سیاسی شدن شورای شهر خدمت به مردم را خدشه دار می‌کند

اصفهان- عضو هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا اصفهان گفت: شورای شهر یک نهاد مدنی است و نباید وارد عرصه سیاسی و جناحی شوند زیرا سبب می‌شود که موضوع خدمت به مردم مغفول بماند.

رحمت‌اله فیروزی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به لزوم مشارکت مردم در انتخابات اظهار داشت: در نظامی زندگی می‌کنیم که برآمده از صدها هزار شهید است و یک واجب عینی است که در انتخابات شرکت کنیم.

وی افزود: سهم مردم با انتخاب یک مدیر لایق و خادم برای اداره امور کشور، در واقع پشتیبانی و مشروعیت بخشیدن به نظام است و از طرفی هم مردم با حضور درصحنه انتخابات در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت پیدا می‌کنند.

تداوم استقرار و استقلال نظام با حضور مردم

نماینده مردم نطنز بادرود و قمصر در مجلس گفت: برای تداوم استقرار و استقلال کشور نیاز به حضور جدی مردم در صحنه انتخابات است و امیدواریم مردم با حضور خود و انتخاب نامزد اصلح به نظام و انقلاب و آرمان‌های شهدا با رهبری مجدد بیعت کنند.

وی با بیان اینکه مردم باید به کارنامه و عملکرد نامزدهای انتخاباتی توجه کنند، تصریح کرد: مردم باید مواضع و رفتارهای شخصی، ساده زیستی و ولایت‌پذیری آنها را ملاک قرار دهند.

عدم بی‌تفاوتی دولت آینده به آب اصفهان

فیروزی‌پور با اشاره به انتظارات مردم اصفهان از رئیس جمهور آینده گفت: در ابتدا باید مشکل آب و خلاء آن را با تصمیم درست و صحیحی به دور از رودربایستی و قومیتی رفع کند و دولت‌های قبلی متأسفانه نگاه خوبی به اصفهان و به ویژه آب نداشتند و حق و حقوق مردم اصفهان در این زمینه ضایع شده است و دولت نباید بی‌تفاوت باشد.

وی در پاسخ به اعتراض نامزدهای شورای شهر به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد: این اعتراض که انتخابات شورای شهر بیشتر بُعد اجتماعی دارد وبه دلیل همزمان شدن با انتخابات ریاست جمهوری رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته است، وارد است.

مغفول ماندن خدمت به مردم با سیاسی شدن شورای شهر

نماینده مردم نظنز در مجلس ادامه داد: شورای شهر یک نهاد مدنی است و نباید وارد عرصه سیاسی و جناحی شوند زیرا سبب می‌شود که موضوع خدمت به مردم مغفول بماند و امیدواریم کمیسیون شوراها با دخالت مجلس راه کاری را برای رفع این مشکل داشته باشد و جداسازی آن به صورت قانون در صحن علنی مجلس تصویب شود.

وی یادآور شد: البته کشور به لحاظ اقتصادی در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و امیدواریم با بهبود این شرایط امکان جدا کردن این انتخابات از یکدیگر فراهم شود.

کد خبر 5235396

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha