دانشگاه امام خمینی(ره) باید به دنبال تبیین مکتب مقاومت باشد

قزوین- امام جمعه قزوین گفت: تبیین مکتب مقاومت و مقاومت اسلامی باید در دانشگاه امام خمینی (ره) اتفاق بیفتد تا دانشگاه به محیطی برای تربیت سردار سلیمانی‌ها بدل شود.

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله عبدالکریم عابدینی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) که ظهر چهارشنبه در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) (ره) برگزار شد اظهار کرد: مسئولیت همان طور که در کلام امیر مؤمنان آمده است نه مقامی برای کسب ثروت که مقامی برای خدمت است و مسئولیت برای فرد مسئول مانند باری بر روی دوش او است.

امام جمعه قزوین با اشاره به آیه ۶۷ سوره زخرف ادامه داد: قرآن کریم به دو نوع دوستی اشاره می‌کند، در بخش اول به دوستی‌هایی که یکدیگر را در عمل به قوانین الهی و تقوا پیشگی و ایمان هدایت می‌کنند و در آخرت نیز دست یکدیگر را می‌گیرند و دوستی‌های دیگر دوستی‌هایی هستند که تنها در جهت کسب منافع هستند و در آخرت نیز دشمن افراد هستند که به این واسطه به هم وصل بوده‌اند لذا باید در تصمیم گیری های خود در این زمینه هم دقت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) دارای دو پسوند معنا دار و مهم است، بخش اول که بین‌المللی بودن این دانشگاه اشاره دارد و ما نیز باید به این موضوع توجه کنیم، این دانشگاه باید به یک محیط هم‌تراز در جهان اسلام و به خصوص در جبهه مقاومت تبدیل شود.

وی ادامه داد: دانشگاه بین‌المللی باید آرمان‌ها و آموزه‌های مورد توجه جبهه مقاومت اسلامی را برای دانش آموخته‌های این محیط تبیین کند لذا باید بار دیگر به بار معنایی بین‌المللی بودن این دانشگاه توجه شود.

امام جمعه قزوین گفت: در ادامه نام این دانشگاه نام امام راحل بر آن نهاده شده است و همان طور که امام فرمود انقلاب خود را به سراسر جهاد صادر می‌کنیم و مبارزه ادامه دارد، این محیط دانشگاهی و علمی باید به محلی برای حصول علم در زمینه مقاومت اسلامی و و کمک به همه ستمدیدگان جهان قدم بردارد، آموزش مقاومت اسلامی باید به مهمترین دستاورد دانشگاه بدل شود.

وی در خاتمه یادآور شد: تبیین مکتب مقاومت و مقاومت اسلامی باید در دانشگاه اتفاق بیفتد تا دانشگاه به محیطی برای تربیت سردار سلیمانی‌ها بدل شود، در واقع دانشگاه باید حاج قاسم پروری کند و این وظیفه‌ای است که امیدواریم در ادامه راه دانشگاه شاهد تربیت دانشجویانی این چنینی باشیم.

کد خبر 5404204

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =