دولت آتی عراق بدون حضور هیئت هماهنگی شیعی به ثبات نخواهد رسید

رهبر جریان «حکمت ملی» عراق در سخنانی تصریح کرد: دولت آتی عراق بدون حضور هیئت هماهنگی شیعی به ثبات نخواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، «سید عمار حکیم» رهبر جریان «حکمت ملی» عراق در گفتگو با پایگاه «الشرقیه» با اشاره به تحولات سیاسی این کشور، تصریح کرد: از آنجا که ما در پی مشارکت در دولت نیستیم، هر ابتکار عمل یا راه حلی که ارائه می‌کنیم با این هدف نیست که بخواهیم منافع خودمان را در نظر بگیریم و به چیزی برسیم. تنها هدف ما حل‌وفصل مسائل به روشی است که منافع همگان و در رأس همه ملت عراق تأمین شود.

رهبر جریان حکمت ملی عراق ادامه داد: هدف از همه راه‌حل‌هایی که پیشنهاد می‌دهیم رسیدن به اهداف ملت است، اینکه چطور می‌توان دولتی باثبات متعادل و توانا در تحقق خواسته‌های مردم ساخت که درگیر نزاع‌های سیاسی نشود.

حکیم تشکیل دولت اکثریت ملی را ضروری دانست و افزود: اما باید یک ویژگی دیگر هم به آن اضافه کرد، دولت اکثریت ملی متوازن. دولت اکثریتی که در آن توازن رعایت نشود بی ثباتی به همراه خواهد داشت. به نظر ما، عرف سیاسی حاکم بر کشور ایجاب می‌کند که تشکیل فراکسیون اکثریت حق بزرگ‌ترین طیف اجتماعی کشور باشد.

وی در ادامه یادآور شد: به نظر من هر دولتی که بدون حضور هیئت هماهنگی تشکیل شود، نمی‌تواند ثبات ایجاد کند، همچنان که هر دولتی که بدون جریان صدر تشکیل شود نمی‌تواند ثبات ایجاد کند، به خصوص در شرایط کنونی و در سایه اختلالی که موازنه نیروها در انتخابات پیش آمد.

کد خبر 5459326

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha