هوای تبریز برای گروه‌های سنی حساس ناسالم است

تبریز- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: هوای تبریز با تداوم مازوت سوزی در نیروگاه تبریز در دومین روز پیاپی برای گروه‌های سنی حساس ناسالم است.

حسن عباس نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شاخص کیفیت هوای تبریز میانگین ۲۴ ساعته گذشته روی عدد ۱۳۵ واحد است و هوا برای گروه‌های سنی حساس ناسالم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی توصیه کرد شهروندان با مشارکت عمومی از هرگونه فعالیت منجر به افزایش آلودگی هوا، خودداری کرده و بیماران قلبی و ریوی و سالمندان و کودکان در فضای باز حضور پیدا نکنند.

وی افزود: شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و هم‌چنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

اعلام جرم علیه نیروگاه تبریز به علت مازوت سوزی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی گفت: عمده ترین کانون آلودگی هوا در تبریز مازوت سوزی نیروگاه و وسایل حمل و نقل است.

عباس نژاد با بیان اینکه معتقدیم پدیده‌های زیست‌محیطی پدیده‌های فرسایشی هستند، اظهار داشت: وضعیت محیط زیستی شهر، مربوط به یکی دو سال نیست از سال‌ها قبل اقدام به توسعه و رشد کرده ایم بدون اینکه موارد زیست‌محیطی را در نظر بگیریم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان تصریح کرد: پدیده‌های مختلفی باعث آلودگی شهر تبریز می‌شود و عمده کانون‌های آلودگی هوای تبریز وسایل حمل و نقل، مازوت سوزی نیروگاه و… است، در فصل سرد با وارونگی هوا، اثرات آلودگی بیشتر دیده می‌شود.

عباس‌نژاد با بیان اینکه مصرف مازوت مصوبه شورای عالی امنیت ملی است، اضافه کرد: نیروگاهی که مازوت می‌سوزاند و پتروشیمی باید از شعاع ۳۰ کیلومتری شهر خارج باشند.

وی تاکید کرد: وضعیت هوای شهر تبریز هم اکنون برای گروه‌های ناسالم حساس است، تاکید کردیم که در صورت مصرف مازوت، ملاحظات صورت گیرد که نمی‌گیرد.

وی بیان کرد: مصرف مازوت مصوبه شورای عالی امنیت ملی کشور است تنها استانی که نسبت به مصرف مازوت اعلام جرم شده، استان آذربایجان شرقی است.

عباس نژاد اظهار کرد: هم اکنون پرونده در شعبه ۲۳ بازپرسی در جریان است باید ملاحظات زیست‌محیطی را در مصرف مازوت در نظر بگیرند، باید از فیلتر استفاده کنند که نمی‌کنند.

کد خبر 5370780

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =