ساماندهی وانت بارهای شهری شیراز/ فارس نیازمند استاندار بومی

شیراز- هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز در حالی برگزار شد که اعضای شورای شهر در دستورکاری نسبت به ساماندهی وانت بارهای شهری پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر، هفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز در حالی برگزار شد که در دستورکار این جلسه شورا شاهد ساماندهی وانت بارهای شهری در قالب مدیریت کاربرگ وانت بارهای شهری بودیم.

براساس این دستورکار وانت بارهای شهری بایستی با استفاده از نرم‌افزار تلفن همراه نسبت به ارائه اطلاعات بارهای درون شهری اقدام کنند.

لازم به ذکر است این طرح با موافقت اعضای شورای شهر به مراجع ذی ربط ارسال شد.

در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب طرح تسهیل فرآیند دریافت مجوز و همچنین بررسی ایجاد آرامستان مختص فرهنگوران و فرهیختگان استان نیز موافقت کردند.

به جای ساخت مسکن جدید، زیرساخت‌ها را تقویت کنید

رئیس کمیسیون شیراز؛ سومین حرم اهل بیت شورای اسلامی شهر شیراز گفت: دولت در نظر دارد تا برای محرومین در سراسر کشور یک میلیون واحد مسکونی بسازد که بیشتر این واحدها در شهرک‌ها و شهرهای جدید است اما می‌توان با تغییر این دیدگاه زمینه بهبود شرایط در شهرها را ایجاد نمود.

رضا محمدیان اضافه کرد: ایجاد مسکن جدید در شهرک‌ها و شهرهای جدید می‌تواند عاملی برای رشد طولی شهرها باشد اما اگر توجه به زیرساخت‌ها صورت بگیرد و بافت‌های قدیم مورد نظر باشد شاهد دگرگونی مدیریت شهری خواهیم بود.

او ادامه داد: از نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی درخواست داریم که نسبت به معرفی نیروهای انقلابی استان به عنوان استاندار فارس به مراجع ذی ربط اقدام کنند تا استانداری بومی در استان فعالیت خود را آغاز و زمینه توسعه را فراهم کند.

به گفته این نماینده مردم در شورای اسلامی شهر شیراز مدیریت شهری شیراز نیز نیازمند تعیین تکلیف است و امید است شهردار شیراز به زودی معرفی و تعیین گردد.

علی اکبر سلطانی سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورای شهر گفت:

یکی از عقب ماندگی‌های عدم توزیع مناسب امکانات و اجرای عدالت در حوزه‌های مختلف است بطوری که در این عرصه عقب ماندگی قابل توجهی وجود دارد در شهر شیراز نیز این عقب ماندگی در حوزه‌های شهروندی و حتی کارمندان شهرداری به وفور یافت می‌شود که مصادیق زیادی را شامل می‌گردد

او با اشاره به شروع نهضت آسفالت در سطح شهر شیراز که در شورای پنجم شروع شده است افزود: به اتکای آمار گفته در بحث نهضت آسفالت در دوره شورای پنجم، چهار میلیون متر مکعب آسفالت توزیع شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای ششم عنوان کرد:. شهرداری نسبت به توزیع و مدیریت منابع خود در راستای تکمیل برخی پروژه‌های اولویت را در جهت حال شهروندان تلاش کند از جمله این پروژه‌ها بحث تکمیل پروژه‌های جمع آوری آب‌های سطحی است.

کد خبر 5308638

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =