جایگاه نمایندگان در انتصابات مدیران فقط مشورتی است

قزوین – نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک گفت: نگاه نمایندگان در انتصابات مشورتی است و به دنبال دخالت در انتصابات استان نیستیم.

لطف‌اله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یقیناً توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر عدم دخالت نمایندگان بر عزل و نصب‌ها، توسط نمایندگان استان قزوین مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: مسئولیت استان با استاندار است و نمایندگان جایگاه نظارتی داشته و نقش تصدی گری و مدیریت ندارند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک با بیان اینکه طبق قانون اساسی انتخاب مسئولین به دست مردم است، ادامه داد: برای مدیریت منطقی کار، مردم ناظر بر اعمال مدیران انتخاب شده هستند و از آنجا که فرصت و یا دسترسی به مدیران ندارند، نمایندگانی را راهی مجلس می‌کنند تا بر کارها نظارت بکنند و بنابراین نمایندگان، نماینده مردم در نظارت بر روی کار هستند.

وی با بیان اینکه جایگاه نمایندگان جایگاه نظارتی است، اضافه کرد: نمایندگان با توجه به سفرهایی که به اقصی نقاط استان می‌روند طبیعتاً اطلاعاتی را دارند که برای مدیران ذیقیمت است از این جهت مدیران ممکن است مشورت بگیرند و در این مسیر نظر مشورتی ما را بخواهند.

سیاهکلی تاکید کرد: نظر مقام معظم رهبری این است که نمایندگان برای یک پست تقلا نکنند که آدم مورد نظر خود را در جایگاه مد نظر بنشانند ولی نظر مشورتی وجود دارد.

وی بیان کرد: در انتصاب‌های انجام شده نظرات خود را گفته‌ایم و در مجموع این انتخاب‌ها، انتخاب استاندار و تیم او است و مسئولیت این انتصاب‌ها نیز با استاندار است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک تاکید کرد: از مدیران منتصب شده، خدمت محوری تکریم ارباب رجوع و حل مسئله را انتظار داریم و اگر این مدیران ضعیف باشند برخورد می‌کنیم و اگر قوی هم باشند تقدیر می‌کنیم.

وی در پایان یادآور شد: ارتباط ما با مردم در قالب دیدارها و سفرهای مردمی باعث می‌شود تا مسائل زیادی را دیده و حس کنیم و همین سبب خواهد شد تا اطلاعات خوبی را داشته باشیم که مشورت با ما طبیعتاً بر همین اساس به سود مدیران خواهد بود.

کد خبر 5401659

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha