بودجه و سرمایه صندوق نوآوری را افزایش دادیم

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه و سرمایه صندوق نوآوری را افزایش دادیم به طوری که می توانند هزار میلیارد تومان به صورت وام از بانک‌ها بگیرند و به شرکت ها اختصاص دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا منادی سفیدان امروز در رویداد «پیوند» که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد گفت: دنیا دنیای رقابت است و همه کشورها، کشور ما را زیر نظر دارند.وقتی که دانشمندان ما را ترور می‌کنند یعنی این کشورها زورشان به کشور ما نمی رسند و درصدد برمی‌آیند که آنها را حذف فیزیکی کنند تا از ما جلو بزنند یا جلوی ما را بگیرند.

وی با بیان اینکه ما با کشورهای همسایه در رقابت هستیم، گفت: کشورهای همسایه هم در تولید مقاله و هم با شرکت‌های ایرانی در حال رقابت هستند که جلو بزنند.

به گفته نماینده مجلس شورای اسلامی، رتبه ایران در زمینه تولید مقاله در حوزه علوم پایه و مهندسی ۱۳ و ۱۴ و در زمینه علوم انسانی ۳۰ است.

منادی سفیدان گفت: ما باید به صورت یک زنجیره تأمین یکپارچه فعالیت کنیم و در این راستا با افزایش بودجه معاونت علمی و فناوری مبلغ ۴ هزار و ۳۳ میلیارد تومان به آن اختصاص دادیم؛ همچنین در صدد برآمدیم تا بودجه و سرمایه صندوق نوآوری را افزایش دهیم به طوری که اکنون هزار میلیارد تومان به صورت وام از بانک‌ها بگیرند و به شرکت ها اختصاص دهند.

وی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا سازمان برنامه این مبلغ را صندوق و معاونت علمی اختصاص دهد.

منادی سفیدان با بیان اینکه وزارت علوم نقطه مهم در جریان ملی و علمی کشور است، گفت: لازم است که هسته‌های فناور در دانشگاه‌ها شکل بگیرند و ارتباط خوبی با سرمایه‌گذاران داشته باشند.

وی تاکید کرد: در سال گذشته ۵۷۰۰ شرکت دانش بنیان توانستند فروش ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی داشته باشند.

نماینده مجلس افزود: شرکت‌های نزدیک دانشگاه صنعتی شریف هم که در ۲۵۰ هکتار مستقر هستند در سال گذشته ۲ هزار میلیارد تومان فروش داشتند و ۳ هزار نفر در همین دانشگاه مشغول به کار شدند.

به گفته وی این ۵۷۰۰ شرکت دانش بنیان به هیکل ایران نمی‌آید (برازنده ایران نیست) گفت: صاحبان دانش‌بنیان باید بدانند که در صندوق تسهیلات و خدماتی ارائه می‌شود تا از این خدمات به خوبی بهره ببرند.

وی با بیان اینکه جریان علمی تا پیش از اینها در کشور جریان نامنظمی بود افزود: اما اکنون بر اساس قانون‌های مشخص و به صورت منظم فعالیت‌های علمی و حمایت از آنها انجام می‌گیرد زیرا حاکمیت علمی باید یکپارچه باشد و این برازنده کشور است.

وی تاکید کرد: لازم است که شرکت‌های دانش بنیان هم در زمینه علوم انسانی شکل بگیرند زیرا در بسیاری از موارد وجود شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این زمینه می‌تواند مثمر ثمر واقع شود.

کد خبر 5213692

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =