بانوان باید در قرارگاه‌های اجتماعی البرز نقش‌آفرینی کنند

البرز - استاندار البرز گفت: بانوان باید در قرارگاه‌های اجتماعی سراسر استان البرز نقش آفرینی کنند و با پیشنهاد تشکیل قرارگاه بانوان و خانواده نیز موافق هستم.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عبداللهی بعد از ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای مشورتی بانوان استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه این نشست به دلیل اهمیت بانوان بعنوان نیمی از جمعیت استان تشکیل شد، افزود: بانوان رکن اساسی شکل‌گیری فرهنگ، تربیت و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی هستند.

وی ادامه داد: بر این باور هستم یک جامعه سعادتمند و موفق مستلزم حضور فعال بانوان در خانواده و اجتماع است.

بی‌شک نقش بی‌بدیل و جایگاه رفیع زن در خانواده باید تقویت شود

عبداللهی گفت: بی‌شک نقش بی‌بدیل و جایگاه رفیع زن در خانواده باید تقویت شود و اجازه ندهیم این جایگاه دستخوش تهاجم‌های فرهنگ غربی و دسیسه‌های دشمنان فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی نشود.

وی افزود: جای خرسندی دارد که استان البرز بانوان توانمند و فرهیخته‌ای را دل خود جای داده که در عرصه‌های مختلف فعال و مؤثر هستند.

استاندار البرز گفت: به طور قطع تمامی موضوعات مطروحه در این نشست طبقه بندی و اولویت بندی می‌شوند تا در تصمیم سازی‌های استان مد نظر قرار گیرند.

وی افزود: بسیاری از معضلات، آسیب‌ها و مشکلات البرز را می‌توانیم در سایه خرد جمعی و هم افزایی، انسجام و وحدت با استفاده از ظرفیت‌های داخل استان حل کنیم.

عبداللهی گفت: در ابتدا باید به منظومه فکری واحد برسیم و پس از احصای موضوعات به اقدام برای حل مشکلات بپردازیم.

سند آمایش سرزمین با بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌های البرز بازنگری علمی می‌شود

وی افزود: یکی از مطالبات استان تدوین سند جامع آمایش سرزمین است که این سند تهیه شده ولی به باور صاحب نظران به بررسی نیاز دارد از این رو درصدد هستیم با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های استان نسبت به بازنگری علمی و پژوهشی سند اقدام کنیم.

استاندار البرز گفت: همچنین می‌توانیم از ظرفیت دانشگاه‌های استان برای احصای دقیق موضوعات حوزه بانوان استان استفاده کنیم و افق مشخصی برای برنامه‌های آینده ترسیم کنیم.

وی افزود: بانوان استان باید در قرارگاه‌های اجتماعی سراسر استان نقش آفرینی کنند و با پیشنهاد تشکیل قرارگاه بانوان و خانواده نیز موافق هستم.

عبداللهی گفت: استان ظرفیت‌های بسیاری در خصوص جذب بانوان در پست‌های مدیریتی دارد که باید استفاده شود.

وی با تاکید بر تداوم و استمرار این جلسات، افزود: امید است با اقدامات و تصمیمات این سلسله نشست‌های در ابعاد مختلف استان با حضور فعال بانوان شاهد تحول باشیم و فعالیت بانوان در البرز الگوی سایر استان‌ها شود.

کد خبر 5370216

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =