احتمال بازنگری آئین‌نامه تأسیس داروخانه‌ها

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، بازنگری احتمالی در آیین نامه تاسیس داروخانه ها را در راستای آرای دیوان عدالت عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حیدر محمدی اظهار کرد: مباحث مطرح شده از سوی رئیس سازمان در خصوص بازنگری احتمالی آئین‌نامه تأسیس داروخانه‌ها تغییر رویکرد نسبت به آئین‌نامه فعلی نیست، بلکه بر اساس قانون مداری و آرای قطعی دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف فاصله و جمعیت از آئین نامه و امکان تأسیس راحت تر داروخانه توسط متقاضیان داروساز است که سازمان غذا دارو خود را ملزم به اجرای قانون می‌داند.

وی افزود: منظور از بازنگری در آئین نامه تأسیس داروخانه‌ها و مهم‌تر از آن ضابطه اجرایی آن، این است که یکی از ارکان اصلی توسعه حاکمیت در نهادهای رگولاتوری به ویژه سازمان غذا و دارو بحث مشارکت ذی نفعان و اثربخشی قوانین است. به همین دلیل سازمان غذا و دارو قصد دارد با توجه به این دو مقوله مهم، از نظرات ذی نفعان بیشتری در تدوین ضابطه موجود بهره برده و شاهد اجرای فوری آن توسط معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور باشیم.

مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه تدوین ضوابط اجرایی آئین نامه در جهت خدمت محور شدن داروخانه، افزایش بهره‌وری عرضه دارو در داروخانه‌ها و حمایت از سلامت بیمار و افزایش مراقبت‌های ناشی از خدمات دارویی است، عنوان کرد: تغییر رویکرد سازمان غذا و دارو در اجرای رأی دیوان عدالت اداری به هیچ وجه مطرح نیست و این سازمان همچنان خود را ملزم به اجرای قانون می‌داند.

کد خبر 5353455

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =