اکثر ماهی‌ها از طریق تولید اصوات ارتباط برقرار می‌کنند

معمولاً ماهی‌ها موجوداتی بی صدا تصور می‌شوند، اما یک بررسی تازه نشان می‌دهد این آبزیان هم از تولید صدا برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، ماهیگیران معمولاً از "صدای ماهی" برای شکار آنها استفاده نمی‌کنند. با این حال، طبق یک مطالعه جدید، تقریباً دو سوم همه گونه‌های ماهی‌ها در جهان از صدا برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند.

بررسی انجام شده در دانشگاه کرنل بر روی گونه‌های مختلف ماهی‌های شناخته شده جهان حاکیست باله ها و ماهیچه‌های داخلی اکثر آنها دارای تارهای پوستی است که قابلیت تولید صدا را دارند.

این گروه همچنین آناتومی ماهی‌های مختلف را مورد مطالعه قرار دادند تا ببینند کدام‌یک از ماهی‌ها قابلیت تولید صدا را با استفاده از ماهیچه‌های خود و برخی استخوان‌های متمایز دارند. در پایان، مشخص شد که ۱۷۵ خانواده از ماهی‌های بررسی شده که تقریباً دو سوم کل ماهی‌های جهان را شامل می‌شوند از طریق تولید صدا ارتباط برقرار می‌کنند.

اکثر پیام‌ها همانطور که در مورد اکثر حیوانات دیگر با قابلیت تولید صدا صدق می‌کند، با هدف جذب جفت و جنس مخالف محافظت از منابع غذایی و قلمروها، یا اعلام مکان ماهی‌ها تولید می‌شوند.

کد خبر 5411433

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =