ناوشکن «دنا» آماده حضور در آبهای دور و بین المللی است

بندرعباس - فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوشکن «دنا» آماده حضور در آبهای دور و بین المللی است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار حسین خانزادی صبح دوشنبه در مراسم الحاق ناوشکن «دنا» و ناو مین شکار «شاهین» که در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش برگزار شد، بیان داشت: خداوند بزرگ را شکر گذاریم که در مسیر چهار دهه حرکت پر شتاب مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید، شاهد توفیقات و افتخارات غرورآفرین ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی دریایی در دفاع از کیان ایران اسلامی و تحقق آرمان‌های انقلاب بوده‌ایم. و اکنون در گام دوم انقلاب و در مرحله تمدن سازی آن شاهد خلق حماسه‌ای دیگر از جنس استقلال، خودکفایی و تولید توان رزم برای تقویت و استحکام امنیت بومی و تماماً ایرانی هستیم.

وی اظهارداشت: ناوشکن جمهوری اسلامی «دنا» این آرایه دفاعی پیچیده که حاصل سال‌ها انباشت دانش، تجربه، زیرساخت و فناوری‌های ساخت آرایه های دفاعی و از همه مهمتر اراده فرزندان ایران اسلامی است، امروز به عرصه ظهور رسیده و آماده است پس از فرمان الحاق به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عازم مأموریت محوله در اقیانوس‌ها و دریاهای آزاد، جایی که خطوط مواصلاتی دریایی کشور امتداد یافته است، به ویژه خلیج عدن، تنگه باب المندب و دریای سرخ گردد و با این حضور امنیت آفرین و راهبردی، آنگونه که مقام معظم رهبری تدبیر فرموده‌اند مظهر اقتدار و اراده ایران اسلامی در دریا باشد.

به گفته فرمانده نیروی دریایی ارتش، این مجاهدت خاموش و جریان پیوسته تولید تجهیزات پیچیده دفاعی که در دهه‌های متوالی در کارخانجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز و به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امتداد داده شده در کمال خودکفایی و زیرفشارهای مختلف حاصل شده است. و می‌رود تا با اتکا به ظرفیت‌های ملی، نیروی دریایی جوان و انقلابی را از نسل تجهیزات آرایه ایی قدیمی به نسل تجهیزات بومی تجهیز کند. تسلیحاتی که توسط کارکنان نیروی دریایی این نسل جوان مؤمن، دانا و پر انگیز و با استقلال کامل امنیت دریاهای اسلامی و دریاهای مجاور را تحکیم و تضمین کرده و با توکل به خداوند متعال و همگرایی منطقه‌ای امنیت جمعی را برای منطقه و جهان به ارمغان خواهد آورد.

وی تاکید کرد: این توفیق بزرگ به لطف خداوند متعال، هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری و به برکت انقلاب و همگرایی‌های ملی توأم با ایمان اسلامی و اعتقاد به اصل «ما می توانیم» حاصل شده است. و می‌رود تا آینده روشنی از ایران بزرگ، ایران اسلامی و ایران تاریخی را در امر دریا ترسیم کند.

امیر خانزادی عنوان کرد: امروز حضور پیوسته و با صلابت ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر دریاهای تحت حاکمیت کشور، در خلیج عدن، تنگه باب المندب و دریای سرخ، امنیت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را در یکی از مسیرهای پرمخاطره دریایی تحکیم کرده است. و این پیوستگی حضور اثر بخش موید توسعه ظرفیت‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای اثرگذاری در مقیاس جهانی است.

وی افزود: همزمان حرکت الهام بخش و اقتدار آفرین ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل ناوشکن تمام ایرانی «سهند» که در آذر ۹۷ به ناوگان نیروی دریایی ملحق شد و در این مدت بیش از ۴۰۰ روز دریانوردی اقیانوسی داشته و ناو بندر «مکران» این بندر متحرک و پایگاه دریایی مجهز در اقیانوس اطلس که نمایش توانایی‌های علمی، فناوری و نظامی فرزندان این مملکت است. و پرچم پر افتخار ایران اسلامی را برای اولین بار در آب‌های آزاد این اقبیانوس به اهتزاز درآورده است. استکبار جهانی را دستپاچه و وحشت زده کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: برون داد این دستپاچگی استکبار، محاسبات غلط، برآوردهای اشتباه از این حضور مقتدرانه است. این حضور الهام بخش بر خلاف حرکت زورگویانه استکبار جهانی در اقصی نقاط جهان، نه برای جنگ و تعدی، بلکه با پرچم افراشته ایران اسلامی، برای صلح و امنیت و ارتباط و همکاری با دوستان و کشورها و ملت‌های آزاد جهان است. این حضور معنادار نمایشی از حرکت تمدنی جمهوری اسلامی ایران در گام دوم انقلاب است. که با اراده و صلابت جوانان ایرانی در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران محقق شده و رعب و وحشت را در دل مستکبران و زورگویان عالم ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: همانطور که فرماندهی معظم کل قوا فرموده‌اند دریاهای آزاد جهان متعلق به تمام ملت هاست. اینکه جوانان یک کشور بتوانند در دریاهای آزاد و جهان را به زیر سلطه خود بکشانند این قدرت است. نفس حضور در دریا قدرت است. و امروز این اقتدار به برکت انقلاب و با همت جوانان ایرانی محقق شده و چشم اندازهای روشنی از خیزش تمدن ایرانی - اسلامی را به سوی تمدن دریایی ایرانی و اثرگذاری بر سازه قدرت دریایی جهان نمایان ساخته است.

امیردریادار خانزادی تاکید کرد: این نقطه آغازی است که قطعاً سنگ بناهای اساسی آن قدرت و توان تولید آرایه های دریایی اقتدار آفرین همچون ناوشکن جماران، دماوند، سهند، دنا و مین شکار شاهین است. که به دست توانمند صنعتگران ایرانی در مجموعه‌های دفاعی ساخته شده و با اقتدار کارکنان توانمند زبده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران این جوانان انقلابی و بصیر به خدمت گرفته می‌شود و اراده بزرگ ملت ایران اسلامی را در دریا تحمیل می‌کند.

وی گفت: حضور در دریاهای آزاد به نمایندگی از ملت ایران، حق نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است و در این ارتباط هیچ نهیبی را نپذیرفته و زیر بار هیچ زورگویی قلدرمعابانه ای نخواهد رفت. حرکت مقتدرانه ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریاهای آزاد با رعایت حقوق بین الملل دریاها تابعی از سیاست‌های دفاعی کشور است که از سوی فرماندهی معظم کل قوا ابلاغ و جاری می‌شود و در اجرایی شده آن نداجا جان بر کف و راسخ ایستاده است.

به گفته وی، این ظرفیت‌ها که رشد تصاعدی نیروی دریایی در گام دوم انقلاب را نوید می‌دهد، متضمن زدودن ترتیبات امنیتی تفرقه انگیز استکبار جهانی و بیرون راندن آن از منطقه خواهد بود و با این روند قطعاً مجموعه‌های نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دوشا دوش یکدیگر امنیت جمعی را در منطقه بیش از پیش تضمین می‌کنند و برای این کار حضور هیچ نیروی فرامنطقه ای را نپذیرفته و تحمل نمی‌کنند.

کد خبر 5234315

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =