مدیری را باتوصیه نپذیرفته‌ایم/فرماندارحلقه به گوش انتخاب نمی‌کنیم

خرم‌آباد- معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه در بحث انتصابات، هیچ نیرویی را با توصیه نپذیرفته‌ایم گفت: فرمانداری را انتخاب نمی‌کنیم که «غلام حلقه به گوش» نماینده باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام ستاری امروز پنج شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به نقش مؤثر اصحاب رسانه در توسعه لرستان اظهار داشت: رسالت رسانه‌ها تقویت افکار عمومی، مطالبه گری همراه با تقویت، نقد منصفانه و… است.

هدایت افکار عمومی به سو ظن‌های سیاسی ضرر است

وی با بیان اینکه ما دنبال هم اندیشی منصفانه در کنار یکدیگر هستیم و فضای استان را رصد کنیم گفت: مطالبه گری را با چارچوب و اصول خود دنبال می‌کنیم، اگر عملکرد دستگاه اجرایی مطلوب نبود، مطالبه گری کنیم و او را هم نقد کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر ارائه راهکار در راستای حل مسائل و مشکلات استان از سوی رسانه‌ها اظهار داشت: هدایت افکار عمومی با رسانه‌ها است و رسانه‌ها می‌توانند این هدایت افکار عمومی را همراه با دولت و یا در تضاد با دولت کنند.

ستاری با بیان اینکه قلم و رسانه دست شما است، اما در این برهه رسالت رسانه این است که هدایت افکار عمومی را به کجا سوق بدهد؟ گفت: اعتقاد من به عنوان کسی که بنا است در استان خدمت گذار مردم باشم این است که ارتباط دهی هدایت افکار عمومی به سو ظن‌های سیاسی برای استان ضرر است.

وی با اشاره به اینکه یک جریان سیاسی، خبری را خوب یا بد، انتشار می‌دهد، بعد همان خبر کذب خوراک برخی رسانه‌ها، مطالبه مسئولان و تخریب مسئولان می‌شود چرا که اساس آن هیچ چیزی نبوده است افزود: درخواست من از اصحاب رسانه این است که هدایت افکار عمومی را با واقع گرایی دنبال کنند تا بتوانیم ترسیم کننده برنامه آینده باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان بیان داشت: همان طور که شما از ما انتظار دارید که اطلاع رسانی شفاف و دقیق داشته باشیم ما هم از شما این امر را انتظار داریم، شما هم باید این انتظار ما را برآورده کنید، هر چیزی را از زبان من شورای اطلاع رسانی، روابط عمومی، استاندار و مسئولین داشتید، خبر واقعی است، اما شنیده شده است، می‌گویند و… و سپس آن را به مسئولان انتصاب می‌دهند، فضای رسانه‌ای استان را تشویش می‌کند.

نیروی «صفر کیلومتر» را انتخاب نمی‌کنیم

ستاری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع انتصابات در استان اشاره کرد و گفت: ما یک دستور العمل انتصابات داریم، در استانداری نیز این دستور العمل را داریم و در این راستا سه معیار شرایط عمومی، شرایط تخصصی و شرایط همراه با سیاست‌های دولت حاکم، مدنظر است.

وی با بیان اینکه در تمام انتصابات باید این سه شرایط رعایت شود گفت: شما هم که از ما نخواهید، بالا دستی و مافوق ما این موضوع را از ما مطالبه خواهد کرد، ما اگر شرایط تخصصی و عمومی را رعایت نکنیم، بالا دست و وزارت کشور آن را قبول نخواهد کرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه مدرک، سوابق و رزومه کاری برای ما ملاک است و این گونه نیست که یک نفر «صفر کیلومتر» را انتخاب کنیم چرا که بالا دستی ما و قانون به ما این اجازه را نمی‌دهد افزود: در بحث انتصابات، این اختیار به رئیس استان و استاندار داده می‌شود که پنج تا ۱۵ درصد از بیرون استان و درون دستگاه‌های دیگر در انتصابات خود لحاظ کند.

ستاری بیان داشت: ما تا الان در استان پنج درصد لحاظ کرده‌ایم، به همان تناسب جوانان و مدیران شما در خارج از استان هستند، تبادل مدیریت از دیر باز در کشور قابل توجه بوده و الان هم هست. الان چند استاندار و مدیر لرستانی را در کشور داشته‌ایم، در بحث انتصابات ما نیروی داخلی را در اولویت داریم جوان گرایی، توانمندی و… مدنظر ما است.

هیچ نیرویی را با توصیه نپذیرفته‌ایم

وی با بیان اینکه از مجموع پنج فرمانداری که منصوب شده، دو نفر غیر بومی هستند، بقیه بومی هستند و قطعاً بقیه هم بومی خواهند بود گفت: در بحث وزارتخانه‌ها نیز انتصاب با وزیر است، وزیر نیروی خود را شناسایی می‌کند و تأیید آن را از استانداری می‌گیرد، ما در واقع انتهای قضیه انتصابات در وزارت خانه‌ها هستیم، به عنوان یک مرجع که تأیید کنیم یا تأیید نکنیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان بیان داشت: ما می‌توانیم بگویم این به صلاح هست یا به صلاح نیست.

ستاری با تاکید بر اینکه مدیری تا زمانی که در مسند کارشان هستند، از وظیفه خود تعلل کند، تخطی کرده است، ادامه داد: هر مدیری که امروز مسئولیت دارد و در عرصه مدیریت اجرایی استان هست اگر ترک فعل کند قانون گریزی کرده و با او برخورد خواهد شد، رسانه‌ها این مدیران را به ما معرفی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان با تاکید بر اینکه من به عنوان کسی که یک ماه است که در استان حضور پیدا کرده‌ام، گذشته را رصد کرده‌ام گفت: ما هیچ نیرویی را با توصیه نپذیرفته‌ایم، خیلی جاها با خیلی از اصحاب سیاسیون و حتی نمایندگان درگیر هستیم، من این را به طور جدی می گویم که ضمن احترامی که به نمایندگان می‌گذاریم، بحث تفکیک قوا را اینجا ما رعایت کرده‌ایم، نماینده به عنوان مقننه و ناظر، باید وظیفه خود را انجام دهد ما هم به عنوان مجری باید کار خود را انجام دهیم.

فرمانداری را انتخاب نمی‌کنیم که «غلام حلقه به گوش» نماینده باشد

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تصریح کرد: اما ما می‌خواهیم در استان، یک ندا به مرکز هدایت شود، یعنی ندای وحدت برای توسعه و خدمت گذاری به استان، فرمانداری را نمی‌توانیم بگذاریم که از همین الان تقابل با نماینده داشته باشد، فرمانداری را هم نخواهیم گذاشت که «غلام حلقه به گوش» نماینده باشد.

ستاری عنوان کرد: فرمانداری که ضمن اینکه اقتدار دولت را حفظ کند، قدرت تعامل و چانه زنی را با اصحاب رسانه، نیروهای سیاسی، نمایندگان، ائمه جمعه و… داشته باشد، را انتخاب خواهیم کرد.

وی گفت: اگر جایی احساس کردید با فشار اصحاب سیاسیون و نمایندگان کسی را انتخاب کرده‌ایم، به من اطلاع بدهید، نمایندگان نیز چون نماینده مردم هستند باید تکریم شوند، الان نمایندگان از جریان انقلابی هستند و مجلس ما نیز پا به پای دولت می‌آید.

کد خبر 5404690

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =