پرهیز از جنگل تراشی در مازندران/ سایت دولت یار رونمایی شد

ساری- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پرهیز از جنگل تراشی و تخریب اراضی جنگل را در مازندران امری اساسی برشمرد و گفت: باید صنایع متناسب با اقلیم توسعه یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی عصر شنبه در برنامه انتخاباتی در شبکه طبرستان با بیان اینکه امیدواریم روزبه روز شرایط بهتری را تجربه کنیم، افزود: انتخابات ریاست جمهوری بیشترین تأثیر را دارد زیرا ۹۵ درصد منابع دست رئیس جمهور است.

وی با بیان اینکه آنچه مشاهده می‌کنیم، زیبنده ملت ایران نیست، گفت: ما برخوردار از تمدن چندهزار ساله و اقوام که گلهای سرسبد ایران اسلامی است، هستیم و مذاهب و اقلیت‌ها نیز فرصت بزرگی محسوب می‌شود.

وی حضور در پای صندوق‌های را الزامی دانست و گفت: باید با آرای مردم سرنوشت ملت را بسازیم.

زاکانی با عنوان اینکه راه و نگاه به خارج مشکل را حل نمی‌کند، تحریم را استراتژی دقیق آمریکا برای برخورد با ملت ایران دانست و گفت: دشمن دشمنی می‌کند و ما باید راه درست را انتخاب کنیم و در درون کشور ظرفیت‌های زیادی داریم که باید پلی برای پیروزی ور فع مشکلات مردم قرار دارد.

وی گفت: تورم موجود کمر ملت را می شکند و مردم تحت فشار هستند و باید این رویکرد را تغییر داد و طرحی نو درافکند و توانمندی‌های داخی را باید اصل قرار داد و از توانمندی‌های منطقه و جهان برای کارآمدن استفاده کرد.

زاکانی با بیان اینکه دولت من، دولت اصلاح است افزود: مسیری را انتخاب می‌کنیم که ظرفیت‌های موجود به سرانجام برسد و با عدالت میزان بالایی از استقلال و آزادی را برای ملت به ارمغان می‌آوریم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران قوی و پیشرفته را در منطقه و جهان اصل دانست و اظهار داشت: در حال حاضر به همه ظلم می‌شود زیرا کشور در مدار عقلانیت توسط دولت اداره نمی‌شود.

جهش تولید اولویت به شمار می‌رود

زاکانی با اظهار اینکه جان مردم به لب رسیده است، یادآور شد: فوریت اقتصاد و مدیریت بوده و جهش تولید در این راستا اولویت به شمار می‌رود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نفت را صادر می‌کنیم و مناطق نفت خیز در محرومیت به سر می‌برند، گفت: باید امکانی ایجاد کنیم مالیات در محلی که تأمین می‌شود، هزینه شود.

علیرضا زاکانی تمرکززدایی را سبب ایجاد تحول بزرگ برشمرد و گفت: مبارزه قاطع با مفاسد اقتصادی و افزایش اختیارات از جمله برنامه‌ها است و به طور قاطع با مفسدان از جمله دادستان تهران، معاون و برادر رئیس جمهور و غیره برخورد کردم.

وی یادآور شد: باید به تنه‌ها و ریشه فساد پرداخت زیرا ضعیف کشی جواب نمی‌دهد و نباید اجازه داد حق ملت ضایع شود.

زاکانی تعامل با مجلس و جامعه، نهادسازی‌های نوین را امری مهم دانست و گفت: مسکن، اشتغال و غیره از موضوعات مهمی است و چهار سال بعد صورت جدیدی را در کشور شاهد خواهیم بود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با عنوان اینکه با مشکلات مردم آشنا هستم، یادآور شد: از امروز درگاهی مختص شهرستان‌ها ایجاد شده است و مشکلات شهرستان‌ها احصاء شده است.

وی با اشاره به اینکه مازندران استانی خاص به شمار می‌رود، مشکل آب شرب، ضعف زیرساخت‌های شهری، کمبود امکانات ورزشی و آموزشی، رشد نکردن صنایع بزرگ و کوچک، برداشتن موانع تولید از جمله مشکلات و اقتضائات به شمار می‌رود.

زاکانی یادآور شد: باید امکانی فراهم کرد تا چهره استان به سمت چهره پویا و اثرگذار در مناسبات کشور و مرزها قرار گیرد و امروز جنگل تراشی و تغییر کاربری مشکل دیرینه استان است.

جلوی تغییر کاربری اراضی را بگیریم

وی با اشاره به هزینه بالای محصولات کشاورزی، نگاه دلالی و سنتی به این محصول، افزود: باید این روند را اصلاح وکشور را از این وضعیت نجات داد.

وی گفت: در سال قبل یارانه بخش کشاورزی و باغی حذف شد و باید از محصولات کشاورزی حمایت وکنیم و جلوی تغییر کاربری اراضی را بگیریم.

زاکانی یادآور شد: استفاده ناکافی از ظرفیت بندرامیرآباد در شرق مازندران، مشکلات زیست محیطی و فاضلاب شهری و صنعتی از دیگر مسائل است و مازندران باید به قطب صنعت متناسب با اقلیم تبدیل شود و هیچکس نباید به تخریب جنگل روی آورد.

این نامزد انتخابات مجلس یادآور شد: تخریب سواحل خزر پذیرفتنی نیست و باید ظرفیت‌های استان را بازیابی کنیم و سایتی را با عنوان دولت یار را برای احصای مشکلات ۴۵۱ شهرستان کشور از جمله مازندران راه اندازی کردیم.

کد خبر 5233027

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha