سیره امام حسین(ع) تمدن ساز است

نشست تخصصی و کاربردی آوای توحید با موضوع نقش عرفان و توحید در سبک زندگی برگزار شد و حجت الاسلام رمضانی با عنوان ارائه دهنده نشست بیان کرد: سیره، کنش و واکنش حضرت امام حسین(ع) انسان ساز است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین حسن رمضانی در نشست «نقش عرفان و سبک زندگی» به پیرامون رابطه میان عرفان و اخلاق و سبک زندگی پرداخت.

حجت الاسلام حیدری در ابتدای این نشست توضیحاتی در خصوص مؤسسه و اهداف آن و غایت و ضرورت نشست پرداخت.

وی افزود: هدف اصلی این نشست گفتمان سازی است که منجر به فرهنگ تمدنی شود لذا در این نشست‌ها دنبال این هستیم که به این هدف والا برسیم

دبیر علمی نشست بیان کرد: نکته که قابل اهمیت می‌باشد این است که نشست‌ها علاوه بر اعتلای بنیه‌های علمی بایستی پیوندهای کاربردی و مهارتی با آن هم مدنظر گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانی با عنوان ارائه دهنده نشست بیان کرد: سیره، کنش و واکنش حضرت امام حسین علیه السلام انسان ساز و تمدن ساز است و انسان را از وابستگی‌ها رها می‌کند و انسان را به اعلا مراتب می‌رساند.

وی افزود: بشر گرفتار، ظلمت نفس، شهوت و غضب و … است و این ولی خداست که ولایت خدا را در خود مجسم می‌کند و دست بشریت را می‌گیرد و از این ظلمت‌ها نجات می‌دهد و به اوج خداوند می‌رساند.

این استاد اخلاق بیان کرد: با کمک گرفتن از مکتب امام حسین علیه السلام که مکتب الله تبارک و تعالی است ما این آرزو را در سر می‌پرورانیم و در دل جای می‌دهم و بر اساس این اندیشه در حق خود و دیگران عینیت می‌بخشیم‌.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانی بیان کرد: زندگی انسان نمودی از فکر و اندیشه‌ای اوست لذا هر واکنش و کنش که در ساحت فردی و اجتماعیت انسان رخ می‌دهد از فلسفه و جهان بینی و شناخت اوست، فکر، اندیشه و فلسفه‌ای که انسان او را پذیرفته در تمام شئون انسان، ساری و جاری است. یک انسان عارف در بعد شناخت هستی طور دگر به هستی نگاه می‌کند و در زندگی شخصی و خانوادگی و اجتماعی همین گونه است لذا انسان عارف بن بست ندارد این خود یکی از جهان بینی توحیدی در انسان است، شخص عارف به تمام ابعاد و لایه‌های زیرین و باطنی هستی نفوذ کرده لذا هرچه که برای غیر بن بست است برای ایشان نجات و روزنه امید است.

کد خبر 5297495

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =