تمام آئین نامه‌های دانشگاه پیام نور دارای پیوست عدالت می شوند

سرپرست دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه پیام نور از الزام الحاق پیوست عدالت به تمامی آئین نامه‌های دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از دانشگاه پیام نور، علی شجاعی فر در توضیح این پیوست به یکی از موارد شایع در حوزه پایان نامه‌ها اشاره کرد و افزود: عدم توزیع متوازن و قانونمند پایان نامه‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی بین اعضای هیأت علمی یکی از دغدغه‌های شایع در حوزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه هاست و وجود پیوست عدالت همراه با آئین نامه‌ها موجب می‌شود این گونه مسائل و یا مسائلی از قبیل نقل و انتقالات در حوزه علمی و اداری و … آسیب شناسی شده و مرتفع شوند.

وی با اشاره به اهداف مهم حوزه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه پیام نور گفت: ایجاد چارچوب برای ارتباط با دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارمندان اداری در اولویت این حوزه قرار دارد و در این راستا سامانه رسیدگی به شکایات به روزر سانی شده تا واسطه‌ای برای این ارتباط باشد.

شجاعی فر به برنامه‌های مهم و در دست اجرای حوزه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه پیام نور اشاره کرد و با عنوان اینکه فرایند ارزیابی در دانشگاه پیام نور به صورت سامانه‌ای خواهد شد، افزود: این سامانه نیز با هدف دسترسی اعضای هیأت علمی، کارمندان و دانشجویان به فرایند ارزیابی راه اندازی می‌شود.

وی از پیش بینی شاخص‌های جدید در حوزه آموزش خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه اساتید دانشگاه‌ها بر مبنای توانمندی‌های آموزشی معرفی و تقدیر نمی‌شوند و معمولاً تقدیر از اساتید در حوزه پژوهش صورت می‌گیرد، حوزه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه پیام نور شاخص‌هایی را پیش بینی کرده که بتوان بر مبنای آن اساتید برتر آموزشی را نیز در کنار پژوهشگران برتر معرفی کرد.

سرپرست دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت این اقدام را عامل مهمی برای افزایش انگیزه اعضای هیأت علمی و همچنین معرفی آنها به دانشجویان دانست و گفت: شایسته سالاری باید در رأس امور قرار گیرد تا میزان رغبت و انگیزه اعضای هیأت علمی و همچنین کارمندان برای اقدامات مؤثر در راستای اهداف دانشگاه بیشتر شود.

وی تدوین نقشه راه را در حوزه نظارت ضروری دانست و اظهار داشت: امر پیشگیری از تخلفات در دستور کار قرار دارد و فرایندی ترسیم می‌شود که این امر را نهادینه سازی کنیم و در این راستا از اعضای هیأت علمی درخواست داریم چنانچه در مسائل خود دارای چالش‌های جدی هستند، موضوعات خود را در سامانه ثبت کنند تا در اسرع وقت بررسی شود.

کد خبر 5424770

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha