وزیر میراث فرهنگی در انتخاب معاونان کارآمد دقت کند

مدیر عامل مجمع هنرمندان صنایع دستی گفت: وزیر جدید میراث فرهنگی باید در انتخاب معاونان بخش‌های مرتبط با فعالان بخش خصوصی و تشکلهای غیردولتی دقت و مشاوره‌های لازم را کسب کند.

حسین بختیاری رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل مجمع هنرمندان صنایع دستی به نمایندگی جمعی از فعالان و تشکلهای غیردولتی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: وزیر باید به حوزه‌های سه گانه وزارت آگاه باشد و از این ظرفیت حوزه‌ها فرد متعهد و متخصص و آگاه به حوزه‌های سه گانه وزارت باشد با مشاوران قوی و استفاده از ظرفیت‌های حوزه‌های سه گانه در بدنه غیردولتی این بخش‌ها. اگر فردی با این مشخصات باشد می‌تواند در چهار سال آینده بخش اعظمی از مشکلات این حوزه را رفع کند اما اگر مثل ۱۶ سال اخیر باشد افراد و معاونان ناکارآمد روی کار بیایند، اجازه نمی‌دهند این حوزه‌ها تعالی پیدا کنند.

وی گفت: رکود مدیریتی در حوزه صنایع دستی طی دو دهه گذشته و عیوب ساختاری در اداره امور صنایع دستی کشور مشهود است. همچنین رکود تولید، عدم بهره مندی از قوانین جاری برای حمایت از هنرمندان، توقف صادرات محصولات صنایع دستی و مشکل دسترسی لازم به مواد اولیه برای تولید محصول و در نهایت بی کفایتی مدیریت چند ساله اخیر دستگاه متولی باعث نارضایتی بخش اعظم بدنه صنایع دستی کشور شده است. با توجه به تحول اخیر که در نگاه دولت سیزدهم وجود دارد، جلسه‌ای با حضور مدیران تشکل‌ها و فعالان غیردولتی صنایع دستی تشکیل و شاخصه‌های وزیر پیشنهادی و معاون صنایع دستی برای ارائه به رئیس جمهور منتخب مردم بررسی شد.

بختیاری گفت: از نگاه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی، فعالان و مدیران تشکلهای غیردولتی، وزیر مربوطه باید دارای تعهد، تخصص، آگاهی، تدبر، فرانگری، دلسوزی، مردم مداری، آشنا به امور بخش‌های سه گانه، مهارت و کارآمدی، جسور بودن برای تحقق مطالبات بخش‌های مربوطه، قدرت تفکر و مشاوره با بدنه حوزه‌های سه گانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حسن اعتماد به بخش‌های غیردولتی و ذکاوت و تیزهوشی برای رهبری این وزارتخانه استراتژیک را دارا باشد و در انتخاب معاونین بخش‌های مرتبط با فعالان بخش خصوصی و تشکلهای غیردولتی جهت پیشبرد اهداف وزارتخانه دقت و مشاوره‌های لازم را کسب کند و از ظرفیت و توان بخش خصوصی برای برون سپاری و تحقق اهداف قانونی وزارتخانه بهره مند شود.

مدیر عامل مجمع هنرمندان صنایع دستی در ادامه بیان کرد: در اجرای قوانین معوقه جسارت و صداقت داشته باشد، تحول گرا، قانونمند، مخلص، متعهد، متواضع و پاسخگو باشد. در اجرای مطالبات معوقه بخش‌های مربوطه تسریع و برای ارتقا وضع موجود تلاش نماید، همچنین در تأمین امکانات رفاهی برای کارمندان و کارکنان مجموعه و بدنه مرتبط با وزارتخانه اعم از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدامات فوری قانونی انجام و نسبت به تعهدات سازمانی پایبند باشد.

کد خبر 5246623

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha