پوشش رادیویی و تلویزیونی دیجیتال در ۵۰ نقطه هرمزگان انجام می شود

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: پوشش رادیویی و تلویزیونی دیجیتال در ۵۰ نقطه هرمزگان با راه اندازی فرستنده های جدید دیجیتال به ویژه در بشاگرد و کوشا احمدی شهرستان حاجی آباد توسعه می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی عصر چهارشنبه در نشست با رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی با پرداختن به فرهنگ مناطق مختلف استان‌ها، عنوان کرد: تنوع فرهنگی، از زیبایی‌های کشورمان محسوب می‌شود و هرکدام از آنها یک فرهنگ قوی هستند که فرهنگ ملی ما ایرانیان برگرفته و متشکل از آن است.

وی ادامه داد: پرداختن و توجه به فرهنگ مناطق مختلف، قدرت دفاع فرهنگی کشور در برابر تهاجم فرهنگی بیگانگان را افزایش می‌دهد و سازمان صداوسیما از مجموعه‌های مهم و تأثیر گذاری است که می‌تواند در این میدان نقش آفرینی کند.

استاندار هرمزگان با اشاره به لزوم تولید و رساندن محتوای رسانه ملی به مناطق مختلف جغرافیایی در کشور، افزود: با توجه به تغییر و تحول در دانش و تکنولوژی رسانه‌ای، نیاز است که صداوسیما هم دائماً در انتقال صدا و تصویر و تولید و تهیه برنامه‌ها خود را به روز کند تا مردم به نحو مطلوب از رسانه ملی بهره مند شوند.

همتی تصریح کرد: در این راستا گفتگویی با ریاست محترم سازمان صداوسیما داشتیم که منجر به امضای تفاهم نامه‌ای میان استانداری هرمزگان و معاونت توسعه و فناوری رسانه سازمان صداوسیما شد.

وی گفت: طبق این تفاهم نامه پوشش رادیویی و تلویزیونی دیجیتال در ۵۰ نقطه استان هرمزگان با راه اندازی فرستنده‌های جدید دیجیتال به ویژه در شهرستان بشاگرد و کوشا احمدی شهرستان حاجی آباد که دارای مناطق کوهستانی هستند، توسعه می‌یابد و زیرساخت‌های جدید فنی و تولید در صداوسیمای مرکز خلیج فارس ایجاد خواهد شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای تحقق اهداف تعیین شده در این تفاهم نامه در مجموع ۶۴ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا می‌کند که پنجاه درصد آن از محل منابع استان و پنجاه درصد دیگر از منابع سازمان صداوسیما، تأمین می‌شود.

رضاعلیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست با بیان اینکه توسعه رسانه ملی در هرمزگان دارای اهمیت بسیاری است، اظهار داشت: امضای این تفاهم نامه، موجب توسعه زیرساختی رسانه ملی در استان هرمزگان می‌شود.

وی با اشاره حرکت سازمان صداوسیما بر مبنای شعار عدالت رسانه‌ای، افزود: این تفاهم نامه به تسریع در مسیر توسعه رسانه ملی در هرمزگان کمک می‌کند تا همه مردم این استان به شکل مناسب از امکانات رسانه‌ای استفاده کنند.

کد خبر 5258197

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =