حریف اصلی من در رقابت‌های جهانی «رضا کایالپ» ترکیه‌ای است

فرنگی‌کار سنگین وزن تیم ملی کشتی ایران در رقابت‌های جهانی گفت: با یک مسابقه نمی‌شود در مورد حضور یک نفر در ترکیب تیم ملی تصمیم گرفت که چرخه انتخابی می‌تواند در این خصوص کارساز باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر یوسفی نماینده وزن ۱۳۰ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت‌های جهانی، در خصوص اردوهای تیم ملی به روابط عمومی فدراسیون کشتی گفت: آخرین اردو از دیروز شروع شده و خوشبختانه تمامی مراحل اردو بسیار خوب بود. در مرحله اول اردو در تورنمنت صربستان حضور یافتم و به نظرم تجربه بسیار خوبی بود. بعد از آن نیز خبر ابتلای کرونای امین میرزازاده را شنیدم و از آن متأسف شدم. با تصمیم کادر فنی جایگزین وی در رقابت‌های جهانی شدم و تمرینات را ادامه دادم تا برای این مسابقات آماده شوم و خوشبختانه تمرینات بسیار خوب و عالی در حال برگزاری است و چون صربستان کشتی گرفته بودم بدنم برای مسابقات جهانی آماده است.

وی در خصوص تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: تمرینات خود را زیر نظر رسول جزینی مربی سنگین وزن‌ها انجام می‌دهم و وی مربی تخصصی من است بعد از تمرین هم برخی تمریناتی که مربوط به خودم باشد را زیر نظر وی انجام می‌دهم تا بتوانم نقاط قوت و ضعف خود را بیشتر بشناسم.

یوسفی در خصوص حضورش در مسابقات جهانی نروژ گفت: اولین بار است که در مسابقات جهانی بزرگسالان شرکت می‌کنم اما با بیشتر حریفانی را که در این مسابقات حضور خواهند داشت، کشتی گرفته‌ام. امیدوارم مثل دفعه‌های قبل بتوانم این کشتی‌گیران را شکست بدهم. حریف اصلی هم رضا کایالپ از کشور ترکیه است و حریفان خوبی را نیز از کشورهای گرجستان و کوبا دارم. می‌خواهم در مسابقات جهانی بهترین مدال را کسب کنم و برای محقق شدن این هدف حریفان خود را آنالیز کرده و همیشه آنها را زیر نظر دارم.

فرنگی‌کار ۱۳۰ کیلویی کشورمان در خصوص حضور مربیان سازنده در تیم ملی گفت: مربیان سازنده از کودکی برای کشتی کشتی‌گیر خود زحمت کشیدند تا به اینجا برسند اگر با کشتی‌گیران خود به مسابقات جهانی بروند بسیار خوب است چون در روحیه آنها تأثیر دارد. اگر مربیان سازنده همراه کشتی گیران به مسابقات بروند به تجربیات خودشان هم اضافه می‌شود و این تجربیات را به شهرهای خود می‌برند و کشتی‌گیرانی را دوباره آماده می‌کنند تا از نوجوانی به بزرگسالی رسیده و برای اهتزاز پرچم کشورشان روی تشک بروند.

وی در خصوص مسابقات انتخابی گفت: همه در مسابقات انتخابی را شرکت کردند با یک مسابقه نمی‌شود در مورد حضور یک نفر به تیم ملی تصمیم گرفت و چرخه انتخابی می‌تواند خیلی مناسب باشد شاید در یک مسابقه روز یک کشتی‌گیر نباشد و نتواند آنگونه که شایسته است عمل کند اما چرخه‌ی انتخابی این فرصت را به کشتی گیر می‌دهد که خود را ثابت کند و لیاقت پوشیدن دوبنده تیم ملی را داشته باشد.

یوسفی در پایان در خصوص مسابقات لیگ قرار است بعد از مسابقات جهانی نروژ برگزار شود خاطرنشان کرد: با تیم فولادین ذوب آمل قرارداد بسته‌ام به امید خدا بعد از مسابقات جهانی قصد دارم که در لیگ کشتی بگیرم.

کد خبر 5310826

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha