فارس باید چهار راه ریلی باشد/ اجرای سند تحول کشور

شیراز- نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: فارس می‌تواند به عنوان قطب فرودگاهی و چهارراه ریلی در کشور فعالیت کند، از این رو زیرساخت‌های لازم باید در استان بیش از هر زمان دیگری تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر جمعه در گفتگوی تلویزیونی با مردم فارس گفت: حضور در انتخابات نه تنها در سیاست گذاری داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بلکه در جهان نیز حضور مردم در انتخابات می‌تواند اثرگذار باشد.

وی اضافه کرد: شرایط کرونا باعث شد امکان سفر به استان فارس فراهم نباشد این در حالی است که فارس جلوه گاه تمدن در ایران اسلامی است و استان فارس دریچه فرهنگ و تمدن ایران اسلامی برای معرفی این فرهنگ غنی به مردم جهان است.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: استان فارس در تمامی بخش‌های کشاورزی، خدمات و صنعت در کشور قطب بوده و فارس در حوزه گردشگری سلامت در جهان شگفتی آفریده است.

آیت الله رئیسی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که باید در استان فارس در راستای توسعه هرچه بیشتر استان صورت بگیرد توجه به توسعه در این استان است. لازم به ذکر است که فارس دارای ویژگی‌ها و پتانسیل‌هایی است که اگر تمامی این ویژگی‌ها مورد بهره برداری قرار بگیرند آمارهای بیکاری در استان فارس به شدت کاهش خواهد یافت.

او افزود: فارس می‌تواند به عنوان قطب فرودگاهی و چهارراه ریلی در کشور فعالیت کند لذا زیرساخت‌های لازم باید در استان فارس بیش از هر زمان دیگری تقویت شود تا این مهم محقق گردد البته در این میان نباید حمایت از واحدهای کوچک و متوسط فراموش شود زیرا این بخش‌ها مولدان چرخه صنعت در استان هستند.

وی در خصوص اهمیت روستاها نیز عنوان کرد: با توجه به ویژگی‌هایی که در روستاهای استان فارس وجود دارد و پتانسیل‌های ٣۶ شهرستان استان، باید شرایط روستاها به گونه‌ای باشد که شاهد مهاجرت معکوس باشیم این در حالی است که با قطع دست دلالان بخش کشاورزی می‌توان زمینه تقویت زنجیره تولید در استان را نیز فراهم کرد.

آیت الله رئیسی در خصوص مسئله تنظیم بازار نیز اظهار کرد: در موضوع تنظیم بازار دولت نباید در بازار مداخله کند اما وظیفه ذاتی دولت نظارت بر فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در بازار است از این رو دولت باید نظارت‌های خود را بر بازار افزایش دهد نه اینکه نسبت به مداخله در بازار اقدام کند.

این کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص دریافت تسهیلات گفت: نباید افراد خاصی تمامی تسهیلات بانکی در کشور را دریافت کنند بلکه باید شاهد عدالت در پرداخت تسهیلات بانکی باشیم تا مشکلات موجود برای دریافت وام مسکن، ازدواج و تولید برطرف گردد.

او با اشاره به صادرات یادآور شد: فارس نقشی در صادرات منطقه‌ای ندارد این در حالی است که ظرفیت‌های موجود در استان فارس برای اینکه نقش پر رنگی در حوزه صادرات داشته باشد قابل توجه بوده و می‌تواند زمینه ساز شکوفایی اقتصاد کشور باشد.

وی به جوانان توصیه کرد: باید در انتخابات حضور پرشوری داشته باشیم تا بتوان نسبت به رفع ناامیدی ایجاد شده در جامعه اقدام کرد زیرا در صورت انتخاب شدن من به عنوان ریاست جمهور سند تحول کشور همچون سند تحول قوه قضائیه اجرایی خواهد شد.

کد خبر 5232260

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =