۱۱ اکیپ گشت نظارتی انتخابات در اردبیل راه‌انداری شد

اردبیل - دادستان عمومی و انقلاب مرکز اردبیل از تشکیل ۱۱ اکیپ گشت نظارت بر تخلفات و جرایم انتخاباتی در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عبدالله طباطبایی با تاکید بر اهمیت برگزاری پرشور و سالم انتخابات، از راه اندازی ۱۱ اکیپ گشت نظارتی به منظور پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی خبر داد و اظهار کرد: پایبندی نامزدهای انتخاباتی بر قوانین و مقررات یکی از اصل‌های مهم انتخابات پیش رو است.

وی با تشریح برخی از تخلفات و جرایم انتخاباتی، استفاده از امکانات و تجهیزات دولتی به نفع و یا علیه یک فرد یا گروه خاص، تفرقه افکنی و اختلاف افکنی با پرداختن به موضوعات قوم گرایی و قبیله گرایی، تبلیغات خارج از موعد مقرر، تخریب و توهین به سایر نامزدهای انتخاباتی را از مهمترین جرایم انتخاباتی عنوان کرد و افزود: داوطلبان و هواداران آنها ملزم به پرهیز از این گونه اقدامات و تحرکات هستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز اردبیل همچنین ضمن اشاره به ظرفیت فضای مجازی در فراهم آوردن زمینه‌های مشارکت حداکثری بر لزوم رعایت اخلاق مداری در فضای مجازی تاکید کرد.

طباطبایی در پایان با اشاره به اینکه دستگاه قضائی استان تمام توان خود را در همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه‌ها و نهادها به کار می‌بندد تا مشارکت حداکثری توأم با امنیت در این دوره از انتخابات رقم بخورد اظهار کرد: با هرگونه موارد تخلف که موجب تشویش افکار عمومی شود و موجب بر هم زدن نظم و امنیت گردد، قاطعانه و به شدت برخورد می‌شود.

کد خبر 5225920

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha