شورای نظامی میانمار از شرکت در نشست «آ سه آن» محروم شد

کشورهای عضو نشست آسه آن به نشانه مخالفت با شورای نظامی حاکم بر میانمار یک نماینده غیرسیاسی از این کشور را برای شرکت در نشست منطقه ای ماه آینده دعوت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزیر خارجه سنگاپور روز شنبه اعلام کرد که محرومیت «مین آنگ هلاینگ» فرمانده شورای نظامی حاکم بر میانمار از شرکت در نشست آتی «آسه آن» یک تصمیم «دشوار اما لازم برای صیانت از اعتبار آسه آن است.

این تصمیم که توسط وزرای خارجه کشورهای عضو آسه آن در نشست اضطراری شامگاه جمعه اتخاذ شد، یک گام متهورانه و غیرمنتظره برای این بلوک اقتصادی بود که به طور سنتی طرفدار خط مشی مشارکت و عدم مداخله است.

طبق این تصمیم، کشورهای عضو آسه آن از یک نماینده غیرسیاسی در میانمار برای شرکت در نشست منطقه ای ماه آینده دعوت خواهند کرد که این خود به مثابه یک تحقیر غیرمنتظره علیه رهبر نظامی است که هدایت کودتای نظامی ماه فوریه علیه دولت منتخب و غیرنظامی این کشور در میانمار را برعهده داشت.

سخنگوی دولت نظامی میانمار در واکنش به این تصمیم آسه آن، آن را نتیجه مداخله خارجی خوانده و محکوم کرد.

گفتنی است که در جریان سرکوب اعتراضها و اعتصابها علیه شورای نظامی حاکم بر میانمار، بیش از یکهزار تن از شهروندان این کشور آسیایی توسط نیروهای امنیتی این کشور کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند.

این در حالی است که شورای نظامی حاکم بر میانمار برآوردها از میزان تلفات این درگیریها را اغراق آمیز می خواند!

در همین راستا، رئیس کنونی آسه آن از کشور برونئی اعلام کرد که یک شخصیت غیرسیاسی از میانمار برای نشست ۲۶ تا ۲۸ اکتبر دعوت خواهد شد.

کد خبر 5329256

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =