ساخت ۲۰۲۵ واحد مسکونی در شهرهای خراسان جنوبی

بیرجند- رئیس بنیاد مسکن کشور از ساخت دو هزار و ۲۵ واحدمسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر خراسان جنوبی خبر داد و گفت: برای ساخت مسکن خبرنگاران این استان کمک می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر نیکزاد عصر چهارشنبه در دیدار با استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: از ۸۸ هزار و ۸۳۵و احد مسکونی روستایی خراسان جنوبی ۵۴ درصد آن مقاوم سازی شده است اما از ۴۷ هزار و ۴۷۰ واحد مسکونی روستایی کشور به طور متوسط ۵۰ درصد آنها مقاوم سازی شده‌اند.

به گفته وی با توجه به تورم موجود در جامعه و افزایش قیمت مصالح و دستمزد در آخرین جلسه شورای مسکن کشور پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای مسکن روستایی مصوب شد که با دستور رئیس جمهور سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موظف شد اعتبار مورد نظر را با ۵ درصد کارمزد تأمین کند که با بر طرف شدن مشکل به وجود آمده در این باره در بانک مرکزی در چند روز آینده ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم هر سال ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستای مقاوم سازی شود تا بتوانیم در سال ۱۴۱۰ پایان آن را جشن بگیریم تا حتی یک واحد بدون مقاوم سازی در روستاها نداشته باشیم.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بنیاد مسکن ساخت مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر را برعهده دارد این کار در همه روستاهای استان جز بیرجند انجام می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن کشور اضافه کرد: دو هزار و ۲۵ واحد در خراسان جنوبی در حال احداث در این شهرها می‌باشد و آمادگی داریم حتی آماده سازی اراضی مورد نظر را با ماشین آلات خود انجام دهیم.

نیکزاد با بیان اینکه در بیرجند سایت ۲۷ هکتاری در حال آماده سازی است که باید هرچه زودتر عملیات اجرایی آن آغاز شود، گفت: آمادگی داریم تا به ساخت این واحدها کمک کنیم و با توجه به اینکه فرهنگیان از احداث واحدهای مسکونی در اراضی مشخص شده انصراف داده‌اند ۱۲۵ واحد آن را بنیاد مسکن برای گروه‌های دارای در آمد کم، خانواده‌های دارای دو معلول و بیماران پوستی برای حساب ۱۰۰ امام اختصاص داده است.

به گفته وی عمران روستایی از اصلی ترین کارهای بنیاد مسکن است که در این راستا واحدهای مسکونی روستایی و اجرای طرح‌های هادی برای تأمین زیر ساخت در روستاها انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۳۳ میلیارد تومان و امسال ۴۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های هادی در ۱۹۳ روستای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی اختصاص یافته است.

وی بیان داشت: برای اجرای طرح هادی در روستاهای زیر ۲۰ خانوار هم بنیاد مسکن برنامه دارد و با توجه به اینکه هر سال باید در ۲۰ درصد طرح‌های هادی اجراشده بازنگری شود برای بازنگری طرح‌های هادی ۹۴ روستای خراسان جنوبی مشاور گرفته شده است.

نیکزاد اظهار کرد: در صورتی که راه و شهرسازی زمین برای احداث مسکن خبرنگاران مشخص کند با بهره‌گیری از شرکت‌های وابسته به بنیاد مسکن به ساخت آنها کمک خواهیم کرد.

کد خبر 5409827

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha