از کشف ۱۵ کیلو مواد اولیه مواد محترقه تا سرقت در نیمه شب

طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

آدم ربایی برای کسب ثروت پدر

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران تهران بزرگ از دستگیری ۳ فرزند که با همکاری یکدیگر پدرشان را ربوده بودند، خبر داد و گفت: متهمان علت آن اختلاف حساب مالی با پدرشان اعلام کردند.

سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری"، در توضیح این خبر گفت: ساعت ۳:۳۰ دقیقه بعد از ظهر ۲۲ دی امسال، مرد میان‌سالی به دادسرای ناحیه ۲۷ رفت و از فرزندانش شکایت کرد. وی عنوان کرد: شاکی در تحقیقات اظهار کرد: با فرزندانم اختلاف داشتم و سه روز قبل در راه رفتن به سوی خانه در خیابان نبرد شمالی، سه فرزندم راه را بر من سد کرده و معترض شدند که چرا از آنها شکایت کرده‌ام و باید با مراجعه به دادسرا از شکایتم صرف نظر کنم.

این مقام انتظامی ابراز داشت: شاکی ادامه داد، بعد از آن، پسرهایم با ضرب و شتم مرا داخل خودرو کرده و به خانه شأن بردند. در آنجا مرا تهدید کردند که اگر برگه‌های املاک را امضا نکنم مرا را داخل گونی کرده و دفن میکنیند.

سرهنگ نثاری افزود: با اعلام این خبر، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شده و پس از بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه پرداختند. تصاویر ربوده شدن مرد میانسال بدست آمد و اظهارات او تائید شد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران تهران اضافه کرد: بدین ترتیب سه پسر مرد میانسال بازداشت شده و به جرم خود اعتراف و اظهار کردند، به خاطر اختلافات قبلی که با پدرمان در خصوص واگذاری املاک خود به ما داشتیم، او از ما شکایت کرد. ما تصمیم گرفتیم او را بترسانیم تا از شکایتش صرف نظر کند و سند املاک او را به دست آوریم. به همین دلیل چنین سناریوی طراحی کردیم.

سرهنگ کارآگاه نثاری در پایان گفت: با اعتراف متهمان به جرم خود با صدور قرار قانونی از هر سه متهم برای تحقیقات تکمیلی در اختیار این پلیس قرار دارند.

سرقت در نیمه شب

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق که سوار بر خودروی ۲۰۶ از مالکان خودروها متوقف شده شبانه سرقت می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در توضیح خبر گفت: دی امسال مرد جوانی به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران مراجعه و از سرقت لوازم داخل خودرو خود خبر داد.

وی عنوان کرد: شاکی اظهار کرد، ساعت ۳ بعد از ظهر خودروی خود را در خیابان ولیعصر پارک کرده بودم، ساعت حدود یک نیمه شب وقتی به سراغ خودروی خود رفتم، متوجه شدم که شیشه‌های خودرو شکسته شده و لپ تاب، مدارک شناسایی، کتاب و جزوات آموزشی به ارزش بیش از ۵۰ میلیون تومان به سرقت رفته است.

این مقام انتظامی افزود: با شکایت مرد جوان؛ کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی راهی محل سرقت شده و با بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت، مشاهده کردند که سارق سوار بر خودروی ۲۰۶ نقشه سرقت را اجرا کرده است.

وی ادامه داد: بدین ترتیب با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد خودروی ۲۰۶ متعلق به مرد جوانی به نام نادر است. نادر ۸ سابقه کیفری سرقت لوازم داخل خودرو در پرونده خود داشت. پس از هماهنگی‌های قضائی با مرجع قضائی، متهم جوان در عملیات غافلگیرانه بازداشت شد و در بازرسی از منزل وی ۳ قطعه کارت سوخت، کوله لپ تاب متعلق به شاکی بهمراه وسایل و مدارک دیگری کشف شد.

سرهنگ نجفی اضافه کرد: در تحقیقات اولیه متهم منکر سرقت بود؛ لیکن با حضور شاکی و شناسایی لوازم و کوله خود از بین اموال مکشوفه، متهم ناچاراً به سرقت از داخل خودرو شاکی اقرار و بیان داشت: لپ تاب را در مقابل پاساژی در پایتخت به مرد جوانی به نام فرامرز فروخته است.

سرهنگ نجفی تصریح کرد: در بازرسی وسایل کشف شده از مخفیگاه متهم، کارآگاهان مدارکی را بدست آوردند که متعلق به دکتر جوانی به نام امیر و مرد جوانی به نام بهروز بود. در ادامه دو شاکی جوان شناسایی شده و بررسی‌ها مشخص شد خودرو جک امیر در خیابان ولیعصر پارک بوده که مورد سرقت قرار گرفته و وسایل داخل آن به سرقت رفته است. همچنین خودروی تیبای بهروز نیز به همین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بود.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در پایان افزود: تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم احتمالی متهم جوان و دستگیری مالخر متواری از سوی کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی پایتخت ادامه دارد.

کشف محموله قاچاق در تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف ۶ میلیارد ریال کتانی قاچاق در جنوب تهران خبر داد.

سرهنگ "علی ولی پور گودرزی" با اعلام این خبر بیان داشت: کارآگاهان این پلیس در رصدهای اطلاعاتی از تخلیه کالای قاچاق در محدوده خیابان " مولوی"، توسط یک دستگاه خودروی نیسان وانت که در حال تخلیه مقادیری کالا به داخل یک باب منزل مسکونی بود، مطلع و برای بررسی موضوع به محل تخلیه کالا مراجعه کردند.

وی عنوان کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که خانه مسکونی تبدیل به محل دپوی کالا شده و کفش‌های قاچاق با بسته بندی کالای ایرانی به این مکان منتقل شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران با اشاره به اینکه در بررسی‌های تکمیلی ۵۰۲ جفت کتانی قاچاق کشف شد، ادامه داد: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را ۶ میلیارد ریال اعلام کردند.

کشف ۱۵ کیلو مواد اولیه مواد محترقه

رئیس پلیس مترو پایتخت از بازداشت ۳ مسافر مرد و کشف بیش از ۱۵ کیلو مواد اولیه ساخت نارنجک دستی خبر داد.

سرهنگ" سعید عطاءاللهی" اظهار کرد: مأموران انتظامی مترو ایستگاه "مولوی" در کنترل تردد مسافران مترو، به ۳ مرد جوان که کوله پشتی مشکی رنگ و سنگینی را حمل می‌کردند، مشکوک شدند.

وی افزود: مأموران برای بررسی بیشتر به متهمان مراجعه و در بازرسی از داخل کوله پشتی آنان ۱۵ کیلوگرم مواد اولیه ساخت نارنجک دستی (اکلیل و سرنج) کشف کردند.

رئیس پلیس مترو تهران افزود: متهمان که ۳ جوان سنین ۱۹ الی ۲۲ ساله بودند در اظهارات خود به تهیه اکلیل و سرنج برای تهیه نارنجک دستی و فروش در چهارشنبه آخرسال معترف شدند.

سرهنگ عطاالهی با بیان اینکه شهروندان از خرید مواد محترقه دست ساز که موجب بروز اتفاقات جبران ناپذیر خواهد بود به جد پرهیز کنند، افزود: پرونده متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

سارق شرکت‌های خصوصی محله سنایی دستگیر شد

سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق شرکت‌های خصوصی محله سنایی خبر داد.

سرهنگ " محمد جلینی " در تشریح این خبر به خبرنگار اظهار کرد: در پی افزایش سرقت شرکت‌های خصوصی در محله سنایی بررسی موضوع در دستور کار عملیات کلانتری ۱۰۵ سنایی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه عملیات کلانتری حین گشت زنی ۲ نفر را که هراسان از یکی از شرکت‌ها خارج شده و در حال فرار بودند را مشاهده و وارد عمل می‌شوند افزود: عملیات کلانتری در یک تعقیب و گریز یک نفر از سارقان را دستگیر و در بازرسی اولیه از کوله پشتی متهم مقدار زیادی پول و طلا و مدارک هویتی غیر و لب تاب کشف کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم در کلانتری در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و سرقت از شرکت مربوط با هم دستی متهم دیگر اعتراف و شاکی به کلانتری مراجعه که در بررسی اموال مکشوفه و اظهارات مال باخته ارزش اموال سرقتی را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کردند.

سرهنگ جلینی با بیان اینکه متهم دارای سابقه سرقت و تحمل حبس در زندان بوده در پایان خاطرنشان کرد: تحقیقات بیشتر جهت کشف جرایم احتمالی متهم و دستگیری متهم متواری ادامه دارد.

کشف کالای قاچاق در ترمینال غرب

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری باند قاچاقچیان در ترمینال غرب و کشف ۵۷ هزار نخ سیگار قاچاق خبر داد و گفت کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را یک میلیارد ریال محاسبه کردند.

سرهنگ " جلیل موقوفه‌ای " اظهار کرد: تیم عملیات کلانتری ۲۰۹ پایانه غرب در حین گشت زنی در پایانه مسافر بری غرب به یک دستگاه خودرو سواری که در حال تخلیه بار در انبار پایانه بوده مشکوک می‌شوند.

وی با بیان اینکه عملیات کلانتری جهت بررسی بیشتر به خودرو مراجعه و مشخص شد ۳ نفر در حال تخلیه کارتن‌های سیگار به داخل انبار می‌باشند افزود: در بررسی بعمل امده مشخص می‌شود سیگارهای قاچاق بوده و از مرز غربی کشور به صورت غیر قانونی وارد کشور شده است که سیگارها مشکوفه به تعداد ۵۷ هزار نخ و متهمین به کلانتری دلالت داده شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان در کلانتری به بزه انتسابی معترف و در تحقیقات اولیه اظهار داشتند کالای قاچاق مورد نظر را از یکی از شهرهای مرزی کشور به قصد تحویل در شهر تهران حمل کرده‌اند.

سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه متهمان دارای سابقه کشف کالای قاچاق و تحمل حبس در زندان بودند در پایان خاطرنشان کرد: پرونده و متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کد خبر 5424316

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha