راه اندازی بازار مشترک تولیدات مناطق آزاد/ ۸۰۰ پروژه اجرا شد

گرگان- دبیر شورای عالی مناطق آزاد - تجاری و ویژه اقتصادی کشور گفت: بازار مشترک تولیدات مناطق آزاد در حال راه اندازی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا مومنی عصر چهارشنبه در پنجاه و نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گلستان اظهار کرد: بازار مشترک تولیدات مناطق آزاد در حال راه اندازی است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی کشور افزود: بین مناطق آزاد می تواند تبادل کالا اتفاق بیفتد و هر منطقه مرکز یک یا چند کالا باشد که به اقتصاد منطقه آزاد هم کمک می کند.

وی با اشاره به منطقه آزاد اینچه برون گفت: این منطقه جزو مناطق نسل سوم است که می تواند زمینه توسعه استان را فراهم کند.

مومنی بیان کرد: تلاش می‌کنیم قبل از پایان دولت عملیات اجرای سه الی چهار منطقه آزاد آغاز شود که یکی از آنها اینچه برون است به دلیل علاقه مندی زیاد و هم بسترهای لازم که در آن وجود دارد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی کشور اضافه کرد: منطقه آزاد داشتن مهم نیست بلکه منطقه آزاد نگه داشتن مهم است تلاش کنید که این منطقه که به انتقال دانش و تکنولوژی و اقتصاد کمک می کند را حفظ کنید.

وی همچنین توصیه کرد که پیوست اجتماعی و فرهنگی هم برای این منطقه در نظر گرفته و سهم مردم را هم در آن مشخص کرد.

مومنی ادامه داد: اصلاح قانون مناطق آزاد و دیگری جایگاه و رویکرد مناطق آزاد در برنامه هفتم توسعه را در حال بررسی است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: طی هشت سال گذشته ۸۰۰ پروژه با بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد اجرا شده است.

کد خبر 5236744

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =