۲۴ شهریور ۱۴۰۰، ۱۲:۴۴

دادستان کرمانشاه:

۱۱۱ هکتار از اراضی ملی کرمانشاه از زمین خواران پس گرفته شد

۱۱۱ هکتار از اراضی ملی کرمانشاه از زمین خواران پس گرفته شد

کرمانشاه- دادستان کرمانشاه گفت: ۱۱۱ هکتار از اراضی ملی کرمانشاه از زمین خواران پس گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی با تاکید بر لزوم حفظ و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان، اظهار کرد: برخورد با متخلفان و دست اندازان به اراضی ملی و منابع طبیعی یکی از اولویت های مهم دستگاه قضایی استان کرمانشاه است.

وی افزود: براین اساس، از ابتدای سالجاری تاکنون حدود ۱۱۱ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی که به صورت غیرقانونی تصرف شده بودند، از متخلفان بازپس گیری و خلع ید صورت گرفته شد؛ همچنین در حدود ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی که به صورت غیرقانونی تغییر کاربری داده شده بودند به وضع سابق برگشتند.

دادستان کرمانشاه با ابراز رضایت از برخوردهای صورت گرفته با تغییر کاربری اراضی به ویژه در حوزه شهرستان کرمانشاه، عنوان کرد: باتوجه به اقدامات بسیار خوبی که سال گذشته در دستور کار قرار گرفت، خوشبختانه آمار تغییر کاربری ها در استان کرمانشاه به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به کمبود شدید بارش ها از سال گذشته و لزوم مدیریت منابع آب، اعلام کرد: باتوجه به در پیش بودن بحران خشکسالی در سال‌های آینده دستگاه های ذیربط باید در بحث حفاظت از منابع آبی استان با جدیت بیشتری ورود کنند.

کرمی اضافه کرد: متاسفانه با وجود پنج هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان کرمانشاه، از ابتدای امسال تاکنون فقط ۵۶ مورد از آنها مسدود شده که این عملکرد قابل قبول نیست.

وی یادآورشد: امور آب استان کرمانشاه در بحث انسداد چاه های غیرمجاز موفق عمل نکرده که انتظار داریم با جدیت بیشتری به این موضوع ورود کند.

دادستان کرمانشاه از دستگاه های متولی خواست تا در بحث گسترش فرهنگ حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی و آبی ورود بیشتری داشته باشند.

کد خبر 5305519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha