پیشنهاد اصلاح آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار

وزارت کشور پیشنهاد اصلاح «آیین نامه اجرایی احراز تصدی سمت شهردار» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، بر اساس بند (چ) ماده (۳) آئین نامه اجرایی احراز تصدی سمت شهردار، مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط و سابقه اجرایی برای احراز شرایط و تصدی سمت شهردار لازم و ضروری است. همچنین تبصره (۶) ماده (۳) آئین نامه یاد شده بیان می‌دارد: کلیه کسانی که در زمان تصویب این آئین نامه در سمت شهردار مشغول انجام وظیفه بوده و از نظر تحصیلات و سوابق اجرایی واجد شرایط لازم برای تصدی سمت شهردار در شهر مربوط نباشند، تا زمان تصدی در سمت مذکور در آن شهر، از شرایط تحصیلات و سوابق اجرایی مندرج در این آئین نامه معاف می‌باشند.

لذا با شروع دوره ششم شوراهای اسلامی شهرها و خاتمه خدمت شهردارانی که دارای سوابق مدیریتی در سمت شهردار بوده ولی فاقد مدرک تحصیلی مرتبط هستند، امکان فعالیتشان در سمت شهردار در همان شهر یا شهرهای دیگر به دلیل عدم دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط میسر نمی‌باشد.

لذا به منظور استفاده از تجربه شهرداران مذکور در سمت شهردار با رعایت قوانین مربوطه، وزارت کشور پیشنهاد اصلاح آئین نامه اجرایی یاد شده را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارائه کرده است.

به موجب این پیشنهاد، کلیه کسانی که حداقل ۳ سال در سمت شهردار به صورت متوالی یا متناوب فعالیت داشته‌اند، فقط از لحاظ رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی مرتبط مندرج در ماده (۳) این آئین نامه معاف می‌باشند.

گفتنی است، پیشنهاد مذکور هم اکنون در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک مراحل بررسی و تصمیم گیری را سپری می‌کند.

کد خبر 5270494

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =