مباهله سند حقانیت شیعیان و حضرت علی(ع) است

یزدـ امام جمعه مهریز مباهله را سند حقانیت شیعیان و حضرت علی(ع) دانست و گفت: وقایع این روز باید برای همگان تبیین و تشریح شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در خطبه های این هفته نمازجمعه مهریز اظهار داشت: یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم که در هفته آینده کار خود را شروع می کند، ارزش نهادن به انقلاب و آرمان های آن است.

وی با اشاره به توصیه های رهبری به دولتمردان آینده مبنی بر اینکه به آمریکا اعتماد نکنند، افزود: نتیجه اعتماد دولت تدبیر و امید پایبند نبودن آمریکا به هیچیک از تعهدات خود در برابر کشور ایران بود و این باید برای دولت جدید الگو و درس عبرتی باشد.

محی الدینی، آمریکار را دشمن بزرگ کشور ایران دانست و ادامه داد: این دولت برای مذاکره هیچ گونه حس نیتی را ایجاد نکرده و نباید درخواست مذاکره دوباره آنها از سوی دولت منتخب مردم ایران پذیرفته شود.

امام جمعه مهریز با بیان اینکه کلیدی ترین مسئولیت را معاون اول رئیس جمهور دارد، گفت: آقای جهانگیری در جمع قبائل و شیوخ قبائل خوزستان بیان می کند «ما فکر نمی کردیم که نتیجه توسعه ای که در پی آن بودیم، چنین شرایطی برای مردم به وجود آورد» بر این اساس دولت بعدی باید این مسائل مهم مانند مذاکرات، برجام و مسائلی که منجر به شکست طرح های دولت فعلی شد را دیگر تکرار نکند.

محی الدینی به روز مباهله اشاره و عنوان کرد: این روز سند حقانیت شیعیان و حقانیت امیرالمومنین است و این روز را باید به عنوان عید بزرگ مسلمانان گرامی داشت و آن را جشن گرفت.

وی با اشاره به روز ۲۵ ذی الحجه و نزول آیه «هل اتی» یادآور شد: در این روز ۱۸ آیه در شأن زهرای مرضیه و حضرت علی (ع) نازل شد و هر عملی که از روی اخلاص شیطان را دور کند، پاداش دنیوی و اخروی دارد.

محی الدینی با بیان اینکه روز ۲۵ ذی الحجه را با نام خانواده نیز نامگذاری کرده اند، عنوان کرد: زیرا بهترین خانواده، خانواده حضرت علی (ع) است زیرا آنها در خانه ای محقر و کوچک اما در کانون سرشار از مهر و محب و صفا زندگی می کردند.

وی ادامه داد: باید به خانواده ها رسیدگی شود بعضی افراد تلاش های زیادی برای رفاه و خانواده خود انجام می دهند. که آنها مانند شهید در راه خداوند هستند.

محی الدینی محبت به فرزندان در خانواده را مهم دانست و افزود: اگر به فرزندان در کانون خانواده محبت نشود، با اندک محبت از سوی افراد غریبه جذب آنها می شوند.

امام جمعه مهریز تصریح کرد: گرفتاری های زندگی افراد را از کانون خانواده غافل نکند که زیرا باعث طلاق های عاطفی و کارهایی می شود که پیشمانی به وجود می آورد.

کد خبر 5268926

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =