آبیاری باغات حاشیه رودخانه اهر با پساب تصفیه‌خانه فاضلاب

اهر- رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی گفت: آبیاری باغات حاشیه رودخانه اهرچایی با پساب خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب تهدید علیه بهداشت عمومی است.

احمد بایبوردی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آلایندگی پساب خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب شهری که به رودخانه اهرچایی هدایت می‌شود، افزود: اخیراً نمونه‌برداری از خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در رودخانه اهرچایی انجام دادیم، در پارامترهای آلایندگی‌سنجی بیش از حد استاندارد بود.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی گفت: در فصول گرم که تبخیر آب در رودخانه اهرچایی زیادتر بوده که باعث می‌گردد در خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب شهری که به رودخانه سرریز می‌شود غلظت آلایندگی‌ها نیز افزایش می‌یابد.

 آبیاری باغات حاشیه رودخانه اهر با پساب تصفیه‌خانه فاضلاب

وی بابیان این‌که آبیاری باغات و مزارع کشاورزی با آب خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب شهری؛ تبعات و آثار منفی در تولیدات کشاورزی خواهد داشت، تأکید کرد: استفاده از آب خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب شهری که آلایندگی آن فراتر از حد استاندارد است منجر به شیوع بیماری‌های خطرناک بین انسان و دام و تخریب محیط زیست می‌شود.

بایبوردی بر ضرورت پایش مداوم خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب شهری اهر که به رودخانه اهرچایی هدایت می‌شود تأکید و یادآور شد: امیدوارم مسئولان امر پایش آلایندگی پساب خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب شهری اهر به صورت مداوم ادامه یابد و مردم اهر را از نگرانی تهدیدهای زیست محیطی و آلودگی رودخانه اهرچایی رهایی دهند.

کد خبر 5305005

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha