پایش مستمر فعالیت‌های انتخاباتی در شیراز آغاز شد

شیراز - رئیس کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهرستان شیراز گفت: کار پایش مستمر فعالیت‌های انتخاباتی آغاز شده است و تا پایان فرآیند انتخابات ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرسول حقیقی ظهر یکشنبه در جمع اعضای کمیته نظارت بر تبلیغات انتخاباتی شهرستان شیراز گفت: برای اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه، با هدف جلوگیری از وقوع جرایم انتخاباتی، ۲۲ تیم نظارتی متشکل از نمایندگان شهرداری‌های مناطق یازده گانه و نیروی انتظامی با نظارت نماینده دادستانی کار رصد تبلیغات انتخاباتی را در شهر شیراز دنبال خواهند کرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز، تاکید کرد: ۱۸ تیم نظارتی در دیگر نقاط این شهرستان از قبیل صدرا، داریون و خان زنیان نیز تشکیل شده است؛ همچنین بخشداری‌های مرکزی و ارژن نیز اقدامات لازم برای نقاط روستایی را برنامه ریزی کرده و در دست اجرا دارند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از هفتم خرداد ماه آغاز شده است، اضافه کرد: تبلیغات کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا از تاریخ بیستم خرداد ماه مجاز خواهد بود و مهلت قانونی تبلیغات برای هر دو انتخابات در ۲۷ خرداد ماه و ۲۴ ساعت مانده به زمان شروع رسمی انتخابات، به پایان خواهد رسید.

حقیقی با تاکید بر اینکه معرفی کاندیداها و ایجاد شور و فضای سالم انتخاباتی از کارکردهای تبلیغات است، افزود: آگاهی بخشی، توجیه و ارشاد تشکل‌ها، احزاب، گروه‌ها، ستادهای تبلیغاتی و اشخاص حقیقی و حقوقی با هدف باز دارندگی از تخلفات تبلیغاتی، از جمله برنامه‌های تیم‌های نظارت بر تبلیغات انتخابات است.

معاون فرماندار شهرستان شیراز خاطرنشان کرد: جمع آوری بنرهای تبلیغاتی غیر مجاز، اعلام تخلفات تبلیغاتی به همراه تحویل مدارک و مستندات به ستاد پیشگیری از وقوع جرم و جمع آوری مستندات از دیگر وظایف تیم‌های گشت تبلیغات است.

رئیس کمیته نظارت بر تبلیغات کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان شیراز با بیان اینکه رعایت نظم و عدالت در تبلیغات بسیار حائز اهمیت است، افزود: باید فضایی ایجاد کنیم تا تمام کاندیداها از فرصت برابر در عرصه تبلیغات برخوردار باشند.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز خاطرنشان کرد: با اعمال محدودیت‌های سخت گیرانه توانستیم از وضعیت قرمز کرونایی پیک چهارم خارج شویم از این رو در موضوع تبلیغات انتخابات باید تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی رعایت شود.

کد خبر 5223874

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha