ضرورت افزایش ظرفیت کمپ ماده ۱۶ مرکز البرز تا ۱۵۰۰ نفر

کرج- فرماندار کرج گفت: با توجه به وسعت جمعیتی مرکز استان البرز و شرایط اجتماعی موجود باید تلاش کنیم ظرفیت کمپ ماده ۱۶ تا یک هزار و ۵۰۰ نفر افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، غفور قاسم‌پور بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرج که با حضور سردار حسینی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرج، سرهنگ قاسم پور فرمانده انتظامی شهرستان کرج، رضوانی مرکز خدمات شهری شهرداری کرج، شهرداران شهرهای اقماری در سالن غدیر فرمانداری کرج برگزار شد، اظهار داشت: به دنبال تصمیمات اخذ شده در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و دستور استاندار جهت توسعه کمپ‌های ماده ۱۶ در شهرستان‌های استان به ویژه در مرکز استان با نظارت فرمانداری‌ها و همکاری شهرداری‌ها، در سال ۱۴۰۱ ساخت کمپ ماده ۱۶ با ظرفیت ۷۵۰ نفر پیش بینی شده است که البته با توجه به وسعت جمعیتی مرکز استان البرز و شرایط اجتماعی موجود باید تلاش کنیم این ظرفیت تا هزار و ۵۰۰ نفر نیز افزایش پیدا کند.

وی افزود: تأمین اعتبار این طرح با هماهنگی شورای شهر و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خواهد بود.

فرماندار کرج ادامه داد: مصوب شده است که تا مرحله راه اندازی کمپ دائمی، شهرداری کرج نسبت به اجاره مکان موقت اقدام و یا یکی از سالن‌های ورزشی تحت پوشش خود را با ظرفیت ۵۰۰ نفر جهت ارائه خدمات به جامعه هدف اختصاص دهد.

وی افزود: تجهیز این مرکز با همکاری شهرداری‌های گرمدره، کمالشهر، محمدشهر و ماهدشت خواهد بود.

کرج ۱۴۰۱ شهر بدون متکدی

معاون استاندار البرز با بیان اینکه پدیده تکدی گری و سایر آسیب‌های اجتماعی، چهره کلانشهر کرج را مخدوش و نازیبا نموده است، گفت: متأسفانه در مسیر اتوبان تهران – کرج و چهار راه‌های پر تردد شهر شاهد پدیده تکدی گری هستیم که این امر آسیب‌های اجتماعی فراوانی را به همراه دارد.
وی افزود: تمام تلاش خود را بکار گرفته‌ایم تا سال ۱۴۰۱ کرج، به عنوان شهر بدون متکدی شناخته شود.

قاسم‌پور تاکید کرد: شهرداران در شهرهای اقماری پاکسازی منطقه تحت حفاظت خود از وجود معتادان را باید بعنوان یک اولویت اجتماعی و فرهنگی در دستور کار داشته باشند.

وی خطاب به شهرداران شهرها تاکید کرد: هیچ اقدام و حرکتی مهم‌تر از زدودن آسیب‌های اجتماعی از چهره شهرها نیست و این مأموریتی است که باید تا حصول نتیجه مطلوب به انجام رسانید.

فرماندار کرج در ادامه از تلاش‌ها و همکاری‌های نیروی انتظامی برای پیگیری اقدامات در راه اندازی کمپ ماده ۱۶ قدردانی نمود.

قاسم پور ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده، اداره کار، رفاه و تعاون می‌بایست بمنظور تأمین اشتغال معتادان بهبود یافته و معرفی آنها به مراکز صنعتی با هماهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اقدام نماید.

سردار حسینی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز نیز در ادامه این جلسه گفت: اقدامات خوبی در استان پیرامون بهبود وضعیت اجتماعی و جمع آوری معتادان متجاهر صورت گرفته است و این امر نیز جز با کار جهادی میسر نمی شده است و تا رسیدن به نتیجه مطلوب بصورت شبانه روزی برای ترمیم آسیب‌های اجتماعی موجود تلاش داریم.

وی ضمن تشریح اقدام انجام شده بیان کرد: تخت‌های مرکز (دی. آی. سی) در منطقه کلاک نیز بزودی احیا خواهد شد.

رضوانی رئیس سازمان خدمات شهر شهرداری کرج نیز گفت: زمینی بالغ بر یک هزار متر برای توسعه گرمخانه‌های کرج پیش بینی شده است و برای سال آینده آماده خواهد شد.

وی افزود: به موازات آن گرمخانه سیار (اتوبوس – گرمخانه) شبانه در سطح شهر گشت دارد و نسبت به جمع آوری افرادی در شب‌های سرد زمستانی اقدام می‌نماید.

کد خبر 5409799

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha