حمایت از افراد نیازمند و آسیب پذیر؛ اولویت حوزه سلامت شهر

مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: اولویت‌ های خدمت رسانی ما حمایت از نیازمندان و افراد در معرض آسیب است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید صاحب، مدیرکل سلامت شهرداری تهران ضمن تشریح رویکردهای جدید این اداره کل گفت: مهمترین الویت ما شناسایی نیازمندان و افراد در معرض آسیب و ارائه خدمات صادقانه، بی‌منت و مقتضی به این افراد است و این اتفاق نمی‌افتد مگر با کمک و حمایت فعالان اجتماعی در سطح محلات و مساجد

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران در نشست صمیمانه با مدیران سلامت ضمن قدردانی از خدمات مدیران سلامت در دوران کرونا گفت: دو سال اخیر مردم ما دوران سختی را گذراندند و در این میان خانه‌های سلامت در محلات، در زمینه افزایش آگاهی و اطلاع رسانی و پیشگیری از بیماری کرونا، کمک قابل توجهی برای خدمت رسانی به شهروندان انجام داده اند که جای تقدیر فراوان دارد.

وی جلب رضایت مردم به ویژه نیازمندان و افزایش نشاط مردمی را از رویکردهای جدید اداره سلامت شهرداری تهران برشمرد و خاطر نشان کرد: کانون‌های اجتماع محور سلامت، یکی از مهمترین سرمایه‌های حوزه سلامت شهرداری تهران به شمار می‌روند؛ چرا که به واسطه‌ی کنشگران اجتماعی، خدمت رسانی به مردم توسط خود مردم صورت می‌گیرد.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران شناسایی بدنه کنشگر و فعال سازی خانه‌های سلامت و کانون‌های اجتماع محور را از مهم‌ترین برنامه های در دستور کار این اداره برشمرد و افزود: باز تعریف کانون‌های اجتماعی سلامت محور، حمایت گسترده و مقتضی از این کانون‌ها و از همه مهمتر، توانمندسازی آنها برای جلب مشارکت مردم و اجرای برنامه‌های سلامت محور شهرداری تهران، از جمله این فعالیت‌ها در حوزه سلامت است.

صاحب، از خانه‌های سلامت و کانون‌های اجتماع محور به عنوان بازوان اداره سلامت مناطق یاد کرد و گفت: با مشارکت و همکاری این دو بخش، می‌توان ضمن شناسایی نیازمندان و احصاء مشکلات آنان به ویژه در حوزه سلامت، با کمک خیرین اقدامات لازم، در این خصوص انجام داد.

وی افزود: در حال حاضر ۳۵۳ خانه سلامت در شهر تهران فعال است؛ برنامه ریزی برای توسعه کیفی فعالیت‌ها و برنامه‌ها، در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با تأکید بر لزوم توسعه و کارآمدسازی شبکه فعالان اجتماعی مردمی، گفت: اولویت‌های خدمت رسانی ما حمایت از نیازمندان و افراد در معرض آسیب است.

وی در خصوص نحوه حمایت از افراد نیازمند و آسیب پذیر جامعه، زیر نظر شهرداری تهران، ابراز کرد: ضروریست در فعالیت‌های خانه‌های سلامت و همینطور کانون‌های اجتماع محور بازنگری شود، تا با شناسایی نیازمندان و شهروندان محروم از طریق خانه‌های سلامت و سازمان‌های مرتبط در مناطق کم برخوردار حاشیه نشین تهران، برنامه ریزی دقیق برای نیازمندان صورت بگیرد.

صاحب ضمن تاکید بر شناسایی و طبقه بندی نیازمندان مطابق با نیازهای بهداشتی، درمانی و سلامتی تخصصی خود، افزود: استفاده از ظرفیت خیرین، در ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و همچنین تهیه تجهیزات و ملزومات پزشکی و بهداشتی به نیازمند مشارکت حداکثری گروههای جهادی است یکی دیگر از فعالیتهای ما در حوزه حمایت از سلامت، ارائه خدمات سلامت روان و باز توانی اجتماعی است که با استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی اجرا خواهد شد.

کد خبر 5363816

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =