اشتباه محاسباتی دانشگاه آزادی ها درباره آزمون جامع

برگزاری آزمون جامع دانشگاه آزاد در هفته های پیش رو در حالی رقم می خورد که کرونای دلتا فروکش نکرده و به نظر می رسد وعده ها بر سر برگزاری با تعداد کم دانشجو در محیطهای ایزوله نیز محقق نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از گذشت حدود دو ماه از ورود سویه جدید کرونا به کشور و شیوع دلتا، همچنان آمار مبتلایان و فوتی‌ها بحرانی و نگران کننده است؛ در همین حال اما خودنمایی ویروس جهش یافته لامبدا و خیز جدید کرونا در کشورهای اطراف، نگرانی‌های مسولان و مدیران را برای مدیریت این ویروس چندین برابر کرده است.

با در نظر گرفتن چنین شرایطی که کادردرمان روزهای بحرانی را سپری می‌کنند و هر روز شاهد داغدار شدن بسیاری از خانواده‌ها هستیم اما قرار است تا چند روز دیگر آزمون‌های حضوری در برخی دانشگاه‌ها برگزار شود! در همین زمینه دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان علوم پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت خواستار تعویق یا لغو آزمون‌های جامع شهریور ماه ۱۴۰۰ شدند.

در دانشگاه آزاد نیز براساس زمان بندی جدید اعلامی، امتحان جامع (کتبی) دانشجویان دکتری هفته سوم و چهارم شهریور برگزار خواهد شد، اما دانشجویان معتقدند از یک سو خلف وعده وزارت بهداشت در واکسیناسیون دانشجویان و از سوی دیگر خطر انتقال سویه دلتا در محیط‌های بسته حتی در فضای باز، درصد ابتلای دانشجویان به این ویروس را افزایش می‌دهد.

گلایه دانشجویان دکتری از برگزاری حضوری این آزمون از هفته‌ها قبل تاکنون همچنان ادامه دارد و حتی هفته گذشته رئیس کمیسیون آموزش مجلس در نامه‌ای به رئیس دانشگاه آزاد از او خواست تا با توجه به اینکه آزمون جامع امتحانی از دروس گذرانده شده و تحقیقی بر سنجش علمی دانشجویان نیست و برخی از دانشگاه‌های دولتی نیز بدین منظور اقدام به جایگزینی شرط معدل کرده اند، موضوع را مجدداً بررسی و نتیجه به این کمیسیون اعلام کنند.

نامه دانشجویان به وزیر جدید بهداشت

دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد امروز در نامه‌ای خطاب به بهرام عین اللهی وزیر بهداشت بار دیگر خواستار حذف این آزمون شدند.

در متن این نامه چنین آمده است:

«جناب آقای دکتر عین اللهی، مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ودبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

با سلام و احترام

ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش، تبریک اخذ رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی در دولت مردمی و قوی با عنایت به شرایط بحرانی و وضعیت قرمز کرونا در بیشتر نقاط کشور، اینجانبان دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در خصوص برگزاری امتحان حضوری جامع دوره دکتری آن دانشگاه که ضرورت و اهمیت ویژه نداشته و در دانشگاه‌های دولتی با حذف آزمون مذکور از روش‌های منطقی‌تر و جایگزینی شرط معدل سه ترم یا معدل مجموعه چند درس استفاده نمودند.

لذا ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی اصرار بر برگزاری آزمون در این شرایط پر مخاطره دارند، لذا در راستای پیشگیری از ایجاد بحران جدید در ابتلای دانشجویان مقطع دکتری به کرونا، خواهشمند است دستورات لازم جهت در دستور کار قرار گرفتن حذف آزمون جامع دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از موضوعات ستاد ملی کرونا و مساعدت حضرتعالی در مصوب نمودن موضوع مطروحه مورد تقاضا و امتنان اکثریت دانشجویان مقطع دکتری می‌باشد.»

اشتباه محاسباتی دانشگاه آزادی ها درباره آزمون جامع

وقتی تناقض در آمارها اوج می‌گیرد

سخنگوی دانشگاه آزاد اما در تازه‌ترین اظهارات خود گفته است: «برگزاری آزمون اختیاری نیست که بخواهیم حذف کنیم، ضمن اینکه در آئین‌نامه آمده که باید به صورت کتبی برگزار شود، بر همین اساس اینکه درخواست می‌شود آزمون جامع برگزار نشود یا تستی شود، امکان‌پذیر نیست.»

حیدری همچنین به این نکته نیز تاکید کرد که «تعداد دانشجویان دکتری محدود است و همه هم در یک زمان، آزمون جامع نمی‌دهند؛ چرا که همه افراد باید همه دروس را پاس کرده باشند. به عبارت دیگر در یک واحد دانشگاهی، نهایتاً بین ۲۰ تا ۵۰ دانشجو برای آزمون جامع داریم که با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌ها، امکان برگزاری آزمون وجود دارد.»

یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد رودهن در رد صحبت‌های سخنگوی دانشگاه آزاد درباره آمار داوطلبان در هر واحد می‌گوید: «اینکه گفته شده در هر واحد نهایتاً ۲۰ تا ۵۰ دانشجو برای امتحان جامع داریم سخن درستی نیست؛ چرا که به طور مثال دانشگاه رودهن ۲۵ رشته دکترا دارد و اگر برای هر رشته حداقل ۱۰ دانشجو در نظر بگیریم، ۲۵۰ نفر می‌شود. حتی اگر این آزمون در دو روز متوالی برگزار شود، رفت و آمد این ۲۵۰ دانشجو در شرایط پیک کرونا منطقی است؟»

یکی از مسئولان دانشگاه آزاد در تهران نیز درباره تعداد داوطلبان امتحان جامع دکتری در واحدهای استان تهران و همچنین نحوه برگزاری آن به خبرنگار مهر می‌گوید: تعداد داوطلبان این آزمون در واحدهای استان تهران متفاوت است؛ اما کمترین تعداد داوطلبان آزمون در این واحدها از ۳ نفر هست تا بیشترین تعداد که حدود ۲۰۰ نفر را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این ۲۰۰ نفر مربوط به واحد تهران مرکز می‌شود که بالاترین آمار داوطلبان آزمون جامع را دارد، افزود: آزمون جامع در واحدهای استان تهران در روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریورماه برگزار می‌شود و تاکید کرده ایم در واحدهایی که تعداد داوطلبان زیاد است، داوطلبان در چندین ساختمان پراکنده شوند.

این مقام مسئول دانشگاه آزاد ضمن اعلام اینکه بخش شفاهی آزمون جامع در روزهای ۲۴ و ۲۵ شهریورماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد، تاکید کرد: اگر از سوی ستاد کرونا یا سازمان مرکزی بخشنامه جدیدی صادر شود، برای تغییرات احتمالی، آمادگی لازم را داریم.

خبری از یک دانشجو در یک کلاس نیست

یکی دیگر از معاونان واحدهای این دانشگاه درباره جزئیات برگزاری این آزمون به مهر می‌گوید: دانشکده‌ها را به سه دسته تقسیم کرده ایم؛ امتحان جامع دکتری در ۵ دانشکده روز ۲۲ و ۲۳ شهریورماه، ۲ دانشکده روزهای ۲۹ و ۳۰ شهریورماه و مابقی دانشکده‌ها در روزهای ۲۷ و ۲۸ برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: به منظور رعایت پروتکل‌ها در هر سالن ۵۰ متری ۱۰ دانشجو حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به اینکه کل دانشجویان دکتری که در این نیمسال امتحان جامع دارند، حدود هزار و ۴۰۰ نفر هستند، گفت: از این میان روزانه ۲۵۰ دانشجو برای شرکت در آزمون در واحد علوم تحقیقات حضور پیدا خواهند کرد.

تناقض میان اظهارات مسئولان دانشگاه آزاد درباره تعداد داوطلبانی که قرار است در هر واحد در این امتحان شرکت کنند، کاملاً آشکار است به طوری که رئیس سابق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد پیش از این گفته بود، آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد در نیمسال دوم در حدود ۲۹۰ واحد و در هر واحد حدوداً برای ۲۰ نفر برگزار خواهد شد. پس از آن سخنگوی دانشگاه آزاد این تعداد را افزایش داد و گفت این آزمون در هر واحد برای ۲۰ تا ۵۰ نفر برگزار می‌شود و در نهایت وقتی به سراغ واحدها رفتیم مشخص شد این آزمون در بعضی واحدها برای ۲۰۰ نفر در یک روز برگزار می‌شود!

از سوی دیگر پیش از این گفته شده بود به منظور رعایت دقیق پروتکل‌ها، برای هر نفر یک اتاق و یا کلاس جداگانه ای در نظر گرفته خواهد شد اما آیا این موضوع برای واحدهای دانشگاه آزاد قابلیت اجرایی شدن دارد؟ آنطور که مسولان واحدهای دانشگاه اذعان داشتند دانشجویان در چندین مجتمع پراکنده خواهند شد ولی خبری از «یک دانشجو، یک کلاس» نیست به گونه‌ای که در یکی از واحدها قرار است ۱۰ دانشجو همزمان در یک سالن ۵۰ متری بیش از ۴ ساعت حضور یابند.

اصرار دانشگاه آزاد بر برگزاری حضوری این آزمون در حالی است که وزارت علوم با یک تصمیم منطقی و درست، نحوه برگزاری امتحان جامع در دانشگاه‌های سراسری را به خود آنها واگذار کرد و معاون آموزشی وزارت علوم نیز پیش از این اعلام کرده بود که در شرایط حاد کرونایی آزمون جامع حضوری نداریم مگر اینکه تنها یک نفر در یک کلاس حضور داشته باشد.

او تاکید کرده بود که امتحان جامعی که حضوری بوده و چند نفر بخواهند با هم در یک اتاق آزمون برگزار کنند نداریم.

کد خبر 5294593

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 5 + 12 =

  نظرات

  • دکتری IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   21 0
   ممنون از شما خبرگزاری مهر بابت انعکاس مشکلات دانشجویان
  • محسن IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   24 1
   سلام بازم خدا خیر شما بده که حقایق رو گفتید. دکتر حیدری میگن امکان برگزاری آزمون تستی نداریم!!!! این چه حرفیه اصلا کدوم دانشجویی این تقاضا رو داشته همه ما واقفیم که امکان پذیر نیست ما میگیم مثل دانشگاه های دولتی عمل کنید یا مجازی یا جایگزینی میانگین نمرات. چرا انقدر ظلم می کنن به ما؟؟
  • IR ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   28 1
   دانشگاه آزاد تا دانشجوهای دکتری رو نکشه، ولشون نمیکنه
  • عبدالرسول شجاعیان IR ۱۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   19 1
   با سلام و عرض خسته نباشید چرا دانشگاه آزاد آزمون جامع رو بصورت غیرحضوری برگزار نمیکنه
  • ساناز IR ۱۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   19 0
   ضمن تشكر از پيگيري و بيان دقيق و شفاف موضوع از مسئولين كشور تقاضاي رسيدگي جدي و سريع به موضوع را داريم.
  • روزبهانی IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   17 1
   باسلام ، لطفا آزمون جامع را در این شرایط بحرانی برگزار نکنید چرا که خیلی از ما دانشجویان مبتلا یا ناقل هستیم ، تکلیف ما چیست؟
  • ساناز IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   17 1
   بابت بيان شفاف و پيگيري شما سپاسگزاريم. مسئولين لطفا به داد دانشجويان دكتري برسيد.
  • ب FR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   14 1
   باسلام تصمیم مسولان مربوطه اینست که مرغ یک پا دارد مگر با. استقراراموزشیار سیستم دانشگاه ازاد فلج نشده
  • آزاده سلیمان نژاد IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   22 0
   خبرگزاری مردمی،دلسوز و منصف مهر، الحق و الانصاف که رسانه ای آن هم از نوع مردمیش که از مردم می نویسی و از دردهاشون و مشکلاتشون. ممنون که صدامون رو میرسونی و از دغدغه هامون می نویسی، همه تلاشها برای اینه که به مسئولین بگیم "بخدا ما فقط میخواهیم زنده بمانیم همین"
  • IR ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   19 1
   دانشگاه آزاد تا خانواده ها را داغدار نکند ول کن نیست توی این کشور کسی نیست جلو رفتارهای دیکتاتورمابانه دانشگاه آزاد را بگیره از اون دکتر ولایتی هم خبری نیست کجا مشغوله... سلامت دانشجو واجب‌تر از ازمون هست الان همه درگیرند...
  • سادات IR ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   16 1
   سلام، خواهش می‌کنیم، خواهش می‌کنیم آزمون جامع را در این شرایط برگزار نکنید و میانگین معدل را جایگزین نمایید
  • احسان قزاقی IR ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   10 0
   واقعا مسئولین دانشگاه ازاد چه فکری میکنن که میخوان آزمونو برگزار کنن. یعنی درک کردن وضعیت بد کورونا انقد سخته
  • الهه.م IR ۱۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   13 0
   مساله اصلی تعداد دانشجو در هر واحد نیست بلکه مساله خطر ابتلا در مسیر رفت و آمد هست. دانشجویان حتی با استفاده از طرح تعاون باید در شهرستان‌های استان رفت و آمد کنند.در استان‌هایی هم که دکترای رشته مربوطه را ندارند دانشجو ناچار به سفر به استان‌های مجاور هست.
  • دانشجوی دکتری IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   11 0
   تناقض دانشگاه آزاد در محل برگزاری امتحان در شهر محل زندگی خودمان هم متاسفانه وعده بود و ما مجبور هستیم ۳۰ شهریور برای امتحان به شهرستان بریم و ۵ ساعت با اتوبوس تو راه هستیم در دانشگاه آزاد نظر دانشجو ارزشی ندارد
  • دانشجو IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   13 0
   متاسفانه دانشجو ها خودشون میدونن صداشون به هیچ جا هیچ وقت نمیرسه آقای حیدری که مثلا در راس هستند هنوز متوجه نیستند که امتحانات مجازی هیچ گاه تستی برگزار نشده حتی به خودشون زحمت ندادند یکبار یک امتحان و بررسی کنند یا یکبار سر یک کلاس حاضر شوند اگر کاری میکردند دعاگوی خیر بودیم نکردند مسپریمسون به الله
  • دانشجو IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   10 2
   از پيگيري و اطلاع رساني 'خبرگزاري مهر' بسيار ممنونم. اميدوارم هميشه سلامت و تندرست باشيد. خدا قوت.
  • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   17 0
   یعنی هیچکس نیست به این دانشگاه ازاد نظارت کنه؟ دانشگاه دولتی که همه جا دارن روش رو تغییر میدن هیچ قدرتی زورش به ازاد نمیرسه؟ دقیقا اگه نگران شهریه پرداختی نیستید مشکل چیه معدلیش نمیکنید؟ با این شرایط که هر خانواده ای یا بیمار داره یا عزاداره
  • معصومه شکیبا IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   16 1
   مسئولان محترم، ایا دلیل این اصرار مبنی بر برگزاری آزمون جامعدر شرایطی بسیار مرگبار، چیزی جز سهل انگاری و بی ارزش شمردن جان عده ای نیست که با امید فراوان پا در این عرصه گذاشته اند؟ تجدید نظر کرده محبت کنید و مارا به مسلخ نبرید
  • دکتر ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   4 20
   سلام. نویسنده خبر دغدغه کرونا را دارد یا دغدغه اخذ مدرک دکترا بدون هیچ امتحان و آزمونی؟ واقعا جای تاسف داره که به جای اصرار بر ارتقای جایگاه علمی کشور، چنین خبرهای تاسف برانگیزی در خبرگزاری وزین مهر انتشار پیدا می کند. مقطع دکترا را مانند سایر مقاطع تحصیلی نمی توان در نظر گرفت.
   • محسن IR ۲۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
    14 1
    سلام بد نیست به استراتژیی که دانشگاه امیرکبیر و شریف در رابطه با این آزمون اتخاذ کردن یه نظر کنید جناب خیلی دکتر!!! این دوتا دانشگاه آزمون رو حذف کردن
   • IR ۰۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
    4 1
    سلام. نگاه شما به يك دانشجوي دكتري مانند نگاه به يك دانش آموز است و نگراني شما ظاهرا اخذ مبلغ است نه ارتقاء علمي اگر نه در شرايط بحران كرونا جان دانشجو را به خطر نمي انداختيد! مي توانستيد حداقل اول واكسيناسيون را انجام بدهيد بعد به آزمون جامع برسيد دكتر جان! شما مسئوليد!
   • بنده ی خدا DE ۰۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
    2 1
    احیانا شما حیدری نیستی؟؟؟سخنگوی نامحترم؟؟
   • یاسین IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
    2 0
    اصلا هم معلوم نبود از ارکان دانشگاه آزاد هستید. بسیاری از دانشگاه های عالی رتبه سراسری کشور آزمون جامع را حذف و وقت و فکر دانشجو را معطوف به پژوهش کرده اند نمیدانید یا نمیخواهید بدانید
   • رامین IR ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
    2 0
    شما به من بگو ، تفاوت آزمون جامع با آزمون پایان ترم همون درس ها که در طول ترم پاس شده در چیست ! اساس آزمون جامع بی مورد است. فقط پول و کشتن یک ترم از عمر دانشجوی دکتری، برگزاری آزمون به صورت حضوری کاملا نشان از ناتوانی دانشگاه در حفظ سلامت دانشجویان دارد .
  • جمالی ۲۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   11 1
   اخه چه لزومی داره درسهایی که قبلا امتحان دادیم رو دوباره امتحان بدیم. تو این شرایط بحرانی که همه به جورایی درگیر کرونا هستن این آزمون منطقی نیست. با جان ما بازی نکنید ما می‌خواهیم زنده بمانیم. ما نمی‌خواهیم بخاطر یه آزمون کرونا به خانه ببریم و به خانوادمون سرایت دهیم . جان ما و دیگران درخطر است.
  • رضا IR ۲۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   9 1
   ممنون و تشکر از تحلیل قشنگتون و مرحبا که واقعیت رو به نمایش گذاشتید.
  • دانشجوی خسته IR ۲۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   11 2
   هیچوقت به خاطر این شش ماهی که زندگی ما رو نابود کردید نمی بخشمتون جناب تصمیم گیران دانشگاه آزاد.... به جز پول چی برای شما مهمه!!! ای کاش کمی زنده ماندن ما برای شما مهم بود! آه مادران ما روزی دامنتان را میگیرد
   • IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
    1 1
    در هیچ زمینه ای قابل بخشش نیستند. با دو سامانه آموزشیار و پژوهشیار ، آزمون جامع، افزایش به حساب شهریه، آموزش در کیفیت صفر، بی حساب و کتابی در همه جا. بی شرمی هم حدی داره.
  • RO ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   5 0
   واقعا جای تاسف داره،برا دروسی که قبلا گذروندیم پاس کردیم الان باید تو دو نوبت صبح و عصر اونم دو روز تو فضای در بسته آزمون جامع بدیم؟؟؟واقعا با شرایط پیش اومده که دو سال گریبانگیر کل دنیا شده واقعا چی سر جاشه که آزمون جامع رو اصرار به برگزاری حضوری دارین؟؟؟هیچ ارزشی برا دانشجوها قائل نیس
  • US ۲۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   5 0
   سلام آقای دکتر تهرانچی باید عواقب بعد آزمون رادر نظر بگیرند دربرابر دانشجویان و خانواده هایشان مسئولنداین دروس در ترم های قبل گرفته شده دلیل اصرار برای برگزاری حضوری آزمون جز به کرسی نشاندن حرفشان هیچ چیزی نیست امیدوارم در برابر خداوند هم پاسخگو باشند
  • احمد IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   5 1
   سلام این همه تلاش دانشگاه آزاد و در نظر گرفتن اینکه چندین نوبت تعویق آزمون چه اثری برای زندگی و روح و روان دانشجکیان دکتری که اکثرا متاهل هستند واقعا ستودنی است اگر ده درصد این پشتکار و حمیت را در جای دگر به خرج میدادیم الان وضع مملکت به مراتب بهتر بود. عقب نندازند که ما زندگی داریم
  • IR ۰۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   2 0
   به صورت کلی: خدا امام رو رحمت کنه، فرمودند بعضی افراد توانایی اداره نانوایی ندارند. مدیران دانشگاه ازاد توانایی اداره دانشگاه را به حداقل ممکن ندارند و برای فرافکنی از این نمایش ها هم بازی می کنند. از روز قیامت بترسید.
  • ناشناس IR ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   1 0
   سلام.از یه طرف ستاد کرونا میگه مسافرت نرید وخونه بمونیداز طرف دیگه دانشگاه آزاد شروع کرده به گرفتن انواع آزمونهای جامع که مستلزم مسافرت دانشجویان به شهرهای محل تحصیلشونه واز طرف دیگه هم کرونا داره بیداد میکنه وهرروز با آمار اسفناکی روبرو هستیم.آیا بااین شرایط برگزاری آزمونهای جامع بصورت حضوری لازمه.
  • DE ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   0 7
   من خودم دانشجوی دکتری هستم، آزمون به این مهمی را می بایست حضوری شرکت کرد.
  • سجاد دانشجوی دکتری IR ۰۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   1 0
   با سلام و ممنون از خبرگزاری مهربابت اطلاع رسانی موضوع و رساندن صدای دانشجویان به مسئولین دانشگاه آزادامیدوارم با حذف امتحان جامع تو این وضعیت که کروناویروس جولان میده وهرلحظه جان هموطنا نمان رامیگیردمسئولین دانشگاه موافقت و جان دانشجویان و نخبه های علمی راازکوید۱۹ نجات دهندچراکه دلتاولامبادادرکمینند
  • دانشجو DE ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   1 0
   واقعا برای دانشگاه آزاد جای تاسف داره که فقط دنبال شهریس و نه علم!!! ما اگر طبق روال اردیبهشت امتحان داده بودیم الان پروپوزال هم دفاع شده بود.چرا دانشگاه عمدا آزمون رو به تعویق انداخت؟بله اردیبهشت هم کرونا بود ولی اون زمان روزانه ۱۰۰ نفر کشته داشتیم نه ۶۰۰ تا و عمدا به تعویق انداخت.
  • AE ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   0 5
   دانشگاه آزاد یک بار هم شده دارد کار درست را انجام می دهد .چون نمرات خیلی از این دانشجویان در در دوره آموزشی واقعی نیست
   • IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
    0 0
    نمره ي همين دانشجوها در آزمون جامع هم مي تواند واقعي نباشد. ساده اي...
  • احمد IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   3 0
   از اردیبهشت درگیر آزمون هستیم و کتاب ها در اتاق و کنار میز مطالعه پخش شده آمد. خودم چند بار منابع رو مطالعه کردم و تعویق آزمون یعنی با پتک کوبیدن بر سر ما دانشجویان. لطفاً با معدل جایگزین کنید تا به پروپوزال و رساله بپردازیم.
  • میثم IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   3 0
   سلام من و خانواده ام یک هفتهداس که مبتلا هستم و میدانم ناقل هم هستم و در واحد ما حداقل در رشته ی من ۳۰ نفر باید حضوری سرجلسه باشن،اما مدیران دانشگاه ازاد با این وضعیت اصرار به حضور ی برگزار کردن امتحان دارن و من نیز ناچار بحضور و آلوده کردن مابقی هستم.واقعا التماس تفکر
  • دانشجوی بدبخت دکتری دانشگاه آزاد IR ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   4 0
   مسئولین بی مسئولیت دانشگاه آزاد! دست مریزاد! ما رو داریم سر هیچ و پوچ سر لجبازی می کشید، دیگه کی بهتون شهریه نجومی بده از ما گفتن بود . ما سرمایه هاتونیم ، ما نباشیم کی هزینه هاتونو پرداخت کنه. سپردیمتون به صاحب عدل دنیا، جیگرمون رو خون کردید امیدوارم...
  • پری IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   3 0
   اگه با کرونا هم نمیریم قطعا تصمیم گیری این مسئولین در این شرایط ما را دق مرگ خواهد کرد 😔#من_میخواهم_زنده_بمانم
  • آگاهی IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   0 5
   اصرار به حذف امتحان جامع واقع گرایانه نیست.۵
  • رامین IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   1 0
   بحث اصلی ،به غیر از روش برگزاری آزمون جامع ، خود آزمون است مگر دوستان مقطع دکتری این دروس را در واحدهای هر ترم پاس نمی کنند!آزمونی که باز از همان درس و با همان استادها برگزار می شود چه سودی به حال دانشجوی دکتری دارد ، از لحاظ علمی چه تفاوتی ایجاد می کند ، فقط گرفتن یک ترم از عمر دانشجوی دکتری و پول.
  • مجید محمدی IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   1 0
   متاسفانه معلوم نیست برنامه دانشگاه‌ آزاد هنوز دانشگاه آزاد مرکزی از 22 اعلام کرده تاریخ آزمون ولی دانشگاه قم میخاد از 16 شهریور آزمون بگیره.....
  • بخشی IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   1 0
   نیازی به آزمون جامع ، مدرک زبان وغیره با این وضعیت بیماری نیست لطفاً با جایگزینی شرط معدل و زبان تخصصی هر رشته در دروس دکتری ،این دو معضل را برای کل آموزش ایران در دکتری ،حل کنید.
  • بهروز بویری GB ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   1 0
   هدف دانشگاه ازاد اصرار به حضوری آزمون جامع گرفتن وجه و پول است این کار را تا آخر ادامه می‌دهند و به ماها هم گفته اند که ما از تصمیمات و جلسات دولت برای عدم برگزاری آزمون تبعیت نکرده و نمی‌کنیم چون نشان هم دادیم حتی رای دیوان عدالت اداری در خصوص عدم ارائه مقاله را نادیده گرفتیم و باز هم مبگیریم‌
  • سید شهرام IR ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
   1 0
   در زمانی که دانشجوی دوره کارشناسی و ارشد تمامی آزمون دروس پایه خود را مجازی آزمون داده چه اصراری است آزمون جامع حضوری برگزار شود برای تحصیلات تکمیلی اصل پایان نامه است نه آزمون جامع کیفی و تاثیری هم در کل قضیه ندارد بهتره مجازی یا توسط استاد نمره کیفی با توجه به شناخت از دانشجو اعلام شود
  • احمدی IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
   3 0
   تکلیف دانشجویی که الان خودش یا خانواده اش در گیر کرونا هستند چیست؟ چطور تا هفته دیگه آزمون بدهد؟ چرا مانند سایر دانشگاه ها میانگین نمرات جایگزین نمی گردد؟
  • ناشناس IR ۰۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
   1 0
   سللم.لطفا به داد دانشجویانی که محبورند برای آزمون تو این شرایط سخت کرونایی به شهرهای دیگه برن برسین....خانواده ها خیلی نگرانن
  • کارمند دانشگاه IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
   1 0
   با سلام تعداد دانشجویان در گزارش به نقل از دانشگاه کذب محض است فقط در یک دانشکده 95 نفر که اغلب از شهرستان هستند امتحان دارند که این تعداد را در 18 دانشکده ضرب کنید تا متوجه تعداد دانشجویان در یک واحد امتحان جامع می دهند قرار بگیرید مکانهای برگزاری بسیار محدود و تعداد 20 نفر در یک اتاق امتحان هستند
  • کارمند دانشگاه IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
   1 0
   امتحانات جامع در دو روز برگزار می گردد که دانشجویان هم مجبور به حضور در تهران و هم اتراق در تهران برای یک شب می باشد امتحانات جامع مانند دیگر امتحانات امکان برگزاری به صورت مجازی می باشد که در اولین ترم بعد از پاندمی کرونا مجازی برگزار شد و هیچ مشکلی به وجود نیامد
  • کارمند دانشگاه IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
   1 0
   افرادی که تصمیم گیرنده برگزاری امتحان جامع به صورت حضوری در دانشگاه آزاد هستند از زمان شیوع کرونا تا کنون به هیچ وجه با ارباب رجوع به صورت حضوری حتی با رعایت پروتکل های بهداشتی ارتباطی ندارند اما همین افراد دانشجویان را مجبور به حضور در دانشگاه برای برگزاری امتحان جامع را دارند
  • کارمند دانشگاه IR ۰۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
   1 0
   حتی در این تصمیم برگزاری امتحان جامع همچنان که به سلامت دانشجویان هیج توجه ای نمی شود به سلامت کارمندان که مجبور به برگزاری امتحان هستند نیز نگردیده و به اجبار ابلاغ نموده اند که باید در یک فضای اتاق درسی تعداد 20 نفر را قرار داده و امتحان برگزار گردد
  • دانشجوی دکتری IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
   0 0
   سلام خدمت همه دوستان دانشجو آزمون جامع درتاریخ ۲۸ تیرماه در واحد دانشگاهی ما به صورت حضوری برگزار شد ولی تا کنون نتیجه آزمون اعلام نشده سخت بود توشرایط کرونایی ولیکن دیگه خیالمون راحت شد .
  • علی IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
   1 0
   آن برادر عزیمون جناب آقای تهرانچی عمرا یک ربع بتونن با ماسک امتحان بده چه برسد به سه آزمون متوالی پشت سر هم با ماسک که اکسیژن به مغز نمیرسد. آفرین که جماعتی را بازیچه کردی حاشا
  • موسی IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
   2 0
   خواهش و استدعا دارم خبرگزاری محترم در ایام امتحن جامع تشریف بیاورند و پروتکل ها را برای سه آزمون متوالی با ماسک ببینند و گزارش تهیه کنند تا اگر مردیم یا بیمار شدیم مستنداتی برای خانواده و مردم موجود باشد .با تشکر
  • یوسفی IR ۲۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
   0 0
   می دونم کسی گوش نمی ده ..من که آزمون شرکت نمی کنم.دکتری پیشکش پول می دیم ولی جونمون رو پس بدید..نمی دونم خودتون خیلی با سوادی دست از سرمون بردارید بدبخت شدیم از استرس آزمون و کرونا و شغل خانواده و...
  • موسی ترکی زاده IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
   0 0
   بخاطر بدهی نتوانستم جامع انتخاب واحد کنم.ومتاسفانه عقب افتادم.خواهش دارم هفته آخر شهریور ازمن هم امتحان جامع بگیرید..‌رزمنده دوران دفاع مقدس موسی ترکی زاده ۹۷۰۰۱۷۵۲۰