مشترکین گاز خانگی و تجاری در فارس بیمه حوادث شدند

شیراز - مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: تمام مشترکین گاز طبیعی بخش خانگی و تجاری در این استان، تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامعباس حسینی گفت: تمام مشترکین خانگی شهری، روستایی، سکونت گاهی عشایری و تجاری با پرداخت حق بیمه بر روی صورتحساب خود، در حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی بیمه شدند.

او افزود: بر اساس قانون بودجه کل کشور، از قبوض گاز مشترکین گاز خانگی شهری ماهیانه مبلغ ۲۰۰ تومان، روستایی ۱۰۰ تومان، تجاری شهری یک هزار تومان و تجاری روستایی ۵۰۰ تومان به عنوان حق بیمه اخذ می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز فارس ادامه داد: براساس قرارداد بین شرکت ملی گاز ایران و بیمه تجارت نو، همه مشترکین گاز طبیعی تحت پوشش بیمه خسارت‌های مالی و جانی (اعم از فوت، نقص عضو، از کار افتادگی کلی و جزئی هزینه‌های پزشکی) ناشی از گاز طبیعی (اعم از حوادث انفجار، آتش سوزی و مسمومیت) قرار گرفته‌اند.

حسینی با بیان این مطلب که بر اساس قرارداد بیمه در سال ۱۴۰۰ حداکثر تعهد پرداخت برای جبران هزینه‌ها و خسارت مالی به واحدهای مسکونی (مشترکین خانگی شهری و روستایی) در هر حادثه مبلغ پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خواهد بود، گفت: این مبلغ برای واحدهای تجاری پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، برای فوت هر نفر در هر حادثه مبلغ دو میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال و در موارد نقص عضو و از کار افتادگی و هزینه‌های پزشکی برای هر نفر مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تعیین شده که از سوی بیمه تجارت نو به عنوان غرامت پرداخت می‌شود.

او درباره شیوه استفاده از بیمه گاز مشترکین نیز خاطرنشان کرد: مشترکین گاز طبیعی می‌توانند در صورت بروز هرگونه حادثه با منشأ گاز شهری مراتب را به امداد ۱۹۴ یا نیروهای گازبان در روستاها اطلاع داده تا پس از انجام مقدمات قانونی از بیمه مصرف کنندگان گاز طبیعی بهره‌مند شوند شرکت گاز فارس هم موظف است ظرف ۱۵ روز کاری پس از کسب اطلاع از وقوع حادثه آن را به بیمه اعلام کند.

مدیرعامل شرکت گاز فارس، پرداخت هرگونه غرامت در حوادث مرتبط با گاز طبیعی را منوط به ارائه نظریه پزشکی قانونی و سازمان آتش‌نشانی اعلام کرد و افزود: بیمه تجارت نو موظف است حداکثر تا ۲۰ روز پس از دریافت مدارک مربوطه از اشخاص حادثه دیده نسبت به پرداخت غرامت اقدام کند.

حسینی با اعلام اینکه، ملاک محاسبه و پرداخت حق بیمه مشترکان صورتحساب‌های صادره گازبها است، یادآور شد: شرکت گاز استان فارس در حال حاضر به بیش از یک میلیون و ۵۸۱ هزار و ۲۴۰ مشترک در بخش‌های خانگی، صنعتی، تجاری و عمومی خدمات ارائه می‌دهد.

کد خبر 5267675

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha