ضرورت حمایت بیشتر از خانواده های آسیب دیده از کرونا

قم- رئیس شورای عالی جامعه مدرسین ضمن تشکر از یاری رسانی به کادر درمان و بیماران کرونایی گفت: کمک‌های معیشتی به خانواده‌های آسیب دیده از مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حسینی بوشهری صبح جمعه در دیدار با رئیس و اعضای خیرین سلامت کشور با تاکید بر اسلام در ابعاد مختلفی عبادی، سیاسی، اقتصادی و اخلاقی ظهور کرده است، گفت: در دوران سخت کرونا، بعد اجتماعی اسلام رخ نمایی کرد و همراهی و هم افزایی بین مردم و مسئولین بیش از پیش نمایان شد.

وی با بیان این اینکه مصداق بارز این بعد اجتماعی همان شعر سعدی است که بنی آدم اعضای یکدیگرند / که در آفرینش ز یک گوهرند / چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار / تو کز محنت دیگران بی غمی / نشاید که نامت نهند آدمی...

رئیس جامعه مدرسین در اشاره به اینکه ریا باطل کننده عمل است اظهار کرد: در بسیاری از روایات بعد اجتماعی اسلام، به آن بعد عبادی اطلاق شده است و در واقع خدمت به خلق همان عبادت خداوند است.

وی تاکید کرد: رنگ عبادی دادن به تمام اعمال و رفتار، قصد قربت داشتن همه این اعمال، نزد خداوند پذیرفته خواهد شد که اگر نباشد هوای نفس می‌شود.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: کمک به افراد ظاهرش احسان است اما اگر در همین اعمال قصد قربت نباشد و ریا در آن دمیده شد دیگر پذیرفته نیست.

وی با اشاره به فرمایش امام صادق (ع) که برآورده کردن حاجت مؤمن پاداشش از طواف خانه کعبه بالاتر است، اظهار کرد: شما که برای جان و سلامتی مردم فعالیت دارید و کمک می‌کنید که انسانی زنده باشد به آبرو و اعتبارتان می‌افزایید.

رئیس جامعه مدرسین با اشاره به «مِن حَیثُ لا یَحتَسِبُ…» گفت: یقین دارم خیرین اینگونه هستند و گمان نمی‌برند که از مالشان کم می‌شوند بلکه به سرمایه آبرو و اعتبارشان و حتی مالشان افزوده می‌شود.

وی با قدردانی از همه خیرین به ویژه خیرین سلامت اظهار کرد: در روایات داریم که سبب مهم‌تر از مباشر است یعنی مجمع خیرین که بانی خیر هستند و اسباب خیر، خیرین محترم را فراهم می‌آورند هم شریک در آنچه خیر انجام می‌دهند هستند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مساوات و کمک‌های مومنانه که خیزش و پویش اجتماعی عظیمی در کشور به وجود آورد، گفت: کرونا یک آزمایش سختی بود و هنوز هم تمام نشده است و ضروری دارد که این فرمایش ایشان را همواره فعال نگه دارید بنده تردید ندارم که خیرین کم نمی‌گذارند و شما هم در این راه ثابت قدم باشید.

وی در ادامه با اشاره خدمات خیرین سلامت در سطح کشور به ویژه در قم در دو سال بیماری کرونا افزود: در شرایطی که نزدیک‌ترین افراد در کنار بیماران خود قرار نمی‌گرفتند، پزشکان و پرستاران، گروه‌های جهادی و خیرین سلامت عرصه را خالی نکردند و به کمک بیماران شتافتند که قابل ستایش است و حتماً اجر معنوی خواهد داشت.

آیت الله حسینی بوشهری خدمات خیرین سلامت قم را مورد اشاره قرار داد که در امر یاری رسانی به کادر درمان و بیماران مبتلا به کرونا و ارائه کمک‌های معیشتی به خانواده‌هایی که به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا دچار آسیب شده بودند را مهم و ضروری ارزیابی کرد و از همه خیرین سلامت کشور که نقش فعال داشتند قدردانی کرد.

کد خبر 5366397

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =