پرستار سالمند برای چه افرادی مناسب است و چه وظایفی دارد؟

پرستار سالمند به فرد در انجام کارهای روزانه کمک کرده و تغذیه و پیگیری روند درمان وی را برعهده دارد. پرستار سالمند موظف است تا به روند درمانی کمک کرده و مصرف داروها را پیگیری کند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، با توجه به شلوغی شهرهای بزرگ و مشغله افراد نگهداری از سالمندان دغدغه بسیاری از خانواده‌هاست. افراد زیادی هستند که در خانه از سالمندان بدحال باید نگهداری کنند. اما معمولاً اکثر افراد خانواده در تمام مدت روز خارج از خانه هستند. در مواردی که سالمند قادر به انجام امور زندگی شخصی و تغذیه نیست نمی توان سالمند را به تنهایی در منزل رها کرد.

در این موارد یکی از گزینه‌هایی که افراد می‌توانند برای نگهداری از سالمندان استفاده کنند، انتقال سالمند به خانه سالمندان است. خانه سالمندان محلی است که از لحاظ امکانات مراقبتی و رسیدگی اصولی و درست از سالمند کیفیت خوبی دارد. اهمیت پرستار سالمند در اینجا مشخص می شود.

اما خانه سالمندان به دلیل جدایی سالمند از عزیزان و خانواده باعث می‌شود بیمار از لحاظ عاطفی دچار دلتنگی کرده و عزت نفس او آسیب ببیند. این امر در دراز مدت می‌تواند اثرات منفی زیادی بر روی روند سلامتی و درمان فرد داشته باشد.

استفاده از پرستار سالمند چطور به ما کمک می‌کند؟

پرستار سالمند به فردی گفته می‌شود که به سالمند در انجام کارهای روزانه کمک کرده و تغذیه و پیگیری روند درمان وی را برعهده دارد. پرستار سالمند موظف است تا به روند درمانی کمک کرده و مصرف داروها را درست انجام دهد. همچنین این پرستار به صورت تخصصی و تمام وقت در زمان حضور در منزل سالمند علائم سلامتی و یا بیماری سالمند را رصد کرده و گزالرش‌های لازم را به پزشک معالج می‌دهد در واقع یکی از وظایف مراقبت از سالمند همین موارد است.

باید توجه کنیم در برخی موارد سالمند مبتلا به بیماری‌هایی مانند آلزایمر در نهایت قادر به برقراری ارتباط با محیط نیستند و این وظیفه برعهده پرستار سالمند است تا شرح حال و سلامت سالمند را به اطلاع پزشک معالج برساند.

در بسیاری از موارد سالمندان قادر به تهیه غذا و خریدهای روزانه نیستند. در این مورد پرستار سالمند باید مواد غذایی مورد نیاز برای تغذیه اصولی را تهیه کرده و تغذیه سالمند در چارچوب وظایف اوست.

نکته دیگری که از وظایف پرستار سالمند است حالت مراقبتی بودن آن است. یعنی پرستار به محیط زندگی سالمند نیز رسیدگی می‌کند.

مراقب در منزل سالمند شستشوی لباس‌ها و اتوکشی را انجام می‌دهد. همچنین نظافت منزل شستشوی ظرف‌ها و در کل تمام امور روزمره که سالمند برای زندگی روزمره به آن‌ها نیاز دارد را برطرف می‌کند.

پرستار سالمند برای چه افرادی مناسب است و چه وظایفی دارد؟

یکی از مشکلاتی که در برخی سالمندان دیده می‌شود قضای حاجت است. وقتی سالمند قادر نیست به دستشویی برود یا مشکلات دفعی دارد وظیفه پرستار بیمار این است که امکان انجام این کار را بدون رفتن به دستشویی برای سالمند فراهم کنند.

حمام رفتن از دیگر مواردی است که در صورت عدم توانایی سالمند پرستار استحمام وی را برعهده دارد. همچنین مواردی از قبیل پوشک کردن سالمندان نیز برای عزیزان تحت مراقبت نیاز می باشد. اینکه پرستار سالمند چقدر با این کار آشنا باشد و انواع پوشک را بشناسد و سایز پوشک و روش و اصول نظافت و پوشک کردن را آموزش دیده باشد بسیار مهم و با اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد.

هزینه های این نوع مراقب ها و پرستار ها با یکدیگر تفاوت دارد که میتوان از طریق تماس با مراکز و شرکت پرستاری از این هزینه ها مطلع شد و تصمیم بهتری گرفت.

مرکز سلامت اول ارائه دهنده خدمات پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند برای چه افرادی مناسب است و چه وظایفی دارد؟

مرکز پرستاری سلامت اول از مراکز معتبر و دارای مجوزهای لازم و قانونی است و با داشتن تجربه بیش از ده ساله در زمینه تأمین پرستار سالمند، کودک و پرستار بیمار به نوعی گسترده‌ترین مجموعه از لحاظ تعداد پرستاران در منزل مشغول به خدمات رسانی است. این مجموعه با داشتن یک کال سنتر چند ده نفره و پایگاه داده‌ای مشتمل بر چند هزار پرستار و مراقب کودک و سالمند توانسته بخش عمده‌ای از نیاز شهرهای بزرگ مانند تهران و کرج را در زمینه تأمین پرستار سالمند و سایر خدمات مراقبتی را برطرف کند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5408458

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =