مدیرکل جدید پزشکی قانونی خراسان جنوبی معرفی شد

بیرجند-محمد علی توکلی به عنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی خراسان جنوبی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید امیر حسین مهدوی معاون آموزشی و پژوهشی پزشکی قانونی کشور صبح دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: تمام هدف ما حرکت در مسیر نهضت خدمت رسانی به مردم در قوه قضائیه و دستگاه‌های زیرمجموعه آن است.

وی با بیان اینکه نسبت به تجهیز امکانات آزمایشگاه پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی بسیار خرسند هستیم، بیان‌کرد: اما از جنبه دیگر شرمنده مردم شهرستان‌هایی هستم که در آنجا پزشکی قانونی وجود ندارد.

مهدوی با بیان اینکه تجهیزات آزمایشگاه پزشکی قانونی بیرجند از نظر کیفیت تفاوتی با کیفیت تجهیزات آزمایشگاه‌های شهرهای بزرگ ندارد، ادامه‌داد: متأسفانه به دلایلی چون دستمزد پایین برخی از پزشکان تمایل به همکاری با پزشکی قانونی ندارند و از این نظر ما با مسائلی رو به رو هستیم.

وی با تأکید بر اینکه نیروی انسانی پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی باید تقویت شود، گفت: در زمینه آموزش و پژوهش نیز ذیل برنامه تحولی قوه قضائیه این برنامه‌های پژوهشی و آموزشی پزشکی قانونی باید کاربردی باشد تا خدمات کارشناسی را ارتقاء ببخشد.

معاون آموزشی و پژوهشی پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: از جنبه آموزشی نیز باید کار را به سمتی ببریم که جامعه پزشکی ما با آگاهی از مسائل حقوقی به کمترین خطا برسند و در این زمینه وظایف و مسئولیت‌های مهمی داریم.

وی یادآورشد: پژوهش‌های ارزنده‌ای در زمینه آسیب‌های اجتماعی چون خودکشی، خطاهای پزشکی و تصادفات رانندگی و حوادث کار در پزشکی قانونی انجام شده است.

گفتنی است در این جلسه مصطفی جعفرزاده تودیع و محمد علی توکلی نیز به عنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی خراسان جنوبی معارفه شد.

کد خبر 5234513

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =