کاهش بروکراسی اداری مطالبه دانشجویان فارسی است

شیراز- مسئول هسته عدالت شهری بسیج دانشجویی استان فارس گفت: شورای انقلابی شهر شیراز قصدی برای شکستن بروکراسی‌های اداری گذشته ندارد در حالی که مطالبه دانشجویان رفع بروکراسی اداری است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تاج بخش عصر یک شنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز بیان کرد: ویروس منحوس کرونا، قریب به دو سال است که دانشگاه‌های ما را به تعطیلی کشانده است، اما دانشجو های ما را نه و دانشجویان طی دو سال اخیر در سنگرِ فضای مجازی مشغول به تقابل فرهنگی با رسانه‌ها و جریانات ضد فرهنگی بودند.

وی اضافه کرد: روز دانشجو، یادآور رشادت‌ها و مجاهدت‌های دانشجویانی است که در قلبِ تاریک‌ترین دوران حیات سیاسی کشور، همچون چراغ روشنی مسیر حق را از مسیر باطل جدا کرده و پرچم دارِ مطالبه‌ی استقلال و آزادی برای ملت بزرگ ایران شدند.

تاج بخش تاکید کرد: گام اول انقلاب اسلامی، در فضایی به ثمر نشسته و خود را تثبیت کرد که دشمنان این مرز و بوم با هر حیله و نیرنگی و با استفاده از ابزار جنگ نظامی، جنگ اقتصادی، جنگ اعتقادی و جنگ فرهنگی سعی در ناامید کردن ملت ایران از انتخاب نظام سیاسی برخواسته داشتند و گام دوم نیزگامی که بنای بازگشت به هویت‌های جمعی منطبق بر اخلاق و معنویت، رجوع به آرمان‌های حقیقی انقلاب سال ۵۷ همچون عدالت و مبارزه با فساد، و اعتماد به جوانان به عنوان مبدأ تحولات هر جامعه‌ی پیشرو و پیش ران را دارد.

وی ادامه داد: در میانِ نهادهای مختلفِ مردمی و حاکمیتی، وظیفه‌ی شوراهای اسلامی شهرها در فراهم کردن شرایط مشارکت جوانان در تصمیم گیری ها، مدیریتِ شهرهای خود و حل معضلات و مشکلات مربوط به آنها سنگین‌ترین وظیفه است. چرا که قانونگذار صراحتاً از شوراهای اسلامی شهرها احصاء کم و کاستی‌ها را مطالبه کرده است و در عین حال ارائه ی راه حل های کاربردی را نیز در دستور کار این شوراها ها قرار داده است.

او در خصوص شورای شهر نیز عنوان کرد: چند ماهِ عملیاتی از آغاز به کار شورای اسلامی شهر شیراز می‌گذرد. در این مدت اعضای محترم تحت کمیسیون‌های تخصصی طرح‌های جدیدی را ارائه یا طرح‌های گذشته را بازنگری کرده‌اند. سندی ۷۲ بندی از رویکردهای شورای ششم پس از مدتها پیگیری توسط ریاست محترم شورا تهیه و در صحن به تصویب رسیده است.

تاج بخش افزود: امّا پرسش اساسی که در ذهن هر کنش گر دغدغه مندی شکل می‌گیرد این است که شورایی که با شعار انقلابی گری وارد میدان مدیریت شهری شده است، قرار است تمام طول حیات خود را صرف امورات روزمره و بوروکراسی‌های اداری بکند؟ آیا قرار نیست رویّه های غلطِ گذشته در هم شکسته شوند و شورا آنطور که شایسته ی نام بزرگ سومین حرم اهل بیت علیهم السلام است دست به تصمیمات انقلابی و تحول آفرین بزند؟!

کد خبر 5368413

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =