سیر تا پیاز نهضت ملی مسکن/ از ثبت نام تا رقم وام بانکی و جانمایی

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی جزئیاتی از اجرای قانون جهش تولید مسکن را که تحت عنوان نهضت ملی مسکن نیز معرفی شده، تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود محمودزاده صبح امروز شنبه یکم آبان ماه با حضور در برنامه زنده شبکه یک سیما، به تشریح اجرای برنامه نهضت ملی مسکن پرداخت.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۶ راهبرد برای اجرای قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) طراحی شده است، گفت: اولین راهبرد این است که ساخت و ساز فعلی مسکن کشور که توسط بخش خصوصی سالانه بین ۳۲۰ تا ۳۵۰ هزار واحد است، ارتقا پیدا کند. دومین راهبرد تحریک تقاضا در بافت فرسوده است. زیرا در شرایط فعلی بیش از ۱۴۴ هزار هکتار بافت فرسوده مصوب در کشور داریم که این‌ها مسائل ویژه‌ای از جمله ناپایداری را در کشور به همراه دارد. راهبرد سوم ساخت واحدهای مسکونی برای دهک‌های اول تا سوم و در استطاعت خانوارهای این دهک‌هاست که مقرر شده این بخش با حداکثر حمایت دولت ساخته شود که نقطه کانونی طرح نهضت ملی مسکن است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: راهبرد چهارم ساخت مسکن برای دهک‌های متوسط با حمایت نسبی دولت احداث است. راهبرد پنچم احداث واحدهای مسکونی روستایی است. راهبرد دیگر موضوع مسکن اجاره‌ای است که برای اولین بار در کشور، ۱۵۰ هزار واحد مسکونی اجاره‌ای احداث خواهد شد.

احداث ۱۵۰ هزار واحد مسکن اجاره‌ای و عرضه آن به بازار

محمودزاده تصریح کرد: در خصوص مسکن اجاره‌ای، دولت، زمین و امکانات در اختیار می‌گذارد و واحدهای مسکونی اجاره‌ای توسط شهرداری‌ها و شرکت‌ها و توسط بخش خصوصی احداث و به بازار عرضه می‌شود. این نوع از ساخت یک نوع ساختار سازی جدید است که این واحدها با حمایت‌های دولتی از جمله زمین، تسهیلات ارزان‌قیمت و خدمات تعریف شده که نرخ آنها کنترل شده است و می‌تواند قیمت تمام شده واحدها و یا اجاره واحدها را کنترل کرد.

آغاز احداث اولین واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در اردبیل

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه از روز گذشته اولین پروژه‌های نهضت ملی مسکن در اردبیل با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی آنها آغاز شد، در خصوص واجدان شرایط نهضت ملی مسکن، اعلام کرد: طبق قانون و آئین‌نامه، واجدان شرایط باید چهار شرط تأهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب را در حوزه مسکن، داشته باشند.

محمودزاده با اشاره به اینکه ۴ شرط عنوان شده شروط عام است در خصوص استثنائات نیز گفت: بانوان مجرد بالای ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که مالکیت خصوصی داشته باشند نمی‌توانند از مزایای نهضت ملی مسکن بهره‌مند شوند، توضیح داد: تمامی تجارب طرح‌های حمایتی قبل که توسط دولت انجام شده در این طرح مورد استفاده قرار می‌گیرد تا مجدداً اگر کمبود و ایرادی وجود داشته، تکرار نشود و چنانچه نکات مثبتی دارند در اجرای طرح جدید تقویت شوند.

اجرای نهضت ملی مسکن در بافت‌های شهری و شهرها و شهرک‌ها جدید

محمودزاده خاطرنشان کرد: اراضی پروژه نهضت ملی مسکن بیشتر در محدوده بافت‌های شهری است مگر آنهایی که در شهرهای جدید و در توسعه‌ها به ناچار مجبور به توسعه شدند. اراضی که در بافت‌های شهری است طبیعتاً مسائل تأسیسات زیربنایی و روبنایی کمتری دارند. آن واحدهایی که در بافت جدید احداث خواهند شد در اولین جلسه شورای عالی مسکن این به عنوان اصل مطرح و به دستگاه‌های ذی ربط از جمله وزارت نیرو، و وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، وزارت ورزش و… که تأسیسات و خدمات زیربنایی و روبنایی را مسئولیت دارند، ابلاغ شد تا همزمان با شروع پروژه‌های مسکونی خدمات را آغاز کنند تا زمانیکه جمعیت می‌خواهد ساکن باشد، خدمات وجود داشته باشد.

مکان یابی ۱۰ هزار هکتار زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در مورد زمین، این اطمینان را به متقاضیان می‌دهیم که برای سال نخست، ۱۰ هزار هکتار زمین توسط همکاران ما در سراسر کشور، مکان یابی و ایجاد شده است. به همین دلیل نیز در سراسر کشور از چهارشنبه ۲۸ مهر، ثبت‌نام در سامانه قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن saman.mrud.ir ) شروع شده تا در ۱۰ هزار واحد احداث شود.

محمودزاده در خصوص تأمین زمین در شهر تهران، اعلام کرد: تأمین زمین در کلانشهرها از آنجایی که با مباحث آمایشی رو به رو هستیم که شهرها نباید توسعه فیزیکی پیدا کند، با دو راهبرد طراحی شده برای آنها، اجرایی و عملیاتی می‌شود. نخست آنکه بند اول و دوم سیاست‌های اعلام شده که شامل تسهیلات مدیریت شده و ارزان‌قیمت دولتی است که به بافت‌های فرسوده و بافت‌های شهری اختصاص می‌یابد. همچنین واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید و شهرها و شهرک‌های حاشیه شهرهای مادر که تقاضا وجود دارد احداث می‌شوند.

۴ شهر جدید و شهرک‌های تازه طراحی شده، برای نهضت ملی مسکن تهرانی‌ها

به گفته وی، ۴ شهر جدید اطراف تهران به اضافه شهرک‌های جدیدی که به تازگی طراحی شده‌اند و رونمایی می‌شود، شهرهایی هستند که برای اجرای قانون جهش تولید مسکن متقاضیان می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند.

محمودزاده اعلام کرد: متقاضیان می‌توانند در سایت مسکن‌های حمایتی و در سامانه ثمن در بخش نهضت ملی مسکن، مشخصات خود را درج کنند. به متقاضیان یک ماه فرصت ثبت نام داده شده است و در این مرحله در ۴۸۰ شهر کشور ثبت نام انجام می‌شود و به مرور که شهرهای جدید اضافه شد به سامانه اضافه و اطلاعات درج خواهد شد. با درج اطلاعات در سامانه طی یک ماه که زمان است کارهای پالایش را انجام می‌دهیم و از طریق پیامک به متقاضیان اعلام می‌شود که آیا واجد شرایط هستند یا خیر؟

وی افزود: واجدان شرایط به استانی که محل سکونت متقاضیان است معرفی می‌شوند و سابقه ۵ سال سکونت در استان تأیید می‌شود و نهایتاً با نهایی شدن افراد، متقاضیان تأیید صلاحیت شده برای باز کردن حساب به سیستم بانکی معرفی خواهند شد. حسابی مسدودی به نام متقاضی در بانک باز می‌شود و در فصولی که به متقاضیان اعلام خواهد شد افراد مکلف به واریز وجه هستند.

متقاضیان مسکن جهش تولید در ۵ مرحله اعلامی واریز وجه کنند

به گفته وی، بر اساس برنامه‌ریزی‌ها واجدان شرایط باید در ۵ مرحله واریز وجه داشته باشند و تسهیلاتی که به نام متقاضیان است به حساب مسدودی متقاضیان واریز خواهد شد. از آن محل نیز در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد تا پروژه را شروع و تمام کرده و تحویل متقاضیان بدهد.

تأمین ۸۰ درصد هزینه ساخت دهک‌های اول تا سوم با تسهیلات

محمودزاده در خصوص پیش‌بینی قیمت ساخت واحدهای جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) اعلام کرد: تسهیلاتی که پیش‌بینی شده و از سوی وزارت راه و شهرسازی نیز اعلام شده متفاوت است. در این طرح، برای اولین بار میزان تسهیلات و سود تسهیلات به شکل هوشمند و با توجه به توان مخاطب تنظیم شده است. بدین معنا برای دهک‌های مختلف از جمله دهک اول تا سوم، حدود ۸۰ درصد قیمت تمام شده مسکن را تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می‌دهیم.

مسکن نهضت ملی؛ متری ۴ میلیون تومان

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص سوالی در مورد قیمت تمام شده واحدهای مسکن نهضت ملی مسکن، گفت: هم اکنون رقمی که برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی پیش‌بینی شده، ۴ میلیون است که می‌تواند تغییر یابد. اما این قطعیت ندارد و نمی‌توان رقمی ثابت را اعلام کرد. به این دلیل که ساخت و ساز توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و دولت سازنده نیست، همچنین با توجه به اینکه قیمت مصالح ثابت نیست، نمی‌توان قیمت ثابتی را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد قیمت ساخت مربوط به مصالح و ۳۰ درصد دستمزد است، اعلام کرد: تلاش دولت این است که با مدیریتی که در حوزه مصالح و خدمات انجام می‌دهد، ارزان‌تر به این پروژه‌ها تخصیص داده شود. پیش‌بینی ما این است که واحدهای قانون جهش تولید مسکن نزدیک به ۳۰ درصد از قیمت مشابه بازار ارزان‌تر باشد که در دو سالی که ساخت به طول می‌انجامد و در ۵ مرحله اعلامی باید پول واریز شود.

سود وام اقشار مستضعف ۵ درصد / ‏‬ متوسط ۱۲ درصد / ‏پرداخت مابه التفاوت سود با صندوق ملی مسکن

وی سود تسهیلات پرداخت شده در قانون جهش تولید مسکن را ۱۸ درصد برشمرد و افزود: در قانون جهش تولید مسکن، صندوق ملی مسکن تعریف شده است که صندوق ملی مسکن مابه‌التفاوت سودها را مدیریت می‌کند. بدین معنا برای دهک‌های اول تا سوم با پایین‌ترین قیمت ممکن با ۵ درصد سود تسهیلات پرداخت می‌شود. برای دهک‌های متوسط نیز سود تسهیلات تا حداکثر ۱۲ درصد است و مابه التفاوت توسط صندوق ملی مسکن به بانک‌ها پرداخت می‌شود.

واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن بیمه کیفیت می‌شوند

محمودزاده با تاکید بر کیفی‌سازی واحدهای مسکونی قانون جهش تولید مسکن، توضیح داد: در پروژه نهضت ملی مسکن تمامی ساختمان‌ها بیمه کیفیت می‌شوند. بدین معنا علاوه بر نظارت‌های جاری که وجود دارد نظارت شرکت‌های بیمه نیز در این واحدها وجود دارد. به همین دلیل اطمینان بیشتری برای متقاضیان در خصوص کیفیت واحدهای نهضت ملی مسکن، ایجاد خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت سیاست دولت این است که یک پلاک در اختیار دو و یا سه خانوار قرار بگیرد و خود آنها با نظارت مجریان ذی‌صلاح، اقدام به ساخت کنند. همچنین در پروژه‌های بزرگ‌تر در دیگر شهرها سه دسته سازنده وجود دارد. دسته اول سازندگان، تعاونی‌ها هستند. تعاونی‌هایی که در مراحل قبل خوب کار کردند می‌توانند در این پروژه مشارکت کنند. دسته دوم انبوه‌سازان و دسته سوم پیمانکارانی هستند که بر اساس نظام فنی و اجرایی پرورش پیدا کردند و صلاحیت ساخت و ساز دارند.

محمودزاده در خصوص مشارکت چین در ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن، گفت: مذاکراتی که با کشور چین و سایر کشورها انجام شده در حوره ساخت نیست بلکه مذاکره با چینی‌ها به منظور ورود تکنولوژی‌های جدید ساخت است که منطبق با معماری و هویتی که در ایران وجود دارد، بتوانیم سرعت، کیفیت و قیمت تمام شده را مدیریت کنیم که این بسیار مؤثر است.

کاهش زمان ساخت و ارتقای کیفیت با صنعتی‌سازی محقق می‌شود

وی تاکید کرد: هم‌اکنون در ساخت‌وسازهای سنتی یک واحد مسکونی بین یک سال و نیم تا دو سال، احداث می‌شود اما چنانچه صنعتی‌سازی رواج پیدا کند در یکسال این کار قابل انجام است که حداکثر ۳۵ درصد پایین‌تر از قیمت بازار احداث خواهد شد و کیفیت آن نیز متفاوت از ساخت و ساز سنتی است.

عرضه واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن ۳۰ درصد پایین‌تر از قیمت بازار

وی در خصوص اثرگذاری اجرای نهضت ملی مسکن بر تورم قیمت مسکن، گفت: در حوزه زمین که حدود ۶۰ درصد قیمت زمین در تهران به طور متوسط مربوط به زمین است به طور کامل حذف می‌شود و زمین به شکل اجاره‌ای در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. در حوزه ساخت نیز برآورد شده است که ۳۰ درصد نسبت به قیمت بازار برای متقاضیان ارزان‌تر تمام خواهد شد.

بازار مصرف از بازار سرمایه‌گذاری جدا می‌شود و مصرف کنندگان واقعی مسکن با قیمت مناسب، واحد مسکونی خود را دریافت می‌کنند.

کد خبر 5334160

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • محسن AE ۲۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
   7 3
   باسلام متاسفانه مثلا استان ایلام برا شهر ایلام هیچ ثبت نامی نیست یعنی تا فاصله ۴۰ کیلومتری از استان ایلام هیچ ثبت نامی براش نیست
  • اسماعیل IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
   23 8
   سلام خونه ندارم برام خونه بسازید
  • رضا IR ۲۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
   37 2
   چرا اینقدر صحبت هاشون روی اما واگر وشایدهستش...فکرنمیکنم گره ای ازمشکلات مردم بازبشه..بازم ممنون
  • IR ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
   11 5
   چرا خرم آباد ثبت نام نداره .؟ تو شهرهای دیگه هم بخوایم ثبت نام کنیم که سکونت پنج ساله نداریم !!!!!
   • IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
    5 0
    چراخرم‌اباد ثبت نام نداره
  • رضایی IR ۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
   57 7
   مسکن اجباری بایداسمشوگذاشت چون نه جاش ازقبل معلومه نه مبلغ تمام شده ونه زمان تحویل واحدونه طبقه ومتراژان بایدهرطوری که دولت دوست داره توهم قبول کنی وهیچ راهی هم ندارد
   • مینا IR ۰۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
    13 1
    عالی گفتی
  • IR ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
   7 2
   سلام پرونده هایی که برای اراضی تصرفی طبق بخشنامه تشکیل شدن و بواسطه رای دیوان عدالت اداری باطل شدن آیا تعیین تکلیف میشوند نگذارید حقی ضایع شود
  • IR ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
   5 1
   میشه؟مسکن مهر بعداز ده پانزده سال هنوز ........
  • علی IR ۰۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   10 8
   متری چهار میلیون تومان ور پدرتون بیارم ...اصلا من کل دارایی ام را بفروشم پول ده متر هم نمیشه
   • محبوبه IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
    4 4
    یه چیزی گفتن که فقط جیب سرمایه گذاره ن ما
  • IR ۰۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   5 1
   توروخداااااااا راستشوبگین...من کارگرم.دوتابچه مستاجروآواره... واااااقعا توشرابط وحشتناکی هستم
   • Abbas AE ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
    2 1
    دوست عزیز هیچ کدام از این طرحها کارگر با درآمد ماهیانه ۲۵۰۰۰۰۰تا ۳۰۰۰۰۰۰تومان را خانه دار نخواهد کرد.باید توان بازپرداخت معادل همین مبلغی که درآمد دارید را داشته باشه که در اینصورت کل درآمد ماهیانه میشه قسط.سوای آن یه مبل۶ هم بعنوان آورده اولیه باید پرداخت کنید.مسکنی که زمان تحویل و محل ومتراژ نیز
  • بهزاد IR ۰۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   2 3
   سلام چرا قشم هیچ گونه ثبتی یا صفحه ای باز نشده برا ثبت نام و چرا فقط در حد خبر و تبلیق هستش و در اخر معلوم نیست کجا ساخت میشه و هزینه ساختش چقدر میشه و مهمتر از همه متراژ چقدر آیا در حد ۶۰ تا ۷۰ متر هست اونم با چند فرزند و با مصالح خیلی خیلی کم کیفیت و دزدی پیمانکار روی سازه و مثل مسکن مهر خیلی واضح
  • IR ۰۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   2 2
   چرا قیمت هر متر در تهران و شهرهای بزرگ با شهرهای کوچک مثل یاسوج کرمان ..برابره این خودش ظلم و بی عدالتیه لطفا استانهای محروم رو مد نظر قرار بدین مردم وضعیت اقتصادی شوم اسفناکه به داد مردم مناطق محروم برسید از همه امکانات بی بهره آن اما قیمتشون با شهرهای بزرگ برابری میکنه
  • مصطفی IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   9 1
   سلام چراهزینه قصطش مشخص نیست مکانش وتوبیابون میزارن مثل مسکن مهر
  • محمد IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   6 0
   اینم شد مسکن ملی الا دوسال ما قرض کردید دادیم هنوز نمیدونیم پروژه کجا هست نکنید این کار بامردم
  • محمد IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   3 4
   راستی مسکن اجثماعی تهرانسر چی شد؟دادن به از ما بهترونا؟
  • ابراهیم IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   2 0
   سلام خسته نباشید چرا برای شهرهای آبادان و خرمشهر امکان. ثبت نام نیست لطفا پیگیری شود بخدا پیر شدیم تو اجاره نشینی
  • علی IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   2 2
   در ضمن قراره چینیها بسازن مثل کالاهای بنجولشون خونه هاشوتم معلومه چی از کار درمباد ، خدا رحم کنه .
   • بهنام IR ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹
    0 2
    به گربه هرچی خوبی کنی باز فیس و افاده میاد
  • جارچی IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   7 2
   چند روز قبل رییس کمیسیون عمران مجلس اذعان کرد که قیمت تمام شده برای هر متر مربع دو میلیون و هفتصد و اندی محاسبه شده، حالا اعلام شده متری ۴میلیون و این در صورتیست که به عنوان مثال مسکن مهر صفادشت ، تکمیل شده و با تمام امکانات رفاهی، متری سه میلیون و اندی به فروش گذاشته میشه. امیدی به لطف اینها نیست
  • جمشید IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   تبعیض بزرگ و آشکاری ..در تعیین سهم ..از مسکن اجتماعی دولت..دیده میشود..چرا استان کوچک مازندران....سهم بسیار از این امکانات کشوری دریافت میکند؟!!..مگر بقیه استانها نیاز ندارند؟!!!!
  • AE ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   2 0
   سپاس فراوان از جناب آقای وزیر ومعاون محترمشان. بنیاد مسکن شهرستان ملایر بابت تحویل هر قطعه زمین در طرح هادی روستایی پنجاه میلیون تومان میگیرد،اگر پول ندهیم به غیر روستاییان میفروشد،و روستاییان همچنان بی زمین برای ساخت هستند.لطفا به داد ما روستاییان هم برسید،تنها شعار نباشد.متشکرم.
  • علی محمودی IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   سلام مسکن ملی یکسال تو بهشهر ثبت نام کرده پول هم گرفته زمین هم مشخص شده ولی هیچ اقدامی تا امروز صورت نگرفته شعار دادن خیلی زیباست در عمل هیچ مسکن با متری دو میلیون و پانصد قول داده بودن الان حرف از متری ۴ میلیونه کدوم بازنشسته میتونه ماهی ۴میلیون قسط بده که شما صحبت از وام ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیونی میکنید
   • oveis IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
    0 0
    زمین مسکن ملی بهشهر کجا هستش؟دسترسی به شهرش خوبه؟
  • باقری IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   2 0
   من ۳۲سالم سرپرست خلنواده تحت پوش کمیتع میگن خونه تلغ نمیگره چ اا همشه دپرغ
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   مسکن ملی ک پارسال ثبت نام کردیم معلوم نیس جاش چ برسه ب تحویل دادن همش وعده های الکی
  • IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 1
   باسلام چرابرای کرمانشاه اعلام نکردید فک نمیکنید حزع مناطق جنگی بوده امتیازخاصی بایدداشته باشه نه اینکه حذف شه
  • ششش IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   6 1
   ما که تحت پوشش کمیته هستیم و دار ندارمان 30 میلیون پیشه دست صاحبخونست از کجا پول بیاریم تو 5 مرحله بریزیم ما اگه پول داشتیم که تحت پوشش نمی شدیم.
  • IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 1
   از نظر من مسکن باید از دم قسط به مردم داده بشه وگرنه با این گرونی وبا این حقوق ناچیز نه کسی پول پیش دارد نه کسی میتونه قسط بده تو رو به خدا یه فکری برای این مردم ستم کشیده بکنین
  • اميرعلي IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   2 0
   طرح خوبيه ازمستاجري بهتره
  • فری IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 0
   چرا شهر ملایر ثبت نام نداره تورو خدا برای همه‌ی شهر ها این طرح در نظر بگیرید
  • امیر AE ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 0
   شما چهار میلیون مسکن تو چهار سال بسازید ما مسکن نخواستیم.... به همون اجاره کفایت می کنیم
  • IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 1
   سلام میشه این وام ب افرادی ک زمین دارن ولی قدرت ساخت منزل ندارن هم تعلق بگیره ک اونا هم صاحب خونه بشن؟
  • IR ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   5 1
   اول گفتن متری ۳میلیون الان میگن متری ۴میلیون تازه ثابت هم نیست اینکه از آزاد بیشتر درمیاد خدابخیر بیاره تازه بخش خصوصی میسازه که مصالح ودستمزدو چند برابر حساب میکنه
  • ناشناس IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   با سلام میشه در مورد کسایی که خودشون زمین دارن ولی توان ساخت ندارن واینکه بتونن از وام جهش تولید استفاده کنن پیگیری کنید یا اینکه برا جواب این سوال ب کجا مراجعه کنیم
  • خخخخ IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   6 0
   ما اگه پول داشتیم این همه قسط وام بدیم خودمون خونه می‌ساختیم این برا همونای که وضع مالی‌شان خوب نه برا ندرا بدبخت بیچاره ها
  • ziba IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 1
   شمارو به خدا این مسکن دولتی رو تحویل مستعجرها بدین دیگه این اجاره وصاحبخانه مارو خفه کرده
  • زهرا۷ IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   تو روخدا درمورد شرطی که باید پنج سال سکونت داشته باشی تجدید نظر کنید من یه دختر معلول دارم با این گرونی هم که دیگه نمیشه خونه دار شد
  • نگار IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   3 0
   سلام من یه زن متاهل هستم که یه بچه با شوهر دارم شوهرم معتاد هس ومیگه خونه نمیخواد توان پرداخت هم ندارد ولی من خودم سره کار هستم میخوام به اسم خودم ثبت نام کنم تکلیف ما چیه؟ میتونیم ثبت نام کنیم
   • علی ذاکری IR ۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
    1 0
    خواهرمیگن طلاق بگیر
   • امیر ناجی IR ۱۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
    1 0
    سلام من دو الی سه سالی هستش که یه واحد آپارتمان از طرف مادرم به اسمم انتقال داده شده اما خودم تا الان که 60 سالمه چیزی بنامم نیست. میتونم ثبت نام انجام بدم ممنون
   • محمد IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
    1 1
    میتونی ثبت نام کنی باید یه رضایت نامه محضری از شوهرت بگیری که اجازه داده بهت و از خرید خونه مطلع هست
  • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   5 0
   دولت محترم باید برای ساخت مسکن سود بانکی راکاهش دهد وبه4درصدبرساند
  • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 1
   لوکوموتیر روشن بشه چی میشه
  • عباس IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 0
   سلام به نظر من دولت بجای حذف و اضافه اسامی و کلی وقت تلف کردن . بهتره اولویت شماره بده به ترتیب هر شهر و کلا تو لیست قرار بده و شروع کنه براساس اولویت تحویل بده . ‌سوالیاگه میخواد ملت سرگرم کنه و همه را در کانال بروکراسی اداری قرار بده و در آخر بجای 4میلیون . دویست سیصد هزار بده و تبلیغ کنه
  • IR ۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 2
   برا کسانی که قبلا خونه داشتن ولی الان در حال حاضر ندارن چرا فرم ج سبز نمیشه چرا در حال حاضرشو استعلام نمیکنید باید الان رو استعلام کنید که شخص خونه نداره نه از سال ۸۴
   • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
    4 0
    آخه خیلیا تا فهمیدن برای ثبت نام مسکن ملی نباید خونه به اسمشون باشه به حساب خودشون زرنگی کردن رفتن خونه شونو فروختن. هم پول خونه رو ریختن به جیبشون هم میخوان دوباره از طرح ملی خونه دار شن. جالبه نه؟ ما ایرانی ها اینجوری هستیم که کشورمون خوب نمیشه
  • محسن IR ۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 1
   آقایان مسکن مهر را کامل کنند ودر اختیار مردم قرار بدهند ترفند جدید برای جمع کردند نقدینگی ملت فقیر و ده سال بعد نتیجه شاید بدهد،،این ترفند برای سرمایه‌دار جواب میدهد برای قشر ضعیف احراز کردند
  • IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 0
   همش دروغ اینم یهنوع سرکیسه کردن مردم
  • علی IR ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   با سلام شایسته است در هر قطعه 200 متری زمین شش واحد زیر نظر دولت به پیمانکار واجد شرایط سپرده شود و تسهیلات مورد نظر نیز به متقاضی بصورت چک پرداخت و در نتیجه به پیمانکار حواله گردد و قرار دادی یکنواخت زیر نظر کار شناسان مسکن با تمام نکات کاربردی تهیه و در تمامی دفاتر املاک توذیع گردد.
  • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 3
   هیچ
  • زینب IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 0
   سلام سیر تا پیاز چیه این جه ادبیاتی هربار یه چیزی میگید سایت هم باز نیست یه لحظه باز میشه تا مرحله یه کد پیش میریم ۱۰ سال پیش مسکن مهر ثبت نلم کردم به علت نداشتن حساب وپول واریزی صاحب هیچی نشدمولی خداروشکر یه زبون دارم حواب شما ها بدم دلم میخواد خدا جواب بده فقط
  • ناشناس IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   چراتهران نداره ما در تهرانیم ولی خانه نداریم چکاربایدبکنیم
  • IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 2
   چرا خراسان جنوبی تقریبا درتمامی شهرهاش ثبت نام میشه ولی نام بیرجند درشهرهای انتخابی نیست؟؟ الان مثلا من که مشکل جسمی دارم وساکن بیرجندو فاقد منزل مسکونی ومستاجرم باید چیکار کنم؟؟ یعنی باید برم35کیلومتری بیرجند ودریه شهر دیگه ثبت نام کنم؟ این انصافه؟؟؟؟
  • مجید IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   4 0
   اینم از این .چه فکر کردیم و چه شد... این شرایط برا قشر ضعیف نیست ما هم احمق نیستیم .اقای رییسی از حقوق کارگرای کشورتون انگار خبر نداری ؟؟؟ قشر ضعیف از نظر شما میتونه اینقد واریزی و پرداخت اقساط چند میلیونی رو داشته باشه خوب این که ضعیف از نظر شما معنیش اینه دیگه از توقع بیجای ملت هست .والا...
  • کاظمی IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 0
   سلام عرض ادب شهرهای دیگر کی تو سایت ثمن اعمال میشه چرا شهر ابهر استان زنجان اسمش تو سایت نیست؟تکلیف ما چیه؟
  • IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   3 1
   چرا قم با وجود این همه زمین بکر و نزدیک زیر ساخت ثبت نام نداره بنده متاهلم ۳ فرزند دارم اصلا برای اجاره هم بهمون خونه نمیدن آقای رئیس جمهور به قولتون عمل کنید
  • محمدرضا خضری پور IR ۱۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   2 0
   افرادی قبلا در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردن و 40ملیون هم پرداخت کردم ولی تا حالا برای ما مسکن نساختن تعیین تکلیف کنید ما باید چکار کنیم لطفا راهنمایی کنید ممنون
   • IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۹
    2 0
    انصراف
  • Mohsen parhizgar IR ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 0
   خواهش 5 سال سکونت کار کنید
  • کارگر IR ۱۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 0
   ماپول پیشمون ۵۰تومنه همین دارایی ماست آخه از کجا بدیم؟خدایا تورا به جلالت قسم به داد مابرس،آخه گناه ماچیه که نداریم ؟این طرح برای کارمندهای دولتی برای فقرا نیست
  • IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   فکر نکنم از خونه ی که چین بسازد نه بوی عشقی نه بشود نماز خواند نه بشود در آن بوی تمدن ایران را حس کرد این سگ خور ها وجنازه خورها کثیفترین جماعت بشری دست از سر ما بر نمی دارند
  • IR ۲۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   پس تکلیف طرح اقدام ملی ومسکن فرهنگیان چی میشه؟فقط یه طرحی میدید ورهاش می کنید ،امید الکی به خلق ا.. دادن هنر میخواد وشما به شدت هنرمندید
  • حمید IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   سلام . چرا تو سایت و یا تلفن های اعلام شده جهت بر طرف شدن مشکل پاسخگو نیستند ؟
  • نیما IR ۲۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   1 0
   لطفا شرط مالک بودن رو بر دارین شاید یه بنده ی خدا از رو ناچاری خونشو فروخته و الان مستاجر هست
  • * IR ۲۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 0
   چرا توبندرعباس زمین گفتن شهرک علوی ...تا شهر خیلی فاصله داره تو داهات ،نکنین اینکارو ..خونه ارزون وتویه جای نزدیک شهر بدین به مردم،مردم شماروخدمتگذار واقعی میدونن خواهشن ثابت کنین به همه ملت
  • علی خرم دل IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 1
   درود بر جناب رییسی من به ایشان رای نداده ام و در زمینه ساخت و ساز تجربه دارم دوستان اگر این دفعه خونه دار نشوید دیگر امیدی به داشتن خونه نداشته باشید پس سعی خودتونو بکنید ایندفعه دیگه حرف نیست واقعا عمل در کار هست
   • علی شفیعی AE ۰۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
    3 0
    عزیز مثل اینکه بی خبر ازهمه جایی الان حقوق ۴تومنه اینامیگن ۴۰وومن بدی تسهیلاتم بدن تازه متری ۴تومپ میشه ۴۰۰میلیون به بالا تازه مطمئناطول میکشه تابشه چطور باید یه کارگر تواین اوضاع قسطاشو بده
  • IR ۰۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   1 0
   اول گفتند متري ۲/۵بعدشد۳هنوزکلنگ نخورده میگن۴تازه زمینه داره آماده میکنندبرای بیشتر دوست عزیز ازاین مجلس و دولت هم به مردم عادي چيزي نمیرسه فکرنان کنید که‌ خربزه آب هست
  • IR ۰۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   3 0
   مسکن‌ رئیسی گلنک نخورده متري ۴تومن شد و زمینه بیشتر شدن نیز رافراهم می‌کنند. خسته نباشید قهرمان. شعار دادن اسانه کاربعمل برآید نظاره‌گر هستیم تابه ثمربشینه انشالله
  • احمد IR ۰۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   1 0
   سلام. ممنون ازاینکه به فکر قشرضعیف جامعه هستین ولی فکری بکنید که ما با این وضعیت اقتصادی هیج پس اندازی نداریم فقط همان ۲۵تومن که ودیعه مسکن دادین هست خواهشن واورده ای طلب نکنید
  • حامد IR ۰۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   4 1
   با سلام. یه عده انگار از دولتی که هنوز یکسال نشده سر کار اومده معجزه میخوان.۸ سال حسن روحانی مگه براتون چیکار کرده که الان از رئیسی معجزه میخواین. الانم که گفته با متری ۴ میلیون خونه میده به مردم یعنی یه خونه ۱۰۰ متری ۴۰۰ میلیون و خونه های مسکن مهر ۷۵ یا ۸۰ متری هستن که زیر ۴۰۰ می افته.واقعا که...
  • Samanehvaezi IR ۰۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   0 0
   من ناشنوا هستم خونه ندارم مستاجریم... میخوام ثبت نام
  • محمد علیزاده IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   0 0
   تا الان سه بار ثبت نام کردم در این سامانه که هر سه بار رد کردن منو...وجدانان با خوتون چند چندین آخه...شهر باسمنج رو انتخاب کردم که همسرم متولد و ساکن اینجاس.خودمم چن ساله اینجام ...معلوم نیس هدفشون چیه اصلا
  • m IR ۱۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   0 0
   من که یه زنه 52ساله هستم و ن قسط میتونم بدم ن پیش پولشو ولی تو رو خدا برای این مردم میسازید از سرو تحش نزنید یکباره بریزه رو سرشون مثل چند سال پیش که مسکن مهر تو شهرستان فرو ریخت و دوم اینکه اگه قیمت کامل نمیگید بیچاره مردم ثبت نام کنن نتونن بدن چی چی خواهشن بفکر مردم باشید ن جیبه سرمایه دار
  • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   1 0
   7سال مسکن مهر ماهدشت ساختن اول با 7000000بعد چند سال از مردم همش خورده خورده گرفتن تا رفتن نشستن الانم همونجور خونه بعضی پروژها خالی موند به کام سرمایه گذار بعضی اونموقع پول دادن ولش دیگه نداشتن بدن ساخته شد دولت نداشتن بدن مردم انصراف زدن پس این به نفع کی بیچاره قشر ضعیف
  • علوی IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۰
   1 0
   ما پنج سال سابقه سکونت نداریم. دو سال سابقه با کد رهگیری داریم> باید چکار کنیم؟ کسی جوابگو نیست شماره هایی ام که دادید مرتب اشغاله. چه کسی باید جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟10
   • الف IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
    0 0
    مدرکی مثل جواز مغازه یا اشتغال به کار شغلی یا اشتغال به کار فرزند بجای اجاره نامه باید بارگزاری کنید بع عنوان مدرک 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا از دانشگاه یا مدرسه فرزندتون میتونید نامه بگیرید مثلا
  • کریم IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   0 1
   ساختمان نیمه کاره دارم تابحال از وام مسکن استفاده نکردم و قوانین نظام مهندسی و شهرداری رعایت شده است برای دریافت وام مسکن راهنمایی کنید ممنون می شوم
  • حاج مهدی IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
   0 1
   بجای ماهی، ماهیگیری بدید. وضعیت اشتغال و درآمد و وضعیت تورمی جامعه رو حل کنید مردم هییییچ نیازی به این طرح های آبکی و یارانه و بقیه صدقه هایی که میگید ندارند.
  • حاج مهدی IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
   1 0
   ضمنا توی شمال مثلا منزل گرانتر از شهرهاش هست. الان قیمت مسکن تو روستاهای ساحلی یا ویوی جنگلی مازندران گرانتر از شهرهایی مثل بابل و نور و... هست. برای وضع قانون چشم تون به روستاهای کپر وسط کویر نباشه و مقایسه کنید با شهرهای اونجا.
  • IR ۰۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۵
   1 2
   به نظر من به جای این طرح های چرت وپرت که آخرش کلی ضرر برای جامعه و بیت المال است مشکل اشتغال معیشت و گرانی و تورم حل کنید وقتی مردم پول داشته باشن خودشون می‌دونن چکار کنن کجا سرمایه گذاری بکنند
  • پرهام IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۹
   0 0
   خجالت هم خوب چیزیه ! متری چند حساب کردین که میگین آورده 320 م ! اونم تازه میگین قیمت ممکن بالاتر بره ! پس بساز آماده شد خبرت میکنم !! پول رو الان میگیرین قیمت رو 4 سال دیگه حساب میکنین !