هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی مصداق همدلی واقعی در کشور است

رییس سازمان دارالقرآن الکریم گفت : نگاه ما به هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی رسیدن به ایده‌ها، نظرات، برنامه‌ها و حرکت‌های نو در فضای قرآنی جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست مشترک هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی و رؤسای ادارات امور قرآنی کشور برگزار شد.

در این نشست که با حضور رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، رؤسای ادارات امور قرآنی، رئیس و اعضای هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی کشور و همچنین رؤسای این هیأت در استان‌های کشور حضور داشتند، لاله افتخاری رئیس هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی به ایراد سخن پرداخت و گزارشی از روند برگزاری دومین نشست سراسری رؤسای هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی ارائه کرد.

وی افزود: هدف از این نشست برگزاری اولین رویداد حضوری هیأت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی بود که جهت تبادل نظر، هم‌افزایی، انتقال تجربیات، تبیین برنامه‌ها و تصمیم‌گیری برای برنامه‌های پیش روی هیأت اندیشه‌ورز با همفکری اعضای هیت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی در سراسر کشور و همچنین استماع دیدگاه‌ها، نظرها و مسائل مرتبط با آن‌ها برگزار شد.

رئیس هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی افزود: اولویت ما در این هیأت گسترش و ترویج حیات طیبه، سبک زندگی اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

وی به بیانیه گام دوم انقاب اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف مهم و کلیدی هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی بر مبنای تحقق بیانیه گام دوم بنا شده و برنامه ریزی هایی هم در این زمینه صورت گرفته که به استان‌ها ابلاغ شده است.

لاله افتخاری گسترش الگوی فاطمی و زینبی در جامعه و توجه ویژه به دختران را از برنامه‌های مهم دیگر هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی بیان کرد و گفت: اگر دختران ما و در حقیقت مادران فردا در جامعه به درستی تربیت شوند، جامعه اسلامی کمتر دچار آسیب و صدمه خواهد شد و برکات این تربیت صحیح مشکلات جامعه را برطرف خواهد کرد.

وی در ادامه خواستار توجه بیشتر به جایگاه هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی در استان‌ها و سازمان تبلیغات اسلامی شد و گفت: در برخی استان‌ها طی یک حرکت جهادی و خود جوش هیأت‌های اندیشه ورز بانوان قرآنی در شهرستان‌ها نیز تشکیل شده که این حرکت زیبا و بدون چشمداشت توسط بانوان قرآنی کشور ستودنی و از برکات قرآن کریم است.

وی ضمن تشکر از دست اندرکاران تشکیل این نشست به لزوم استمرار این جلسات اشاره کرد و گفت: در طول برگزاری دومین نشست سراسری هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی گزارشات، برنامه‌ها و پیشنهادات بسیار خوبی از رؤسای هیأت اندیشه ورز استان‌ها به دستمان رسید که از جمله آن‌ها می‌توان به تشکیل کارگروه خانواده و آسیب‌های اجتماعی، فعالیت جدی و مستمر در فضای مجازی، برگزاری دوره‌های توانمند سازی مخاطبین، تهیه نظام مسائل قرآنی و استفاده از ظرفیت بسیج و طلاب حوزه‌های علمیه اشاره کرد.

هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی مصداق همدلی واقعی در کشور است

افتخاری در پایان تصریح کرد: هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی ایجاد نشده که جای کسی را بگیرد، ما سال‌ها به دنبال این بودیم که برای استفاده از ظرفیت عظیم بانوان قرارگاه واحدی تشکیل دهیم که این امر به همت سازمان دارالقرآن الکریم اتفاق افتاد و خیرات و برکات تشکیل آن متعلق به همگان است و شامل تمامی اقشار جامعه نیز خواهد شد.

در ادامه نشست مشترک هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی و رؤسای ادارات امور قرآنی کشور، حجت الاسلام اخوان صباغ، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم ضمن تشکر از فعالیت‌ها و تلاش‌های انجام شده توسط هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی کشور گفت: نگاه ما به این هیأت رسیدن به ایده‌ها، نظرات، برنامه‌ها و حرکت‌های نو در فضای قرآنی جامعه است.

اخوان صباغ افزود: ما با اندیشه ورزی و ایجاد حرکت‌های نوین و اثرگذار باید سرعت خود را با سرعت پیشرفت جامعه تنظیم کنیم که اگر اینگونه نباشد دچار انزوا و خسران خواهیم شد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم تشکیل هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی و فعالیت‌های جهادی این هیأت را مصداق یک حرکت و همدلی واقعی در کشور دانست و ابراز امیدواری کرد این فعالیت‌ها بیش از پیش گسترش یافته و مورد حمایت قرار گیرد.

هیأت اندیشه ورز بانوان قرآنی مصداق همدلی واقعی در کشور است

در پایان این نشست، هیأت‌های اندیشه ورز بانوان قرآنی استان‌های آذربایجان غربی، مازندران و هرمزگان به عنوان برترین هیأت‌های اندیشه ورز بانوان قرآنی کشور معرفی و از رؤسای این هیأت‌ها تجلیل شد.
یادآوری می‌شود، هیأت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی در ۲۷ فروردین سال گذشته با هدف تبادل افکار و بهره‌مندی از اندیشه و ایده‌های بانوان قرآنی کشورمان ایجاد شد و در ۲۲ مهرماه احکام اعضای این هیأت از سوی رئیس سازمان دارالقرآن الکریم ابلاغ و به موجب این احکام لاله افتخاری به عنوان رئیس هیأت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی کشور معرفی شد.

کد خبر 5364363

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =