مواجه می شود و سیاست مدار ملی باید تمام این مخاطرات را به جان بخرد و با فساد مبارزه کند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: من می‌آیم تا با اتکای به نیروی ملت در مقابل شبکه های فساد بایستم.

آخوندی گفت: رفع بیکاری، توجه به بهداشت عمومی، توسعه مرزها، رفع نابرابری بین شهرها و روستاها و همچنین و همچنین بین شهرها و برخی کلان شهرها و تلاش برای رشد اقتصادی از جمله برنامه هایی است که بنده در دستور کار خواهم داشت.

کد خبر 5211939

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =