صلاحیت هیچ یک از کاندیداهای فدراسیون‌ها هنوز تایید نشده است

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی با بیان اینکه صلاحیت هیچ از کاندیداهای فدراسیون‌ها هنوز تایید نشده است بر زمان بَر بودن آنها تاکید کرد.

علیرضا خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد روند مجمع انتخاباتی در مورد ۱۰ فدراسیون کوهنوردی، کبدی، بسکتبال، نابینایان و کم بینایان، اسکیت، شنا، تکواندو، بوکس، ورزش دانش آموزی و تیراندازی که ثبت نام از کاندیداهای آنها انجام شده است، توضیح داد.

وی با بیان اینکه پرونده کاندیداهایی که صلاحیت مدیریتی آنها توسط کمیسیون تطبیق تایید شد در اختیار مراجع ذی صلاح قرار داده شده است، خاطرنشان کرد: به محض قطعی شدن صلاحیت مدیریتی کاندیداها و نفرات پیشنهادی شان به عنوان تیم همراه، پرونده آنها به مراجع ذی صلاح ارسال شد. این کار در مقاطع زمانی مختلف در مورد کاندیداهای هر ۱۰ فدراسیون انجام شده است اما تا به امروز هنوز صلاحیت هیچ یک از آنها تایید نشده و در واقع نتیجه ای به وزارت ورزش اعلام نشده است.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها تاکید کرد: همزمان اما اقدامات تکمیلی برای برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ها در حال انجام است. در تمام این فدراسیون ها مجمع فوق العاده به منظور طرح و تصویب اساسنامه و آئین نامه انتخاباتی برگزار شده است. در حال حاضر روند انتخابات کمیسیون ورزشکاران، داوران، مربیان و ... به منظور تعیین نمایندگان آنها در مجمع انتخاباتی در حال انجام است.

خسروی تصریح کرد: در واقع کارهای انتخاباتی برای فدراسیون ها روی زمین نمانده است. همه اقدامات لازم یا انجام شده یا در حال تکمیل است اما در نهایت برگزاری مجمع انتخاباتی مستلزم اعلام تایید صلاحیت کاندیداهاست.

وی با تاکید بر اینکه بررسی پرونده کاندیداها به منظور تایید صلاحیت آنها نسبت به ادوار گذشته زمان بَرتر است، تصریح کرد: برای این دوره مجامع انتخاباتی فدراسیون ها و طبق اساسنامه، متقاضیان ریاست باید تیم همراه خود شامل نایب رئیس، خزانه دار و ... را هم معرفی می کردند. روند تایید صلاحیت در مورد کاندیداهای ریاست باید در مورد همکاران پیشنهادی آنها هم طی شود. همین مسئله پروسه تایید صلاحیت را طولانی تر از همیشه می کند.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها تاکید کرد: وزارت ورزش برای هیچ یک از ۱۰ فدراسیون موردنظر تاریخی به منظور برگزاری انتخابات مشخص نکرده است. تعیین تاریخ برگزاری انتخابات هر فدراسیون منوط به مشخص شدن وضعیت کاندیداهای آنهاست. به محض اعلام نتیجه این موضوع، وزارت ورزش با هماهنگی دبیر مجمع، زمان انتخابات هر فدراسیون را مشخص و اقدام به برگزاری آن می کند.

کد خبر 5345600

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =