زنجیره تولید گوشت سفید در بستک را راه‌اندازی خواهیم کرد

بستک - استاندار هرمزگان گفت: زنجیره تولید گوشت سفید در بستک را راه‌اندازی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی دوستی عصر جمعه در نشست شورای اداری شهرستان بستک به شکل گیری ظرفیت‌های تولید گوشت سفید در شهرستان بستک اشاره کرد و اظهار داشت: راه‌اندازی صنایع غذایی مرتبط برای ایجاد ارزش افزوده در زمینه گوشت سفید در شهرستان بستک، در دستور کار قرار دارد و تنها نباید به تولید اولیه بسنده کرد، بلکه باید زنجیره های تولیدرا توسعه داد.

وی، توسعه معدنی را پتانسیل مناسب استان هرمزگان دانست و ادامه داد: همچنین ظرفیت خیلی خوبی در زمینه معادن گچ در شهرستان بستک وجود دارد که باید تولید حداکثری در این معادن انجام شود و دولت نیز وظیفه تسهیل گری و تسریع در فرآیند صادرات این محصولات را برعهده دارد که تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های مورد نیاز برای صادرات بیشتر فراهم شود.

استاندار هرمزگان، نخیلات خرما و همچنین عبور خط لوله انتقال نفت از گوره به جاسک از شهرستان بستک را دیگر ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان بستک دانست و افزود: اگر طرح مناسب در این زمینه‌ها ارائه شود، حتماً حمایت لازم را از آن خواهیم داشت.

دوستی با تاکید بر اینکه از اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری که توجیه اقتصادی داشته باشند، حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: تکریم سرمایه‌گذاران بسیار مهم و در اولویت است و همچنین باید زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری فراهم شود.

وی گفت: در این راستا، براساس مزیت‌های هر منطقه، پهنه های سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان تعیین و مجوزهای لازم برای فعالیت در آن صادر می‌شود که در شهرستان بستک هم براساس ظرفیت تولید گوشت سفید و ظرفیت‌های معدن، این پهنه های سرمایه‌گذاری ایجاد خواهد شد.

استاندار هرمزگان، با بیان اینکه ایجاد پهنه های سرمایه‌گذاری موجب تحول در استان هرمزگان خواهد شد، بر لزوم تسهیل و تسریع در فرآیند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان تاکید کرد و بیان داشت: استانداری به دنبال آماده سازی و فراهم کردن زیرساخت و مجوزهای آماده برای سرمایه گذاری است تا سرمایه گذاران دغدغه ای نداشته باشند.

دوستی عنوان کرد: توسعه و پیشرفت باید از طریق اقتصاد مردمی رقم بخورد تا پایدار باشد.

وی همچنین، پروژه‌های راه خور و انتقال آب از دریا و راه‌اندازی آب شیرین کن را از طرح‌های بسیار مهم برای شهرستان بستک دانست و تاکید کرد: حتماً پیگیری لازم برای تکمیل این طرح‌ها صورت می‌گیرد تا آماده بهره برداری شوند.

کد خبر 5333711

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =