توجه به توسعه پارک موضوعی قصه‌های قرآنی

در اولین جلسه ارائه تخصصی طرح‌های منتخب و مرتبط با موضوع توسعه فعالیت‌های سرگرمی-تفریحی-ورزشی با محوریت خانواده و کودکان بر توسعه پارک موضوعی قصه‌های قرآنی تاکید شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از برگزاری جلسه ارائه نهایی اولین رویداد پیوند صنایع فرهنگی با عنوان رویداد فرنو شخصیت‌پردازی با حضور ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری در روز ششم تیرماه، هماهنگی برگزاری جلسات ارائه تخصصی تعدادی از طرح‌های منتخب با نهادهای اعلام‌کننده نیازمندی فرهنگی صورت گرفت که اولین جلسه ارائه تخصصی طرح‌های منتخب و مرتبط با موضوع توسعه فعالیت‌های سرگرمی-تفریحی-ورزشی با محوریت خانواده و کودکان در تاریخ 25 تیرماه با حضور اعضای شورای تحول مجموعه فرهنگی-ورزشی شهید چمران برگزار گردید.

سیدامیر آقایی، دبیر جشنواره بازارپردازی تهران، تاکید کرد پیرو جلسه اول ارائه تخصصی، مقرر گردید تا دومین جلسه با حضور طرح شخصیت‌های قصه‌های قرآنی متعلق به استارت‌آپ وابسته به موسسه دانش‌بنیان مهادرسانه پژوه جهت بحث و تبادل‌نظر بیشتر و دقیق‌تر تنظیم گردد که این جلسه، در تاریخ 27 تیرماه با حضور اعضای شورای تحول مجموعه فرهنگی-ورزشی شهید چمران برگزار گردید.

آقایی اعلام کرد در این جلسه، طرح شخصیت‌های قصه‌های قرآنی با جزئیات بیشتر در این جلسه ارائه و ظرفیت‌های مجموعه دانش‌بنیان مهادرسانه پژوه در این جلسه معرفی گردید. سپس اعضای حاضر در این جلسه، در خصوص ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فرهنگی طرح ارائه شده و مجموعه مهادرسانه پژوه جهت توسعه ساحت‌های فرهنگی مرتبط با سرگرمی‌های قرآنی در مجموعه فرهنگی-ورزشی شهید چمران بحث و تبادل‌نظر داشتند.

توجه به توسعه پارک موضوعی قصه‌های قرآنی

دبیرجشنواره بازارپردازی تهران، تاکید کرد براین اساس، مقرر گردید تا مبتنی بر شخصیت‌پردازی‌های صورت گرفته در خصوص قصه‌های قرآنی و پتانسیل‌های فرهنگی پلتفرم قصه‌های قرآنی برای کودکان، طرح‌ریزی دقیق‌تری توسط موسسه دانش‌بنیان جهت طراحی یک پارک موضوعی با محوریت سرگرمی‌های مرتبط با قصه‌های قرآنی صورت گرفته و با همکاری مشترک مجموعه چمران و موسسه مهادرسانه پژوه، اولین تم‌پارک قرآنی با محوریت مرچندایزینگ فعالیت‌های ورزشی-تفریحی و سرگرمی شخصیت‌های قصه‌های قرآنی، در مجموعه شهید چمران پیاده‌سازی گردد.

آقایی تصریح کرد، در این جلسه اعضای شورای تحول تاکید داشتند که با توجه به ظرفیت پلتفورم قصه‌های قرآنی برای کودکان در فضای مجازی، شرایط و ظرفیت مناسب فرهنگی در مجموعه شهید چمران برای ظهور فعالیت‌های سرگرمی حقیقی وجود دارد که به دلیل مرچندایزینگی که روی شخصیت‌های قصه‌های قرآنی صورت می‌گیرد، با ایجاد پراک موضوعی، علاقمندی جامعه مخاطب کودک و نوجوان به فعالیت‌های قرآنی ارتقا پیدا خواهد کرد.

دبیرجشنواره بازارپردازی تهران تاکید کرد، ایجاد پارک موضوعی با محوریت شخصیت‌های قصه‌های قرآنی، زمینه لازم برای جذب مخاطبان کودک و نوجوان به فرهنگ قرآنی را فراهم می‌آورد که براین اساس، جهت توسعه این پارک موضوعی، تمام تلاش صورت خواهد گرفت تا ظرفیت‌های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و مجموعه‌های فرهنگی تابعه نیز در جهت پیاده‌سازی هرچه بهتر و موثر پارک موضوعی قرآنی همگرا گردد.

کد خبر 5265468

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =