اجازه زیرپاگذاشتن خط قرمزها را نخواهیم داد

امیر کویت اعلام کرد: کویت و مردم آن خط قرمز هستند و اجازه نخواهیم داد تا به هیچ عنوان این خط قرمز زیر پا گذاشته شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الخلیج الجدید، شیخ نواف الاحمد الصباح امیر کویت نسبت به خدشه وارد کردن به نظام دموکراتیک کویت، آسیب به منافع مردم این کشور و زیر پا گذاشتن خط قرمزها هشدار داد.

وی افزود: کویت و مردم آن خط قرمز است و اجازه نخواهیم داد تا به هیچ عنوان این خط قرمز زیر پا گذاشته شود، ما اقدامات و گزینه‌هایی در اختیار داریم و با همه افرادی که از خطوط قرمز عبور کنند، برخورد می کنیم.

شیخ نواف در پاسخ به سوال روزنامه «السیاسة» درباره تلاش برخی نمایندگان پارلمان برای خروج از ساختار گفت: ما به دقت و هوشیاری صحنه را زیر نظر داریم و فرصت‌های بسیاری به این افراد داده‌ایم اما زمانی که این مساله به سطح آسیب رساندن به کویت و مردم این کشور برسد، به این افراد و دیگران اعلام می‌کنیم که سیاست‌ها و رویکردهای خود را بازبینی کنید.

وی ادامه داد: ما به ساختار دموکراتیک‌مان ایمان داریم و به آن افتخار می‌کنیم و اجازه نخواهیم داد تا کسی به آن لطمه وارد کند، این ساختار بر قانون اساسی استوار است که بندهای آن واضح و روشن است و حقوق و مسئولیت‌های همه را به روشنی ترسیم کرده است و دستگاه‌های مختلف نیز برای تامین منافع ملی باید با یکدیگر همکاری کنند.

امیر کویت در ادامه خواستار مراجعه به دادگاه قانون اساسی شد که مسئولیت تفسیر بندهای مورد اختلاف را برعهده دارد و نیز افزود که همه باید به حکم این دادگاه احترام بگذارند.

وی تاکید کرد که کویت و مردم این کشور امانتی بر گردن وی هستند و این دو خط قرمزی به شمار می روند که اجازه نخواهد داد کسی به آنها اهانت کند.

کد خبر 5243011

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =