فرهنگ بنیاد تمام امور از جمله امور اقتصادی است

قزوین_ نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ بنیان تمام امور است و انسان اهل فرهنگ می‌تواند در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد گام بردارد

سیدمرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره اهمیت مسائل فرهنگی در بین نامزدهای انتخاباتی اظهار کرد: مسائل متعددی سبب شده تا مسائل فرهنگی کمتر مورد توجه کاندیدهای انتخاباتی قرار بگیرد. نکته اول این است که مسائلی نظیر تورم، گرانی و مشکلات اقتصادی باعث شده تا مسئله فرهنگ برای مردم کمرنگ شود.

نمایندهٔ سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: مشکلات اقتصادی باعث شده تا زمانی که حرف از مسائل فرهنگی به میان می‌آید مردم به آن کم‌توجه شوند در حالی که بنیاد مسائل اقتصادی در فرهنگ خلاصه می‌شود و اگر فرهنگ ما درست شود به طور حتم بخش اعظم مشکلات اقتصادی نیز برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مسائل فرهنگی غفلت کرده‌ایم افزود: از سوی دیگر مسئولین ما دوره تربیتی و اعتقادی را سپری نمی‌کنند و برخی افراد مسئول اعتقادی به اینکه خدا و معادی وجود دارد ندارد تا به این مسئله بیاندیشند که اگر در کار خود کوتاهی کنند باید پاسخگو باشند.

این مسئول ابراز کرد: دلیل اینکه ما امروز با مشکلات اقتصادی مواجه هستیم تاحدودی به غفلت ما از مباحث فرهنگی باز می‌گردد که متأسفانه جامعه این مسئله را درک نمی‌کند و کار اقتصادی را ملزوم کار فرهنگی نمی‌داند.

وی ادامه داد: زمانی که مردم اقتصاد را لازمه فرهنگ می‌دانند افراد کاندید نیز به مسائل پیرامون اقتصاد توجه می‌کنند و با توجه به اینکه عمده‌ترین مسئله در بین مردم معیشت است بیشتر برنامه‌های خود را در پیرامون مسائل اقتصادی عنوان می‌کنند.

حسینی ابراز کرد: از دیگر دلایل گرایش صحبت‌های کاندیدها به مسئله اقتصادی به بیانات رهبر انقلاب در خصوص توجه به بحث معشیت و اقتصاد مردم بازمی‌گردد چرا که بیشتر تأکیدات رهبر انقلاب به مباحث مشکلات معیشت، اقتصاد مردم و تورم اختصاص داده می‌شود.

وی افزود: دلیل دیگری که کاندیدها گرایش فرهنگی ندارند این است که کاندیدها فرهنگی نیستند یعنی میزان فعالیت آنها در عرصه فرهنگ و پیرامون آن بسیار اندک است و یا به تعبیر دیگر کاندیدها تخصصی در عرصه فرهنگ ندارند.

کد خبر 5231759

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =