هوای اصفهان قابل قبول است

اصفهان- کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۸۰ وضعیت (زرد) قابل قبول را نشان می‌دهد.

محمود مزارع در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۷۰، استانداری با شاخص ۷۵، باهنر با شاخص ۸۱، جِی با شاخص ۹۶، بزرگراه خرازی با شاخص، رهنان با شاخص ۷۳، فرشادی با شاخص ۵۴، فیض با شاخص ۹۹، میرزا طاهر با شاخص ۷۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۷ در وضعیت قابل قبول است.

او با اشاره به اینکه شاخص هوا در چهار ایستگاه پروین، باغ غدیر، انقلاب و دانشگاه قطع است، ادامه داد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه رودکی با ۱۰۱ AQI وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۹۸ و مبارکه با شاخص ۶۶ قابل قبول و شاهین شهر با شاخص ۴۷ در شرایط پاک ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز شنبه تا شامگاه فردا یکشنبه ۱۰ بهمن جوی به نسبت پایدار در سطح استان حاکم است و دما افت محسوس بین ۶ تا هشت درجه سانتیگراد را تجربه می‌کند. از روز دوشنبه نیز با فعالیت سامانه بارشی جدید انتظار می‌رود شرایط کیفی هوای کلانشهر اصفهان و شهرهای نواحی مرکزی استان مطلوب باشد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5411314

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =