ارائه خدمات در زمینه تحقیقات سلولی توسط یک شرکت دانش بنیان

یک شرکت دانش‌بنیان با ارائه خدمات بسیار خاص در حوزه سلولی، تحقیقات در این زمینه را یک گام به جلو راند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، احسان جان زمین مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: شرکت ما یکی از محدود مجموعه‌های ارائه خدمات آزمایشگاهی تکنیک فلوسایتو متری Flow ) cytometry)در ایران است. این تکنیک بر روی بررسی سلول‌ها و تعیین نوع آنها متمرکز است. مثلاً اگر بخواهید از سلول‌های بنیادی برای درمان استفاده کنید، باید معلوم شود که این سلول بنیادی است یا خیر؛ به همین دلیل این مجموعه‌ها از خدمات ما استفاده می‌کنند.

وی افزود: حوزه‌های گسترده‌ای از جمله زیست‌شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری و صنعت داروسازی از این خدمات استفاده می‌کنند. برای مثال زمانی که یک دارو تولید می‌شود، می خواهند بدانند که این دارو چه اثری بر روی سلول دارد و ما این نتایج را در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

این فعال حوزه دانش‌بنیان گفت: یکی دیگر از کاربردهای این خدمات، بحث هندسی پزشکی است. برای نمونه، ممکن است یک محقق و پژوهشگر بخواهد بداند که الکترومغناطیس چه اثری بر روی سلول دارد. از این تکنیک حتی می‌توان در شناسایی سلول‌های سرطانی نیز استفاده کرد. برخی دانشجویان نیز از خدمات ما استفاد ه می‌کنند.

جان زمین ضمن توضیح فرایندهای استفاده از این خدمات، افزود: دستگاه‌های مورد استفاده در این روش، بسیار گران است، مثلاً یکی از دستگاه‌ها بیش از ۲ میلیارد تومان قیمت دارد. برخی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی نیز این دستگاه‌ها را در اختیار دارند، اما دانشجویان و محققان آنها از خدمات ما استفاده می‌کنند. دلیل این امر این است که نتایج حاصله در این آزمایشات، به شدت به دانش اپراتور وابسته است و ما در حدود ۲۰ سال در این حوزه تجربه داریم.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، با اشاره به بسترهای فناوری مبتنی سلول، در ایران، گفت: ما اپراتورهای بسیاری از دانشگاه‌ها را آموزش داده‌ایم و همچنین صفر تا صد این خدمات را ارائه می‌کنیم. استفاده از خدمات ما صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به همراه دارد در آینده نیز قصد داریم تا دامنه خدمات خود را هر چه بیشتر وسعت ببخشیم.

کد خبر 5224795

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =