لغو کامل طرح ترافیک فقط ۳۰ هزار نفر کاهش مسافر مترو به دنبال داشت

معاون شهردار تهران گفت: مسافرین ثابت مترو حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر است و در پی لغو کامل طرح ترافیک فقط ۳۰ هزار نفر کاهش داشتیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در نشست خبری امروز خود که با حضور شهردار تهران برگزار شد، به توضیح گزارش عملکرد ۴ ساله این معاونت و تشریح مسائل کلیدی معاونت حمل‌ونقل شامل ترافیک عبور و مرور روان و توسعه و بهسازی حمل و نقل عمومی، کاهش و رفع آلودگی هوا و آلودگی‌های محیط زیستی و افزایش ایمنی، کاهش تصادفات منجر به فوت و افزایش بهره وری معابر پرداخت و گفت: البته مورد سوم جزو رویکردهای جدید معاونت است.

وی درباره سیاست‌ها و راهبردهای معاونت، این دوره با اشراه به اینکه افزایش مطلوبیت حمل و نقل همگانی با تاکید بر مترو، توسعه حمل و نقل پاک و انسان محور، توسعه سیستم‌های حمل و نقل هوشمند، مدیریت عرضه و تقاضا و افزایش ایمنی در حمل و نقل و تأمین منابع پایدار در اجرای طرح‌های حمل و نقل جزو این سیاست‌ها است.

وی رویکردهای عملیاتی را در پنج بخش تقسیم کرد و درباره بخش نخست یعنی افزایش مطلوبیت حمل و نقل همگانی با تأکید بر مترو بیان کرد: توسعه کمی خطوط مترو شامل توسعه خطوط، ایستگاه‌ها، ناوگان و قطار ملی؛ توسعه کیفی خطوط مترو شامل تکمیل دسترسی‌ها، تکمیل هواکش‌ها، تکمیل پست‌های برق، تکمیل راه‌های دسترسی از طریق نصب پله برقی و آسانسور و اورهال ناوگان مترو، خرید مستقیم اتوبوس توسط شهرداری، بازسازی ناوگان اتوبوسرانی و نوسازی ناوگان تاکسیرانی در این دوره مدیریت شهری انجام شده است.

هاشمی گفت: در طول چهارسال گذشته تاکنون اجرای طرح دوچرخه اشتراکی، احداث مسیرهای ویژه دوچرخه سواری، مناسب سازی معابر برای معلولان و جانبازان، ساخت خیابان کامل، برنامه ریزی جهت اجرای مسیر اتوبوس برقی در خیابان جمهوری، توسعه مراکز معاینه فنی، اجرای طرح معاینه فنی برتر و اجرای طرح کاهش، اتفاق افتاده است.

هاشمی درباره بخش سوم توسعه حمل و نقل هوشمند، گفت: توسعه زیرساخت فیبر نوری، توسعه سامانه‌های ثبت تخلف از چراغ قرمز، توسعه سامانه‌های ثبت تخلف سرعت، تکمیل رینگ ورودی و خروجی محدوده طرح کاهش، توسعه چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، توسعه دپربین‌های نظارت تصویری، برنامه ریزی جهت بکارگیری بخش خصوصی در نصب ۴۲۰۰ سامانه هوشمند حمل‌ونقل نیز شامل این بخش است.

وی بخش چهار، مدیریت عرضه و تقاضا و افزایش ایمنی در حمل نقل عمومی را شامل تغییر الگوی اجرای طرح ترافیک با هدف برقراری عدالت اجتماعی، حذف تبعیض و رانت و فراهم کردن امکان دسترسی تمامی شهروندان به محدوده مرکزی شهر، ساماندهی و مدیریت پارک حاشیه‌ای، آغاز احداث پارکینگ‌های محله‌ای، تغییر رویکرد خط کشی معابر بزرگراهی و اجرای خط کشی عملکرد محور، اصلاح هندسی و رفع نقاط حادثه خیز، ذکر کرد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: اگر بخواهیم در زمینه حمل و نقلی موفق باشیم باید سالانه نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد تومان به قیمت کنونی هزینه کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای توسعه سیستم حمل و نقلی استفاده از ظرفیت اوراق مشارکت، و شرکت مجتمع ایستگاهی استفاده شد که امسال از محل مجتمع‌های ایستگاهی شهرداری هزار میلیارد درآمدزایی داشته و پیش بینی می‌شود سال آینده به رقم ۲ هزار میلیارد برسد، اظهار داشت: استفاده از ماده ۱۸ و ۱۲ قانونی و کاهش مصرف سوخت و پیگیری و تهاتر مطالبات اعتبارات حوزه حمل و نقل از سال ۹۶ در حوزه اعتبارات رشد نسبتاً خوبی داشته است.

وی از استفاده از رقم حدود ۵ هزار میلیارد در تبصره‌ها و ردیف‌های اعتباری و مابقی در بودجه سالانه شهرداری برای توسعه حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: در ایام کرونا بیش از ۱,۱۰۰ میلیارد تومان در اتوبوسرانی و مترو کاهش درآمد داشته‌ایم در حالی که ۱۵۰ میلیارد هزینه‌های ما افزایش داشته است.

وی با اشاره به افتتاح ۳۹ ایستگاه مترو، اعلام کرد شهرداری عملکرد قابل قبولی در این زمینه داشته است و روند توسعه خطوط مترو از سال ۷۷ تا ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که در ۴ سال گذشته کار معطل نشده و با سرعت گذشته ادامه داشته و ۳۹ کیلومتر بهره برداری عملکرد قابل قبولی است.

هاشمی گفت: هرچند بخشی از عملیات احداث این ایستگاه‌ها در دوره‌های گذشته اجرا شده بود اما به مرحله بهره برداری نرسیده بود.

وی ادامه داد: بهره برداری از ایستگاه هزینه‌های بالایی دارد. و پیشرفت عملیاتی و ریالی طبق تاریخ مشخص هست.

هاشمی درباره توسعه ناوگان مترو توضیح داد: تولید واگن ملی با بومی سازی ۹۸ درصد از افتخارات بوده است. و ۶ ماه بعد از رونمایی، نیازمند تأیید بین المللی است.‌

هاشمی درباره قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگنی، توضیح داد: متأسفانه شهرداری نتوانست قرارداد ۶۳۰ واگنی دولت را به سرانجام برساند چرا که این قرارداد را وزارت کشور منعقد کرده بود و شرایط تحریم به آن آسیب زد.

وی با بیان اینکه در خطوط مترو، سرفاصله زمانی قطارها کاهش پیدا کرده است، گفت: دو قرارداد واگن درحال پیگیری است. یک قرارداد توسط شهرداری و قرارداد دیگر توسط سازمان برنامه و بودجه مدیریت می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه در بخش تأمین مالی در اتوبوسرانی در سال ۹۹ توفیقات بیشتری حاصل شده، هرچند از سال ۹۶ دولت امکاناتی به این بخش نداده، گفت: ورود و به کارگیری ۲۰۳ دستگاه اتوبوس تک کابین، ۱۳ دستگاه اتوبوس دوکابین، ۱۷۸ دستگاه مینی بوس، بازسازی و تعمیرات ۵۵۵ دستگاه اتوبوس دوکابین و تک کابین در این چهار سال انجام شده است.

وی همچنین از ورود و به کار گیری ۸۰ دستگاه اتوبوس دوکابین و ۱۰۰ دستگاه میدل باس و ۱۲۰ دستگاه اتوبوس تک کابین و بازسازی ۹۰۰ دستگاه اتوبوس تک کابین و دوکاین خبر داد و گفت: دولت در بحث اتوبوس برقی تأمین ۱۶۰ میلیارد تومان را ابلاغ کرده که اگر به نتیجه برسد، تأمین ۵۰ اتوبوس برقی قطعی می‌شود.

معاون شهرداری تهران گفت: از ۱۵ هزار دستگاه حدود ۷۰۰ دستگاه اتوبوس نوسازی شده و اگر ایران خودرو همکاری کند همه ۱۵ هزار دستگاه را به نتیجه می‌رسانیم.

وی از اختصاص ۲۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در حوزه بیمه، وام و سایر تسهیلات در بخش تکریم از تاکسیرانان خبر داد و گفت: ۲۰۰ راننده تاکسی در این مدت بر اثر کرونا فوت کردند و اگر رانندگان تاکسی مبتلا شوند، باعث نشر می‌شوند و بر همین اساس مجدداً تقاضا می‌کنیم که تاکسیران‌های سراسر کشور در اولویت دریافت واکسن قرار گیرند.

هاشمی یادآور شد: کاهش ۱۳ درصدی را در تصادفات ترافیکی شاهد بودیم و آمار کشته‌ها از سال ۹۶ حدود ۱۰۰ مورد کاهش پیدا کرده. است علاوه براین ۵۰۰ نقطه را اصلاح هندسی خواهیم کرد.

معاون شهردار تهران از صلاح الگوی طرح ترافیک در حوزه معاینه فنی برای تاکسیرانی در سال ۱۴۰۰ که رایگان شده است خبر داد و گفت: امکانات معیشتی برای راهبران مترو و رانندگان اتوبوس در دستور کار است.
او در پایان گفت: امیدواریم علیرغم مشکلات با افزایش ناوگان حمل و نقل، رضایت شهروندان تهرانی را جلب کنیم.


معاون شهرداری تهران در پاسخ به سوالی درباره طرح ترافیک و کاهش این طرح و خسارتی که به شهرداری وارد شد، گفت: بیش از پنج تا ۶ بار در ستاد کرونا گزارش خود را از تعطیلی و کاهش طرح ارائه دادیم و نتیجه این گزارش این بود که تأثیرات لغو طرح ترافیک در کاهش مسافر کمتر از پنج درصد بوده و حتی سفرهای غیر ضرور را افزایش داده و در طول خطوط، سفرهای خودروها ۳۰۰ درصد در بعضی شرایط رشد داشته است.

وی ادامه داد: در بازگشت طرح ترافیک نیز این طرح به مانند روز اول از ۶:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ غروب نبود و شهروندان تا ۸:۳۰ وقت برای خروج داشتند و خروج از ۱۴:۳۰ بعدازظهر به بعد نیز آزاد شد. این کار باعث شد شرایط را برای آلودگی هوا و ترافیک افزایش ندهیم.

وی با بیان اینکه شهرداری هیچ گاه در باره مسأله طرح ترافیک نگاه اقتصادی نداشت، گفت: حدود ۵۰۹ میلیارد تومان کاهش درآمد از لغو و کاهش طرح ترافیک داشتیم اما همچنان تابع ستاد ملی کرونا هستیم و از نظر روانی این اجرای ۵۰ درصدی طرح ترافیک می‌تواند همچنان مؤثر باشد.

هاشمی در پاسخ به پرسشی درباره ارائه خدمات به جانبازان و معلولان گفت: مناسب‌سازی در اتوبوس‌های جدید جزو تعهد کسانی است که به ما اتوبوس می‌فروشند.

معاون شهردار تهران درباره نوسازی ناوگان حمل و نقل گفت: تا الان همه قراردادهای داخلی بوده و فراخوانی که منتشر شده درباره حدود ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس بوده است و امیدواریم تا ۱۵ روز آینده قرارداد بسته شود.

به گفته وی با تنها شرکت داخلی هم که قرارداد بسته شده شرکت ایران خودرو بوده و از این شرکت درخواست کردیم تا در فراخوان اتوبوس و مینی بوس هم حضور داشته باشد تا فضای رقابت برای همه ایجاد شود. اما با قراردادی که با این شرکت بسته شده بود، خط تولید آن در کارخانه فعال شد و بیش از ۲ هزار نفر مشغول به کار شدند.

مناف هاشمی گفت: در طرح ترافیک گفته نشده که باید اتوبوس خریداری شود. در قانون بودجه شهری عوارض طرح ترافیک به سه قسمت تقسیم می‌شود که ۵۰ درصد برای مأموریت‌ها به معاونت حمل و نقل و ترافیک بر می‌گردد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: از سه ماه گذشته ۳۴۰ درصد نیوجرسی در ۱۰ کیلومتر جنوب تهران برای کاهش تصادفات کشیده شده است. دیوارهای صوتی و خط کشی‌ها نیز از جمله این ردیف اجرا می‌شود و از محل ۴۰ درصد دیگر مجدد باید به معاونت حمل و نقل برمی گردد تا تاکسی‌ها نوسازی شوند.

او ادامه داد: این پول را در دو بانک سپرده می‌کنیم و دوبرابر این رقم از سوی بانک مهر و کارآفرینی سرمایه گذاری می‌شود و نوسازی تاکسی‌ها انجام می‌شود.سال گذشته نزدیک به ۵ هزار تاکسی نوسازی شده و امسال با این منبع ۱۵ هزار تاکسی را نوسازی خواهیم کرد. البته کمک‌های بهینه سازی مصرف سوخت را امسال می‌گیریم. ۲۰ درصد بقیه برای زیرساخت‌های مترو می‌رود.

وی افزود: از صد در صد طرح ترافیک سال ۹۹ حدود ۶۰ درصد کاهش یافت. باید ۵۰۰ میلیارد درآمد داشتیم اما ۱۰۰ میلیارد درآمد داشتیم. البته این احتمال وجود دارد که ۵۰ درصد مربوط به نوسازی تاکسی را معاونت مالی در امور دیگری مصرف کرده باشد اما انتظار این است که طبق مصوبه شورای شهر تهران اینگونه هزینه شود.

وی گفت: برای خرید اتوبوس ردیف بودجه‌ای داشتیم و از اوراق مشارکت نیز استفاده کردیم. امسال خرید ما از همین دو منبع خواهد بود. حدود ۷۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس داریم و ۴۰۰ میلیارد از اوراق مشارکت داریم. یعنی ۱۱۰۰ میلیارد برای خرید اتوبوس داریم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره عدم توسعه سیستم حمل و نقل و عدم وصول مطالبات دولت در این زمینه گفت: مدیریت سیستم حمل و نقل عمومی بدون کمک دولت و فقط توسط شهرداری امکان پذیر نیست. در طول سی سال گذشته همیشه دولت‌ها ۸۲/۵ یا ۷۵ درصد پول یک دستگاه اتوبوس را یارانه می‌دادند، در حوزه واگن نیز دولت ۱۰۰ درصد یارانه می داده و در حوزه ساخت نیز بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد آمار مشارکت از طرف دولت داشتیم.

وی افزود: دولت به مرور مشارکت خود را کاهش داد و طبیعی است که این کار پرهزینه که یک کیلومتر آن در حوزه مترو ۱,۱۰۰ میلیارد تومان و در خصوص اتوبوس برقی ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت با بودجه شهرداری و عوارض مردم امکان پذیر نیست.

هاشمی افزود: خدمتی که دولت می‌تواند انجام دهد این است که یارانه این کار را بپردازد. یارانه بهترین مسیر است چرا که کسانی که خودروهای شخصی ندارند و نیازهای بیشتری دارند و در واقع از قشرهای مختلف از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند.

وی افزود: مسافرین ثابت ما حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر است و لغو کامل طرح ترافیک فقط ۳۰ هزار نفر کاهش داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در بعضی از دولت‌ها علی‌رغم برخورداری از منابع مالی، کوتاهی انجام شد و به دلیل دایلر کوتاهی‌های گذشته ناوگان حمل و نقل فرسوده است بنابراین اگر سالی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و واگن هم اضافه کنیم باز هم کافی نخواهد بود.
هاشمی گفت: در بعضی کشورها در شرایط کرونا از یک میلیارد دلار و سه میلیارد پوند و گاهی ۲ میلیارد دلار به بخش حمل و نقل از طرف دولت‌ها کمک شد.

وی اضافه کرد: در شهرداری توانستیم بودجه را به ۱۴,۰۰۰ میلیارد تومان برسانیم که ۲,۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت است و اگر یارانه بلیت اتوبوس رانی، تبصره ۱۸ و ۱۹ و ماده ۱۲ را نیز فعال کنیم، جمع اینها به سه هزار میلیارد تومان هم نمی‌رسد.
هاشمی گفت: در حقیقت اگر سالانه ده هزار میلیارد تومان دولت به شهروندان یارانه بدهد و ۱۰ هزار میلیارد تومان شهرداری تخصیص دهد، از ۱۰ سال آینده وضعیت حمل و نقل می‌تواند بهبود پیدا کند.

علی امام: آمارهای کتاب سال مترو صحیح است

علی امام نیز درباره تهیه کتابچه‌ای برای مترو و تفاوت امار ساخت و ساز مترو گفت: درصد پیشرفت ایستگاه‌ها در کتاب سال ۹۷ منتشر شده است. البته در آن کتاب نوشته شده که از برخی ایستگاه‌ها با عنوان صد درد صد تکمیل شده یاد کرده است.

وی ادامه داد: در حالی که ایستگاه صد درصد تکمیل یافته نداریم. درصدهایی که اعلام شده درباره پیشرفت کار ساختمانی مترو است. حدود ۴۵ درصد ساخت ایستگاه‌ها ساختمانی و ۵۵ درصد تجهیزاتی است. آمارهای اعلام شده با احتساب تجهیزات کاملآ درست است.

کد خبر 5219273

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =